Различни гуми на преден и заден мост ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Различни гуми на преден и заден мост ?

Мнениеот slaveiko67 » Вто 27 мар 2018 10:21


http://www.autoreview.bg/advice/technical_information/read/199/kak-deistvat-elektronnite-sistemi-za-sigurnost-v-avtomobila-abs-esp-i-traction-control/
Дискусията в тази тема ми стана интересна,защото нямам представа как действа въпросната система и попрочетох първата статия на тази тема,която излезе в Гугъл.Според моята логика/не претендирам,че е вярна на 100%/,системата ESP се задейства при комбинация от определени обстоятелства-завиване на колата,завъртане около вертикална ос,страничен наклон на купето и т.н...
Но в тези комбинации не влиза разликата в скоростта на въртене на гумите произлизаща от различният диаметър на гумите...




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Различни гуми на преден и заден мост ?

Мнениеот Stivi » Вто 27 мар 2018 10:27


При някой скъпи коли със сложни датчици, може би скоростта на въртене на колелата не е от голямо значение,но все си мисля че по-простичките модели разчитат най-вече на това за да се ориентират какво става с колата !? Все пак за момента оставаме на мнение,че с такава минимална разлика няма да има проблем icon_idea


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Различни гуми на преден и заден мост ?

Мнениеот VWGT » Вто 27 мар 2018 13:06


аз също съм карал със зимни гуми 205/55/16 отпред и 215/55/16 отзад 3 зими подред, ESP нито за момент не е забило грешка или отказало да сработи при поднасяне.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Различни гуми на преден и заден мост ?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 27 мар 2018 19:45


Stivi написа:При някой скъпи коли със сложни датчици, може би скоростта на въртене на колелата не е от голямо значение,но все си мисля че по-простичките модели разчитат най-вече на това за да се ориентират какво става с колата !? Все пак за момента оставаме на мнение,че с такава минимална разлика няма да има проблем icon_idea

Просто или сложно ЕСП на всички коли разчита на инерционен датчик в средата някъде под ръчната спирачка и датчик за ъгъла на волана и това е така и при по сложните и при по простите коли


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Различни гуми на преден и заден мост ?

Мнениеот ALESYZ » Чет 29 мар 2018 14:37


Колега, има калкуатори в нет-а, за допустимото отклонение с различни гуми. Също и различни пакети джанти са с различно ЕТ и J за джантите на предния и задния мост, съответно и размера на гумите е различен. Летния сетъп при мен е с гуми 235/45/17 и джанти 8J ET20 отпред, отзад 255/40/17 гуми и джанти 9J ET26. Това се води спорт пакет и е оригинална конфигурация за марката и модела. Зимата карам с гуми 205/60/16, макар че за тези джанти(7J ET20), гумите стандартен размер са 225/55/16. Според калкулатора, няма проблем, според колата също.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта