Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Mishonti » Пон 09 апр 2018 22:30


Stivi написа:
инжектопляктор написа:Само да те светна, аутсорсинг в Бургас - такова нещо нема. Аз ли не знам, като съм оттам? И нямам намерение повече да седя в тоя убит град, защото нито заплати има, нито културни събития, нито нищо.

Не се ограничавай само с напускането на скапания Бургас,направо напускай скапаната държавата дето иска да ти дигне данъците на колата....обещаваме да не плачем много за теб :Mr Green Fun


Добре му го написа. :th_up
Хващай самолета и отивай да береш ягоди да ставаш богат, може и разносвач на пици в Домино, или мияч на автомивка... Европата те чака с отворени обиятия.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Пон 09 апр 2018 22:39


Mishonti написа:Хващай самолета и отивай да береш ягоди да ставаш богат, може и разносвач на пици в Домино, или мияч на автомивка... Европата те чака с отворени обиятия.

Тотален оффтопик - ама на мен ми предлагат работа що-годе по специалността в чужбина. Ти наистина ли си мислиш, че такъв човек като мен ще отиде да бере ягоди или да мие коли? Ама защо там мога да отида, всичко да ми е уредено, да получавам добри пари. А тук не може и отгоре на това да ме е*ават с нови данъци постоянно?
Stivi написа:направо напускай скапаната държавата дето иска да ти дигне данъците на колата....

И пет пъти по-висок данък бих с радост платил, ако можех да си го позволя и ако виждах резултати. Че с парите от данъци се върши нещо полезно и смислено.

Последна промяна от инжектопляктор на Пон 09 апр 2018 22:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 09 апр 2018 22:40


Темата отиде в реката, чак да го гоните човека в чужбина!

Той ягоди няма да бере, както Mishonti е правил в чужбина, 2 хилки чисто се вземат навсякъде. Ама веднъж напуснал България повече няма да го видите там!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Mishonti » Пон 09 апр 2018 22:46


Добре де, отивай.
Колко добри пари ще взимаш? 2000 паунда?
Знаеш ли колко ти е една квартира месечно? Дупките почват от 800 месечно до 1200-300 за нормална.
Като си купиш кола, иншурънса годишно знаеш ли колко ще ти е? Около и малко над 2000 паунда. Роуд такса до 150 коня кола месечно грубо около 40 паунда.
Ток, вода, храна?.. Тук знаеш ли в какъв разход влизаш?
Ако решиш да си смениш на 15 годишната кола в Англия ролките и ремъците знаеш ли, че ще олекнеш с 1500 паунда поне? ..
Има ли смисъл да продължа да пиша още и да давам примери?
Ама заминавай, щом няма да береш ягоди и ще си милионер там, ок.

Курте, ти не се обаждай, като не знаеш кво съм работил в Англия. И като се взимат по 2 хилки спокойно що караш Б5.5 в толкова окаяно състояние? Нали си големия бизнесмен и богаташ, обаче караш на газчица тънко, тънко и засичаш разхода ежедневно? Това ли ти дава Германия?
За разлика от теб карам 300+ коня кола в БГ и мога да си позволя да я карам само на бензин.


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Lqlik » Пон 09 апр 2018 23:18


Не съм подозирал, че има толкова комунисти - чак малко плашещо ми идва :(
Нямам идея какво работи пляктора, но си го представям като академик от БАН в сфера, която не носи пазарна стойност :)
По темата - автомобилът не е лукс, но не е и стока от първа необходимост и следва да бъде облаган с данък. Определянето на данъците е смешно, но докато сметката в бюджета излиза, на никой няма да му се занимава да прави "по-справедливи" сметки.
А това с хората, дето били на улиците, готови да метат е пълен смях - демонстрираха го с платените контра стачки. Всеки един протест може да бъде сринат с няколко хиляди лв за медиите и още толкова за 1000 души контра простест. Трябва да се действа с интелект, а не с "ще ви изметем мръсни капиталсти"...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот hooligan_sk » Пон 09 апр 2018 23:25


:11
Прикачени файлове
640_93145.jpeg
640_93145.jpeg (40.07 KиБ) Видяна 1033 пъти


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот bobocamaro » Вто 10 апр 2018 0:16


А кофти ли е да те привикват за подмяна на манипулиран софтуер?
И да си тръгнеш с 30% перформанс надолу. :mhihi
Айде да не си говориме глупости за данъци и екология. Специално за собственици на дискотечни табла и бедняшки лукс.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот Благовест » Вто 10 апр 2018 0:24


Естествено-нормалната логика е новите коли да плащат по-ниски данъци,отколкото баба Ягата на Пляктора! Това,че нас (болшенството с остарял автопарк) не ни кефи е друга бира...
Съвсем отделна е пък и къв е дохода на хората.Намират се и по-нови коли на пътя.Собствениците им да не живеят на друга планета?Всъщност не ме е грижа!Темерута правилно го каза-че не му пука за другите.Важна е реалността-а тя е,че има прекалено много 'морги' на пътя!
Няма никакви закони за битовото отопление-по-сериозния замърсител!Като го кажа на някой такъв и тоа ми вика:" Ми с кво а са топлим/ят хората,бе майна ?!"
И последно-Пляктора щом има предложение от чужбина да го приема и да се реши тоя проблем най-накрая и се ключи тая петАчна тема!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Вто 10 апр 2018 0:37


Lqlik написа:Нямам идея какво работи пляктора, но си го представям като академик от БАН в сфера, която не носи пазарна стойност

Компютри и електроника работи.
Благовест написа:Естествено-нормалната логика е новите коли да плащат по-ниски данъци,отколкото баба Ягата на Пляктора! Това,че нас (болшенството с остарял автопарк) не ни кефи е друга бира...

Да, но е факт, че за нов автомобил в чужбина плащаш по-малък данък от нов автомобил тук. И като цяло можеш да си позволиш без проблем да си платиш данъка както за нов, така и за стар.
Mishonti написа:За разлика от теб карам 300+ коня кола в БГ и мога да си позволя да я карам само на бензин.

Нали си ми бургаски, да ти дойда на гости да те видя що за патрон си? И що да не сложа газ на която и да е кола и да не й съкратя разхода за гориво с 40%? Докато 5 човека на ръководни постове или ударили кьоравото с подходящи позиции получавате почти сносно заплащане, останалите около вас тънат в мизерия. И не ми минавай с номера, че трябвало време да получиш пари. Що в чужбината дори със стартовата хората си живеят някак?
А аз няма да отида да бера ягодки и 2-то тысячи позже станут 5, если ориентируешься быстро в обстановке.
Благовест написа:Важна е реалността-а тя е,че има прекалено много 'морги' на пътя! Няма никакви закони за битовото отопление-по-сериозния замърсител!Като го кажа на някой такъв и тоа ми вика:" Ми с кво а са топлим/ят хората,бе майна ?!"!

Като пуснат като в Русия - газопреносна мрежа навсякъде и евтино централно отопление, хората много бързо ще спрат да се топлят на дърва. Никой не е балък да хамали, ако може да се топли нормално и иначе. С какво да се топлят хората? Където няма газ и парно, остават дърва, въглища и ток. Имало много морги на пътя - ми ще има! Щото няма транспорт.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот dafi » Вто 10 апр 2018 1:02


Хачо Стоев написа:
Аз съм за качването на данъците. Както се спомена, колата е лукс. Съмгласен съм, че в малките населени места и по селата няма добър транспорт, но няма как на село с 30 човека да очаквате да има рейс на всеки час. Тук е редно да се спомене и грешната политика на страната - всичко отиват из градовете, селата се обезлюдяват и населението се топи, но това е друга тема. И още малко офф топик, да дигнат данъците, но да премахнът винетките за всичко което не е магистрала или първокласен път. Така ще се постигне лек баланс.


Защо колата да е лукс? Ако всички можехме да работим на метри от местоживеенето си, и имаше евтин, редовен и ДОСТЪПЕН транспорт, вероятно много хора сами щяха да предпочетат да не поддържат коли, без да има нужда, да бъдат "подтиквани" за това? Населението се топи не от села към градове, а най-вече от страната към чужбина, но това е друга тема!

Само не разбрах, защо си "за" вдигането на данъците? За да подчертаеш, че няма нужда, бедняка да ти се пречка из колелата, като излезеш на пътя ли? И че само заможните и богатите, да имат това удоволствие? Според мен, ако ще се вдига данъка, трябва да е на някакъв пропорционален признак - който кара кола за десетки и стотици хиляди, да се бърка в пъти повече, от тоя, дето колата му е колкото една, що-годе свястна заплата! Не може евтиното да го скубем колкото може, а скъпото да минава евтино, няма логика! Също така, да се въведе като "квота", когато е втора или последваща кола, наистина да се налага по-висок данък, тогава вече наистина става лукс! Защото, ако се тръгне по тоя път, утре ще решат, че бедните нямат нужда и от жилища, какво пък, само богатите да имат!


Ми аз не живея до работата ми, точно обратното - живея в другия край на града и всеки ден ползвам градския. В моя случай метро с прекачване, а преди това бях с тролей и метро. С кола не съм си и мислел да ходя, защото хем няма къде да се спре, хем на ден ще губя още към 20-25мин, хем ще излиза и 5 пъти по-скъпо. Но знам адски много хора, които жевеят наблизо (или 10-15-20мин. пеша или 2-3 спирки с транспорт), но палят колата и айде. Викам им "е добре що не дойдеш с рейс/метро" и ми казват "ааа един път се качих и няма да си го причиня пак".... и това са хора който идват примерно от 8,10-11ч. на работа, тоест не се бутат в най-големия наплив от 9ч.
Мен лично не ми се пречкат из "колелата" другите, защото през деня мнооого рядко излизъм.

инжектопляктор написа:
dafi написа:ти дигнат данъка от 20-30лв. на 300 кинта, едвали ще държиш по 2-3 коли пред блока. Поне проблема с паркирането да се реши в някъква степен..

Аллоу, той в Германия данъка за автомобил като моя е 150 евро при 3000евро тяхна заплата, а ти искаш тук 300лв данък. Малко да слезеш на земята? Защото данъците не са да ти подсигуряват място за паркиране! Няма как село с 30 човека да има рейс на всеки час. Ми да не пречат на хората да се движат с личен транспорт тогава! Само да те светна, аутсорсинг в Бургас - такова нещо нема. Аз ли не знам, като съм оттам? И нямам намерение повече да седя в тоя убит град, защото нито заплати има, нито културни събития, нито нищо.


Аз мястото за паркиране съм си го подсигорил сам. Но когато една двупосочна улица започва да се задръства и да няма минаване понеже почват да паркират на двойно или гледаш как един огромен паркинга пред панелката се запулва като на тетрис, значи има проблем.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот инжектопляктор » Вто 10 апр 2018 1:05


dafi написа:Ми аз не живея до работата ми, точно обратното - живея в другия край на града и всеки ден ползвам градския.

Значи си от неделните шофьори, които ти сам хулиш, колата ти не се мърда с дни и само заема паркомясто.
А щом хората не искат да си го причинят с градския, значи нещо условията му са кофти?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 10 апр 2018 7:18


Градския транспорт в София няма как да покрие нуждите на всички. Имам една кола, дърта 30 годишна, на газ, трима шофьори сме, живеем в Надежда 1. Единия работи на Симеоновско шосе и сменява метро и автобус за да стигне до работа, другия работи на цариградско шосе и също сменява метро и автобус за да стигне до там. Аз работя във Враждебна и за да стигна до работата трябва да сменя 3 автобуса поне, затова и аз ползвам колата.
Комшиите ми са с 2 коли, жената с едната кола кара детето на детска градина, на 100 метра от блока, така са решили. Проблемите не са един и два и няма да се решат само с вдигането на данъците.


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот pomeoo » Вто 10 апр 2018 8:31


Всичко "мара втасала", старите трошки им пречели.
Алооо, демократи, комунисти Вие кьорави ли сте къде живеете бре?!?!?

Повечето от Вас са млади ерудирани хора, излизали сте поне веднъж от наща родина, видяли сте какво е в чужбината.
Всички Вие, дето се барате на "пишман" европейци, къде си мислите, че живеете?!?!?

Сутрин като си водите детето на ясла, детска градина, училище има ли ЕДИН тротоар, по който да минете, и той да не е потънал, или въобще да го има?

Липсват ни елементари неща, инфраструктура, т.н., и т.н., и т.н., шофираме скъпите си автомобили(и трошки), все едно сме в Сирия, Вие на европейци го раздавате.
Дойде Доналд Туск, изнесе реч на Български цитирайки Вазов, и всички се навлажнихте като 16 годишна...

Да промени трябва да има, но трябва да има и план - програма как да стане това, и със сигурност промените не започват със старите автомобили на хората.
А това, че бате Боко иска да се налапа още и още, и да позапълни малко хазната, че се охарчи по "Великден" с 40 лв. за пенционерите....


„Ти не ходи ли, бай Ганьо, да се разходиш, да видиш Виена?
- Какво ще й гледам на Виената, град като град: хора, къщи, салтанати. И дето отидеш, все гут моргин, все пари искат. Защо ще си даваме паричките на немците - и у нас има кой да ги яде...”


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот ssssl » Вто 10 апр 2018 9:24


Инфраструктура? Като как се оправя инфраструктура, направена за 10 пъти по-малко автомобили?
Най-лесно ще е, като бутнем София и наново я построим, или айде - ако не цялата, поне центъра :mhihi Убаво, ама и за бутане си трябват парички...От къде ша дойдат? От пътни данъци по 20 лв?
...Хм, бе я най-добре, да вземем парите от богатите и да ги раздадем на бедните! Ама това вече сме го били играли? Нищо, пак ша пробваме :mhihi Тея, от "столетницата" вече са си взели поука и тоя път ша ни оправят, като шо си требе..........


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Обмислят се промени в данъка за старите автомобили

Мнениеот dafi » Вто 10 апр 2018 10:02


инжектопляктор написа:
dafi написа:Ми аз не живея до работата ми, точно обратното - живея в другия край на града и всеки ден ползвам градския.

Значи си от неделните шофьори, които ти сам хулиш, колата ти не се мърда с дни и само заема паркомясто.
А щом хората не искат да си го причинят с градския, значи нещо условията му са кофти?


Не четеш внимателно, както казах аз парко мястото съм си го подсигорил още преди години като видях на къде отиват нещата. Дали има място пред блока не ме вълнува особено, валнуваме, че става претъпкано и неможе човек да мине (дали с кола, дали пеша). Пък дали съм "неделен шофьор"... все излизам по 2-3-4 пъти в седмицата, ама лятото даже наблягам на колело. Аз мойта кола не съм я взел да се придвижвам из града, а за извънградско.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asuan, Burner_inc, padrino и 47 госта