Мнение за инструктор софия, дружба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Нед 22 сеп 2013 9:31


Моля, препоръчайте добър инструктор в района на кв. Дружба. Жената иска да се научи да кара. Никога не е карала и идеята е да се научи колкото може повече на курса без инструктора да крещи, да се нерви или други подобни :smile




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Вто 01 окт 2013 14:12


Понеже всички си траят и никой нищо не препоръчва :mhihi да променя малко питането: имате ли мнение или отзиви за някои от въпросните школи?

http://avtokurs.alle.bg/

http://huk.avtoshkoli.bg/index.php

http://www.bobyauto.com/index.html


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот Somi » Пет 04 окт 2013 12:59


Мога да ти препоръчам Пламен от Дружба 2 школата му е срещу Екото след родеото посока Теца до магазина за плочки с Пежо 206 е жената там се учи и се научи да кара като за жена добре.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот batmit » Пет 04 окт 2013 14:48


Колега, като търсиш школа интересувай се за крайната цена с изпити, удостоверения и т.н. В цената трябва да влизат 31ч пактика, като 1 учебен час включва - /40мин кормуване, 5мин инструктаж и 5мин разбор/, 40ч теория, вътрешен изпит - теория, вътрешен изпит - практика, изпит пред ДАИ - теория, изпит пред ДАИ - практика, удостоверения за завършен курс. Друго важно нещо е цените на изпитите ако я скъсат.
Междувременно докато търсиш школа може да я научиш да спира и да тръгва, ще и е от полза.
Успех!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Пет 04 окт 2013 19:13


Да да, информацията за цени която търсим е крайна с всичко, иначе масово ги гледам как цените почват от 350 лева (в които влизат-нищо :mhihi ) Благодаря на Соми за информацията, ще я имаме предвид. Говорихме и с трите школи. Оказа се съвсем ненадейно, че центърът на едната за теоретично обучение е в нашият блок, и на жената сякаш и допадна този факт, защото си е много удобно. Може би още една седмица ще мисли и трябва да реши.
А за обучените преди курса-мислил съм по въпроса, но съм раздвоен. Няма да имам време да я науча поне докато свикне, а съм почти убеден че инструктурът няма да я учи по начина, който аз смятам за правилен и си мисля че може по-скоро да се обърка. А и факта, че ще бъде незаконно на пътя ако аз я уча ме спира (а нямам време постоянно да търся полигони или подобни места, то не че и останаха такива :banghead ) Та май се спрях на варианта да си вземе книжката и после да почвам спокойно да я уча. Но ще видим де :smile


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот batmit » Пон 07 окт 2013 16:24


Колега, каква цена намери, че братовчед ми търси в Дружба. В Пловдив познати много, а в София нямам.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот orlin4ooo » Пон 07 окт 2013 16:43


В дружба съм карал при Вълков комерс или нещо от сорта :) Доста бях доволен - офис имаха до езерото :)


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Пон 07 окт 2013 16:59


От 650 до 730 лева в различните школи. Цената включва курса, вътрешен и външен изпит. Отделно от това се плаща БЧК, което е 44 лева.
За Вълков Комерс прочетох някой не особено добри коментари и се отказахме от нея. Нали знаеш, като има недоверие отначало... Благодаря за предложението все пак :smile


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот batmit » Пон 07 окт 2013 17:08


Благодаря за информацията. А дали знаеш за повторно явяване, по колко вземат. Това е от голямо значение, защото като гледам сайта на ДАИ успеваемостта е по-малко от 50%.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Пон 07 окт 2013 20:15


Не, не питахме за повторен изпит колко се плаща. Все пак плановете са да вземе книжка от първият път :mhihi Дето се вика-дано...


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот batmit » Пон 07 окт 2013 21:20


:th_up


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Пон 10 фев 2014 14:56


Тъй...филма свърши. Жената вече е правоспособен водач, взе си книжката от КАТ и няколко дни ме вози насам-натам. Ако някой някога се поинтересува да напиша с две думи мнението ни за школата.
В края на краищата реши да се учи в автошкола Хук. Основните причини бяха че не срещнахме отрицателни мнения за нея и центърът неочаквано се оказа в нашият блок (основното бяха мненията де). От това, което разбрах се кара на повече от една кола-всичките са опел астра Ф(което за мен е по-скоро предимство)-с мъж и жена инструктор. Ние се бяхме насочили специално към инструктурът мъж (не защото е мъж, а защото бяха доволни от него). Още в началото ми направи добро впечатление че се започва с изучаване на теория, като преди да минеш теорията не почваш кормуване. Това ми се стори по-разумно, все пак като излезеш на пътя е хубаво да знаеш по какви правила се придвижваш. В другите школи казаха-почваш кормуване, теорията ще видим. Освен теоретичната подготовка инструкторът ги накара да упражнят смяна на гуми, слагане на вериги, смяна на крушки, изучаване на уредите по таблото. Почти след всяко кормуване им даваше домашно във вид на няколко въпроса, свързан с някаква техническа ситуация с автомобила (пр.-колата загрява по светофарите, а като тръгнете изстива-каква е причината? или-на завой на таблото светва за малко символът за спирачната система и после гасне-причина?). При самото шофиране по отзиви от жената е бил спокоен, обяснявал е добре, бил е позитивен. Жената взе книжка от първият път (това до голяма степен зависи и от ДАИ-яджията де). С две думи-много доволни. Ако някой не е карал и наистина има желание да се научи-силно препоръчвам.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот batmit » Пон 10 фев 2014 21:21


Браво, да кара безпроизшествия. Хубаво е първите месеци да си до нея. Успех!
Колко общо излезе курса с изпитите?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот silent » Вто 11 фев 2014 9:58


И мен ме интересува цената на курса?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Мнение за инструктор софия, дружба

Мнениеот dlug » Вто 11 фев 2014 11:40


Цената беше 730лв. крайна цена с всичко което се сетите. Отделно курс БЧК 44лв. За допълнителен изпит, ако не се вземе от първия път не знам, за радост не стигнахме до там. Оказа се, че има и по-евтини курсове (най-евтините май са в СБА или БАС...нещо такова, но пък хората не са доволни), но пък човека въпреки всичко е с пълен график. Жената даже каза, че имало курсисити от люлин специално дошли по препоръка. Всеки вече си решава за цената.
П.П. Искам само да отбележа, че не съм свързан по никакъв начин с школата и не искам да правя изрична реклама (ако на някой му прозвучи така). Просто мнение.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта