Монтаж на възвратен клапан за гориво- питане

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Монтаж на възвратен клапан за гориво- питане

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 28 мар 2018 0:02


Здравейте колеги, едно питане... може би малоумно, ама е питане. Става дума за монтиране на възвратен клапан за нафтата на едно рено сценик. То има ръчна помпа, и така. Та въпроса ми е, ако тоя клапан се монтира непосредствено преди ръчната помпичка, има ли вероятност, от клапана назад нафтата да си падне в резервоара, а после като запали- въздуха от цялата тръба да го намаха пак в системата? Дали ще стане проблем с паленето и вървенето? Или да монтираме клапана някъде до резервоара.
пп. Проблема там е, че след 3 4 часа престой- няма палене, а след напомпване с подкачващата помпа пали на кибрит...... демек нафтата се връща назад




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Монтаж на възвратен клапан за гориво- питане

Мнениеот toraborat » Сря 28 мар 2018 0:31


Скоро имахме такъв проблем със ситроен, като изстине горивото прави вакуум и крушата става на стафида. Така и не го оправихме, че моторът скъса ремък и се окоти, но според мен има някакво запушване по вентилацията на резервоара.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Монтаж на възвратен клапан за гориво- питане

Мнениеот M3ntata » Сря 28 мар 2018 14:46


Колега монтирал съм преди филтъра в двигателния отсек, за да не връща горивото от казанчето обратно в резервоара. Проблема беше че връща горивото срлед престой и не може да подкачи, та след тази манипулация нямаше проблеми с паленето, няма как да засмучи въдух понеже в кутията при филтъра има достатъчно гориво с което може да запали дори да работи. След като запали ще подкачи и от резервоара. Но според мен това не е решение на проблема просто евтин вариант да се замаже положението.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж на възвратен клапан за гориво- питане

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 28 мар 2018 22:45


Значи явно проблем няма да се монтира преди помпичката. Благодаря :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта