Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Хачо Стоев » Пон 09 апр 2018 19:05


Аз съм за качването на данъците. Както се спомена, колата е лукс. Съмгласен съм, че в малките населени места и по селата няма добър транспорт, но няма как на село с 30 човека да очаквате да има рейс на всеки час. Тук е редно да се спомене и грешната политика на страната - всичко отиват из градовете, селата се обезлюдяват и населението се топи, но това е друга тема. И още малко офф топик, да дигнат данъците, но да премахнът винетките за всичко което не е магистрала или първокласен път. Така ще се постигне лек баланс.


Защо колата да е лукс? Ако всички можехме да работим на метри от местоживеенето си, и имаше евтин, редовен и ДОСТЪПЕН транспорт, вероятно много хора сами щяха да предпочетат да не поддържат коли, без да има нужда, да бъдат "подтиквани" за това? Населението се топи не от села към градове, а най-вече от страната към чужбина, но това е друга тема!

Само не разбрах, защо си "за" вдигането на данъците? За да подчертаеш, че няма нужда, бедняка да ти се пречка из колелата, като излезеш на пътя ли? И че само заможните и богатите, да имат това удоволствие? Според мен, ако ще се вдига данъка, трябва да е на някакъв пропорционален признак - който кара кола за десетки и стотици хиляди, да се бърка в пъти повече, от тоя, дето колата му е колкото една, що-годе свястна заплата! Не може евтиното да го скубем колкото може, а скъпото да минава евтино, няма логика! Също така, да се въведе като "квота", когато е втора или последваща кола, наистина да се налага по-висок данък, тогава вече наистина става лукс! Защото, ако се тръгне по тоя път, утре ще решат, че бедните нямат нужда и от жилища, какво пък, само богатите да имат!




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8338
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот samo_pechka » Пон 09 апр 2018 19:07


Нов цитат :
" Старите автомобили в България да не могат да влизат в центъра на големите градове или дори на територията на големите градове в дни на интензивно замърсяване – изглежда като утопия, но може би не. Това поне сочи поредното изявление на депутата от ГЕРБ Станислав Иванов, който отново заговори за въвеждане на т.нар. ековинетки. Съгласно намеренията на управляващите, става въпрос за винетки в три цвята, които да указват какъв е екологичният стандарт на съответния автомобил."


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Stivi » Пон 09 апр 2018 19:15


Заключвайте че сега вече съвсем ще стане мазало :mhihi Те нали премериха газовете на новия внос в София както се канеха,та ще раздават цветни картончета....видяла жабата че подковават коня,и тя вдигнала крак !


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Водния дух1 » Пон 09 апр 2018 19:25


Парици им трябват на властимащите,ей,парици.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот bobocamaro » Пон 09 апр 2018 19:27


Да платя още пари, на помийската държава, за да ми пояснят евро колко ми е колата - понеже не знам?
Евро нула е.
Дори в момента документната, годишна, поддръжка на тази кола ми струва точно колкото самата кола,
с тенденция сумата да надвиши себестойността на колата.
Що не си :censored2 утката майна.
Много бъркат помярите, защото пипнат ли:
- ракията
- интернета
- и Голфа
м@йката им е еб@на. Хората са на улицата и ще изметат улиците с крадливата пасмина.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8338
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот samo_pechka » Пон 09 апр 2018 19:36


bobocamaro написа:Да платя..

:biggrin Оправи ми настроението колега ! Много се смях ! :th_up


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 09 апр 2018 19:45


Ами г-н Цамаро,това ни остава.
Пак се замислям,дали не сбърках като отказах за Канада преди три месеца!?!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 09 апр 2018 20:00


Нищо няма да се въведе, или поне не така както е на хартия, защото това е обвързано с ГТП-то, а като се окаже че не покриваш нормата не може да минеш преглед. Съответно отпадаш, отпада прихода и на пункта и на държавата от твоя автомобил.
В 90 процента от случаите покриването на нормите е невъзможно, да не говорим че те от завода непси покриват нормите, камо ли на 10 години бараки с интервенции и препрявяния. Както дизелете, така и бензините.

Съответно, за да покриеш нормата се лъже пишляка в ауспуха с данни от друг автомобил, нещо което се играе и в момента в редица сервизи на официални дилъри и то с чисто нови автомобили, какво остава за тия нашите на по 500к .

Никой няма интерес старият или нов автомобил да не мине преглед, това са приходи, а приходи винаги трябват.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот hooligan_sk » Пон 09 апр 2018 20:51


2 неща са сигурни така както го виждам:

1. Има нужда от промяна в данъчното облагане. Вече не сме банановата република от 1996г.
2. Промени, ако има такива, ще се приложат така, че да не се отразят негативно на хазната.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Пон 09 апр 2018 21:21


dafi написа:ти дигнат данъка от 20-30лв. на 300 кинта, едвали ще държиш по 2-3 коли пред блока. Поне проблема с паркирането да се реши в някъква степен..

Аллоу, той в Германия данъка за автомобил като моя е 150 евро при 3000евро тяхна заплата, а ти искаш тук 300лв данък. Малко да слезеш на земята? Защото данъците не са да ти подсигуряват място за паркиране! Няма как село с 30 човека да има рейс на всеки час. Ми да не пречат на хората да се движат с личен транспорт тогава! Само да те светна, аутсорсинг в Бургас - такова нещо нема. Аз ли не знам, като съм оттам? И нямам намерение повече да седя в тоя убит град, защото нито заплати има, нито културни събития, нито нищо.


k.kostov2
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 10 мар 2018 18:50
Автомобил: AUDI A4 Avant and VW Golf 7
Двигател: tdi 2015
Местоположение: Варна

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот k.kostov2 » Пон 09 апр 2018 21:34


Вдигането на данъците само по себе си няма да промени в положителна посока нищо. Определено обаче трябва да се направи нещо, за да не започнем да мрем на под 30 години от белодробни болести.
Трябва да се започне от отоплението на въглища и дизел. Старите трошляци под евро 5 не трябва да се движат в града, в близост до паркове, детски градини и училища. В крайна сметка автомобила не е за всеки, а алтернатива на отоплението на дизел и т.н. колкото искате.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Stivi » Пон 09 апр 2018 21:37


инжектопляктор написа:Само да те светна, аутсорсинг в Бургас - такова нещо нема. Аз ли не знам, като съм оттам? И нямам намерение повече да седя в тоя убит град, защото нито заплати има, нито културни събития, нито нищо.

Не се ограничавай само с напускането на скапания Бургас,направо напускай скапаната държавата дето иска да ти дигне данъците на колата....обещаваме да не плачем много за теб :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Bai Sando » Пон 09 апр 2018 21:44


Ужас,сега трябва да бракувам и двата голфа,барабар и на жената корсата.Ще вадя колелото и с него ще се возим цялото семейство,а лятото ще ходим на море с влака(нощния) :biggrin И така няма да тровя въздуха на преуспялите чичковци,дето всички таратайки които им се мотаят пред погледа трябва да бъдат спрени,а ние да не се показваме по далече от село. :icon_razz


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот bobocamaro » Пон 09 апр 2018 21:52


Bai Sando написа:...,а лятото ще ходим на море с влака(нощния) :biggrin

Вземи си задължително брадва или шанцов инструмент в багажа. Като се подпали да разбиеш джама и да си изхвърлиш семейството покрай линията. :no
Защото това представлява БДЖ.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Bai Sando » Пон 09 апр 2018 21:58


Ооо,задължително единият ще бди на пост,че да не ни гепят и багажа с джапанките и бурканите :mrgreen



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: abdahorn, bongoo и 56 госта