Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот samo_pechka » Нед 08 апр 2018 23:15


bayspiro написа:Тва екологията е новата близалка на финанцерите . Чок пара съ върти необложена...То не бяха NOx сове, ФПЧ, парникови газове, фреони...

Точно такова мнение чаках да видя . Любопитно ми беше само аз ли мисля така, или има и други.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Нед 08 апр 2018 23:27


Mishonti написа:ИМои приятели и познати в Еконта като куриери взимат над 1,3 нето ... без някакво образование и тн. Така че образовани и можещи хора да ми кажете , че нямало работа и заплащане, айде не...

Само не ме изкарвай прост. Между другото, съвсем случайно съм висшист. Подавам CV-та за позиции, изискващи квалификация, но без уточнено заплащане. Отивам и ми казват 800лв. Един мой приятел направи офис на Еконт - франчайзи са офисите им, само да те светна. Затвори го, защото от Еконт го гърбиха. След това получава по-голямо обезщетение от трудовата борса, отколкото получаваше от Еконт. Не знам с какво се занимаваш, че получаваш 1500 нето, но надали е в Бургас. А ако е - ти си от единиците хора. Тия градове са умрели. В София стартовата е 1500 нето за специалист с моята квалификация. В Бургас е подигравка.
И още две стотинки. Познавам поне 5 човека, които работят в Еконт и никой не получава над 800-900лв нето.
bayspiro написа:То не бяха NOx сове, ФПЧ, парникови газове, фреони... и други апокалипсиси които изведнъж станаха токсични и канцерогенни. .

Не, ама е факт че автомобилите, които замърсяват заради умишлени вмешателства на собствениците им или са скапани тотално и горят масло колкото гориво трябва да се разкарат от пътищата. Такива картерната вентилация с маркуч под колата, да дишаме всички канцерогенните изпарения от маслото, премахване на ЕГР, рязане на катализатори, чипосване - трябва да се наказват зверски.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Mishonti » Нед 08 апр 2018 23:41


За Еконта, представи си, че знам. Минаха 5-6 години откакто мислих да отварям офис. Обаче аз говоря за служители с тези заплати, 3ма човека точно познавам и под тези пари не падат...
В Лидл и Кауфланд пак казвам вземат по 800лв чисто и по 100лв ваучери за храна едни обикновени касиерки и служителки...
Не те изкарвам прост, ни най-малко, ти се опита да ме изкараш барман или наркодилър...
Имам семейство и дете на почти 4 годинки и се блъскам за да си осигуря добър живот и повярвай ми точно в Бургас ми се получава... работя до 6 ч вечерта и почивам събота и неделя, както и на официални празници...
Веднъж се пробвах около година в Англия и осъзнах, че България е моя малък ад и малък рай.. ;)
Майка ми също е в Бургас... с образование и професия взима около 1300 нето.. Баща ми в Плевен, директор на училище взема около 1600 бруто... Брат ми е стюард в РаянЕър и взема също не малка сума...
Така че не виждам в България да е толкова страшно... За мен има работа и пари за всеки, стига да знаеш как и какво да захванеш...
Да, не съм станал богат, но живея нормално, осигурявам семейството си и имам покрив над главата..
Не знам каква ти е професията и специалността, далеч не искам да те обидя по някакъв начин, просто наистина вярвам, че и ти можеш да намериш своето място и доброто заплащане, защото както всеки един го заслужаваш...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Нед 08 апр 2018 23:55


Mishonti написа:Не знам каква ти е професията и специалността, далеч не искам да те обидя по някакъв начин, просто наистина вярвам, че и ти можеш да намериш своето място и доброто заплащане, защото както всеки един го заслужаваш...

Хайде да спреш да ми говориш за ръководни(мениджърски позиции), ми да провериш колко получават нормалните кадри, за да не изглеждаш смешно, пишейки нелепости. Не всеки иска безперспективно бъдеще като продавачка или сервитьор в самолет. Не си говорим за ниско квалифицирани кадри, които ударили кьоравото, говорим си за бъдеще. Аз знам в Парламента едни 200 и кусур идиота, на които заплатите им под 2000лв не падат. Ма твойта нещо не е такава? Аз знам къде ще получа добри пари - София или чужбина. С тия 800лв да си бършат гъза и да си търсят други будали да им работят.
Та, отклонихме се жестоко от темата. Искат да пуснат някакви половинчати мерки пак да пълнят дупки в бюджета и грам не им пука за екология. Защото Екология се прави като спреш автомобилите, които са технически неизправни. Карайки ги да плащат повече, те не стават по-екологични.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Mishonti » Пон 09 апр 2018 0:11


По-добре да продължим на лично, наистина.
Но е смешно да кажеш, че стюард е професия с безперспективно бъдеще... ;)
И примерите, които съм дал - не всички са за ръководни позиции... Не знам защо се ограничаваш само с бармани и наркодилъри, наистина...
Пак ти казвам, отиди в чужбина и пробвай, щом мислиш, че ще цъфнеш и вържеш.. Аз съм бил там и съм пробвал, не мерси! Купих си с 1 заплата Пасат 6 и рзнасях пици с него... не ми се работи като роб :)
Тук не се чувствам роб, макар и да не съм богат :)

Виж, за технически неизправните автомобили съм на 100% съгласен с теб.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот stefan4o » Пон 09 апр 2018 7:35


Стига сте се хапали, бре. Който може да си пласира труда добре - печели добре. Който разчита на скромността си и е кадърен - се гъбаркат с него. В Стара Загора точно франчайза на Еконт си дръпна много добре. На мой колега жена му е управител там на 3 офиса, служителите им вземат 900-1000+ лева, стартират на 800 някъде мисля. Не е толко зле положението, ама при тях се работи и по празници понякога. Иначе с подобна на пляктора професия - в Стара Загора заплатите гравитират около 900-1100-1200 лв. Но, не това е сега темата. Аз също смятам, че е по-редно данъците за по-съвременните коли да са по-ниски и по-логично. Но от друга страна и аз многократно като вас съм бил свидетел, как сравнително нови коли с изтърбушени катализатори, ДПФ-и т.н. пушат като трактори. Според мен е най-логично данъкът да е съвкупност от мощността и показателите на изгорелите газове и да се определя примерно всяка година при резултатите на ГТП, примерно де. Което ще ме накара да си върна катализатора обратно на колата със сигурност.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Хачо Стоев » Пон 09 апр 2018 9:02


Минаха 5-6 години откакто мислих да отварям офис. Обаче аз говоря за служители с тези заплати, 3ма човека точно познавам и под тези пари не падат...
В Лидл и Кауфланд пак казвам вземат по 800лв чисто и по 100лв ваучери за храна едни обикновени касиерки и служителки...


А дали всички могат да бъдат куриери, или магазинери в тия вериги? И това е все в непроизводствената сфера, закъде сме без реалния сектор, където наистина заплатите са ниски?


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот apchih » Пон 09 апр 2018 10:14


Хачо Стоев написа:закъде сме без реалния сектор, където наистина заплатите са ниски?

За пожарникарите, учителите, възпитателите, медиците, бърза помощ, полицията, дори боклукчиите ..... за тях ли говориш?
За какво са ни, важното е, че ще имаме високо платени куриери и касиери! Утре като стане голям пожар или някое бедствие, ще разчитаме на тях или на хоратя, които са избягали.

Милите ни управници искат европейски закони? Няма проблем. Европейски заплати и стриктно спазване на европейските закони. Пускането на неизправно МПС в движение, да е подсъдимо! Истински газ анализатор във всяко ГТП, а не само 7 и всичките в София. Данък съобразен с вредните емисии, обем и години, защото не винаги по-ново, означава изправно и в нормите. И това да важи не само за леките коли, а за всички МПСта (автобуси, камиони и т.н.). И не на последно място, достъпен градски/междуградски транспорт (по възможност екологичен), след което съм сигурен, че сратите, неизправни, пушещи автомобили ще намалеят драстично и всички ще се радваме на една по чиста България ... или поне докато не дойде поредния отоплителен сезон :death


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Пон 09 апр 2018 10:50


apchih написа:достъпен градски/междуградски транспорт (по възможност екологичен)

За съжаление няма шанс селцата с по 1 автобус на ден изведнъж да станат селца с по автобус на всеки час. Всичко е свързано просто. А както е приказката - болен се такова на легло. Като нямаш избор и нямаш транспорт, ще си плащаш до момента, в който не можеш и се преместиш в чужбина.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Хачо Стоев » Пон 09 апр 2018 11:23


Хачо Стоев написа:
закъде сме без реалния сектор, където наистина заплатите са ниски?

За пожарникарите, учителите, възпитателите, медиците, бърза помощ, полицията, дори боклукчиите ..... за тях ли говориш?
За какво са ни, важното е, че ще имаме високо платени куриери и касиери! Утре като стане голям пожар или някое бедствие, ще разчитаме на тях или на хоратя, които са избягали.


Реалният сектор е този, който дава реалният БВП, тоест - производството, във всичките му разновидности! Простичко казано, това, което си произвел, изнесъл си и си продал, и си получил валута срещу него. Другото е сфера на услуги, магазини, комуникации, администрация и т.н., където парите само се въртят, без да носят реален продукт. Точно в този реален сектор се наблюдават най-ниските възнаграждения, оправдани с ниска квалификация, и тям подобни. Поправете ме, ако греша!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Mishonti » Пон 09 апр 2018 13:15


Пак казвам - заплатите скочиха във всички сектори, както и да ги разделяте. Скочиха и при учителите и ще продължават да скачат. В момента около 1000-1100 бруто за стартова заплата на учител не мисля, че са малко. За половин работен ден и цяло лято почивка. Проблема е друг - няма кадри, няма хора, които искат да учат и да се развиват в тази сфера, да не казвам колко хора взимат дипломи за педагози, а не знаят дори да говорят правилно български, какво остава да пишат и преподават.
Лекарите и медицинските сестри също взимат добри заплати и не работят за 480лв на месец.
В аптеките - фармацевтите не съм чул да работят за под 900лв нето - говоря за голям град.
За да постигнеш нещо кариерно трябва да почнеш от най-ниското ниво. За да взимаш големите пари трябва първо да взимаш по-малките.
Познавам и много хора, на които им секат мозъците и с образование, капитал от банката направиха разни фирми в различни сфери и изкарват добри пари.
Повече не ми се пише по тази тема - може много и много да се говори, няма смисъл.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот piron45 » Пон 09 апр 2018 13:36


Хачо Стоев написа:
Хачо Стоев написа:
закъде сме без реалния сектор, където наистина заплатите са ниски?

За пожарникарите, учителите, възпитателите, медиците, бърза помощ, полицията, дори боклукчиите ..... за тях ли говориш?
За какво са ни, важното е, че ще имаме високо платени куриери и касиери! Утре като стане голям пожар или някое бедствие, ще разчитаме на тях или на хоратя, които са избягали.


Реалният сектор е този, който дава реалният БВП, тоест - производството, във всичките му разновидности! Простичко казано, това, което си произвел, изнесъл си и си продал, и си получил валута срещу него. Другото е сфера на услуги, магазини, комуникации, администрация и т.н., където парите само се въртят, без да носят реален продукт. Точно в този реален сектор се наблюдават най-ниските възнаграждения, оправдани с ниска квалификация, и тям подобни. Поправете ме, ако греша!


Дойдохме си на думата, колегите с големите цифри да слязат на земята. Основната част от трудещите се в тая държава изкарват хляба си в някакво производство, дали на струга, или ще прави пасти, няма значение. Тия хора не получават големи заплати колкото и големи специалисти да са в работата си. София и няколко по големи града може и да правят изключение, но те не са България. Пък и дори в София в производство не се взимат големи цифри, а са под заветните 1000 и то брутните. Така че да се дават примери с конкретни работни места с голямо заплащане не е коректно. Нито еконт, нито големите вериги могат да предложат работа на всички работещи в тая държава. Да не споменавам, че в набедените вериги текучеството е голямо заради постоянните големи глоби на персонала заради липси. Държавата се крепи не на неколцина отделни индивида, а върху голямата маса от хора. Затова когато се вземат крайни решения от власт имащите, те трябва да са съобразени точно с тази маса от хора, заради които държавата съществува. Ако нямат акъл да го правят, това ще рече че режат краката на стола, върху който седят.

Mishonti написа:Пак казвам - заплатите скочиха във всички сектори, както и да ги разделяте. Скочиха и при учителите и ще продължават да скачат. В момента около 1000-1100 бруто за стартова заплата на учител не мисля, че са малко.
Лекарите и медицинските сестри също взимат добри заплати и не работят за 480лв на месец.


Колега не бъркай бюджетната сфера. Там държавата определя заплатите. Те не произвеждат нищо. Я се огледай да видиш колко дават в частните фирми с каквото и да е производство, и не ръководни кадри, а хората които работят директно в създаването на продукта. Колкото по далече от София - толкова по малко получават. Но тия хора са болшинство в държавата. Тия хора работят за да оцеляват, не за да благоденстват.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Пон 09 апр 2018 14:47


Mishonti написа:...

Добре, 10 човека ти казват едно и също. Що не се занислиш дали щом толкова много хора ти го казват, няма истина в думите им? 1000 бруто са 700 нето. Плащаш една квартира, като в Бургас заради туристите квартирите са скъпи и оставаш с 400лв на месец. Ти си прави сметката за сметки, за ядене или за колата ще ги даваш.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот dafi » Пон 09 апр 2018 18:39


Аз съм за качването на данъците. Както се спомена, колата е лукс. Съмгласен съм, че в малките населени места и по селата няма добър транспорт, но няма как на село с 30 човека да очаквате да има рейс на всеки час. Тук е редно да се спомене и грешната политика на страната - всичко отиват из градовете, селата се обезлюдяват и населението се топи, но това е друга тема. И още малко офф топик, да дигнат данъците, но да премахнът винетките за всичко което не е магистрала или първокласен път. Така ще се постигне лек баланс.

Като ходих миналия месец да си плащам данъците, чух как питат човека до мен "и на 3те ли коли ще плащаме данъка?" и сумите бяха между 20-30лв. На следващия човек до мен беше подобна ситуацията, но бяха само 2. Хайде сега някой да ме убеди, че и 3те коли се карат редовно. Последната 1 година почна да става супер тегаво да се паркира в цяла София. Наблюдавам как при нас от няколко месеца почнаха да паркират на двойно ( засега са 3-4 коли, но ще станат и повече). И от всички тези коли дето стоят паркирани пред блоковете, реално 20% се движат редовно, другите или не мърдат или евентуално 1 път в седмицата. Когато ти дигнат данъка от 20-30лв. на 300 кинта, едвали ще държиш по 2-3 коли пред блока. Поне проблема с паркирането да се реши в някъква степен.

И понеже темата малко се е изместила към кой колко и къде взима - да в София се дават доста по-големи заплати в сравнение с другаде. Но последната година забелязвъм, че все повече аутсорсинг фирми почвът да отварят офиси и в Пловдив, Бургас, Варна и търсят и там кадри. Естествено това е само с цел пестене на пари от тяхна страна и предлаганите заплати там са по-ниски от тези в столицата. Знам за 2 случая в който хора отидоха за работят за по малко пари в родния си град, но пък пестят от наем и тя сметката накрая излиза горе долу същата, че даже и малко на плюс.

И последно 1000 бруто не са 700 нето, а 776лв. Не че с тези пари изведнъж ще забогатеете, но когато финансите са ограничени, всеки лев е важен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот kris11 » Пон 09 апр 2018 18:45


инжектопляктор написа:[ А Лада Нива не е допотопна, има нови с инжекцион дори.

На този допотопен кенеф - автомобил ли му казваш? Ами той нов дими като Камаз.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта