Слагане на нов катализатор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот dedicha » Пон 16 апр 2018 16:35


Смених маркуча между дебитомера и дроселната клапа, капачката и маслоналивника, за да не смуче от никъде въздух. Само маркучето от ЕГР не съм,но изглежда читаво. Ходих при хиляда майстора по диагностика, правят това което и аз - пръскат с един спрей на клапата, позамазват, и гледат на ваг-ком, няма грешки от ламбда дебитомер и егр. Сложих нов катализатор, канадски не от най-евтините, полските, 205лв самия катализатор, и 45 монтаж. И пак C0-то е високо на газанализатор. Колата мърка като коте, ама явно ще трябва да я продам в провинцията, уморих се да се боря тоя проблем. Казаха ми на прегледа, че след май месец няма да могат вече да трият данните и ако нещо не е в нормите, не минаваш и толкова. Не знам за пунктовете извън София дали ще е така. Е,сега минах по нашенския си начин, но явно за последно.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот silent » Вто 17 апр 2018 7:14


Колега ако не можеш да влезнеш в нормите на СО и няма фрапантни отклонения в работата на двигателят търси проблема в самия катализатор. Моите показания на CO са много под допустимите въпреки че сместа ми е бедна. Сигурен ли си в катализатора че е читав казваш че не е от най евтините а си дал само 205лв за катализатор. На полския катализатор цената е около 350лв без отстъпки.


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот pomeoo » Вто 17 апр 2018 7:39


Stivi написа:Просто иди в друг пункт за ГТП,освен ако не се чудиш какво да си правиш парите !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот stefan4o » Вто 17 апр 2018 8:20


На ГТП-тата дали са им калибровани стендовете и сондата мерещи изгорелите газове?


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот dedicha » Сря 18 апр 2018 16:20


silent написа:Колега ако не можеш да влезнеш в нормите на СО и няма фрапантни отклонения в работата на двигателят търси проблема в самия катализатор. Моите показания на CO са много под допустимите въпреки че сместа ми е бедна. Сигурен ли си в катализатора че е читав казваш че не е от най евтините а си дал само 205лв за катализатор. На полския катализатор цената е около 350лв без отстъпки.

Няма как да съм сигурен, имаше в магазина по-хубави за 500, ама не ми се даваше. Иначе полските са 150, поне тези които намерих.
Почвам наистина да си мисля че имат проблем с газанализатора. Онзи ден брат ми минал оттам и изобщо не му мерили нищо, щото не работел? А аз станах разноглед, май ще отида все пак да видим другаде, преди там ставаше опашке сега няма изобщо коли-става дума за ГТП на моста Чавдар _радиал център. Направо я позлатих тая кола.
ПРеди да сложа катализатора на техния дисплей светеха 2 неща в червено, а сега само едно- ламбда коеф. остава над 1.03 нещо от сорта 1.04.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот muns61 » Сря 18 апр 2018 17:16


СО-то ти е високо, защото ти е богата сместа. Катализаторите се справят в определени граници, но не и извън тях. Иди в сервиз с газанализатор.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот Dagestan » Сря 18 апр 2018 19:56


Iezekil написа:Аз ще спра помпата от релето и ще се пробвам да мина ГТП на газ,защото на бензин знам,че не мога.


Преди 2 седмици минавах преглед в София - колата ми си работеше на газ, докато мериха, не са искали да е на бензин. Катализатор нямам, ламбдата ми е сдухана и постоянно съм на богата смес, и въпреки всичко това всички газове са ми в нормите.

Ако не искат да мерят на газ, вън и в следващия пункт.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот Iezekil » Сря 18 апр 2018 20:04


В нормите си,щото си на газ.Аз където минавам няма друг пункт,с номера различни от околните съм и се вживяват.Преди минавах в друго населено място,но като искаха да сменям газовата бутилка на 5 години ги смених.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот silent » Чет 19 апр 2018 8:08


dedicha написа:
silent написа:Колега ако не можеш да влезнеш в нормите на СО и няма фрапантни отклонения в работата на двигателят търси проблема в самия катализатор. Моите показания на CO са много под допустимите въпреки че сместа ми е бедна. Сигурен ли си в катализатора че е читав казваш че не е от най евтините а си дал само 205лв за катализатор. На полския катализатор цената е около 350лв без отстъпки.

Няма как да съм сигурен, имаше в магазина по-хубави за 500, ама не ми се даваше. Иначе полските са 150, поне тези които намерих.
Почвам наистина да си мисля че имат проблем с газанализатора. Онзи ден брат ми минал оттам и изобщо не му мерили нищо, щото не работел? А аз станах разноглед, май ще отида все пак да видим другаде, преди там ставаше опашке сега няма изобщо коли-става дума за ГТП на моста Чавдар _радиал център. Направо я позлатих тая кола.
ПРеди да сложа катализатора на техния дисплей светеха 2 неща в червено, а сега само едно- ламбда коеф. остава над 1.03 нещо от сорта 1.04.

При ламбда коефицент 1,04 няма как да ти е богата сместа ...напротив бедна е И не минаваш теста...катализатора който цитираш не е полски а чешки...
Ако сега проблема ти е само ламбда коефицента то нямаш проблем с CO то и ката е наред. Имаш бедна смес ....може да е много неща дърпа неотчетен въздух...неплътности в ауспуха ....пикаещи бензинови инжектори ...ако си с газова уредба недобре регулирана газова и промяна на бензиновитв тримове и т,н.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот Iezekil » Чет 19 апр 2018 11:14


При каране на газ е кощунство да се слага катализатор.Моя се беше стопил и стана питата като топка за голф вътре,че и подскачаше и дрънчеше като топчето в свирката на съдия на футболен мач.Същото очаква и ламбдата,понеже газта гори с по-висока температура.Отделно,че и водата отделена при горенето,разкатава целия изпускателен тракт.Ясно,че ще се сменят тия неща,понеже няма кой да протестира,а идеята е да се пълнят нечии джобове.При поне 1 милион автомобила с газови уредби,да няма кой да се сети,че всичко е безумие?


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот dedicha » Чет 19 апр 2018 14:36


silent написа:При ламбда коефицент 1,04 няма как да ти е богата сместа ...напротив бедна е И не минаваш теста...катализатора който цитираш не е полски а чешки...
Ако сега проблема ти е само ламбда коефицента то нямаш проблем с CO то и ката е наред. Имаш бедна смес ....може да е много неща дърпа неотчетен въздух...неплътности в ауспуха ....пикаещи бензинови инжектори ...ако си с газова уредба недобре регулирана газова и промяна на бензиновитв тримове и т,н.

Ами нямам газова. Инжекторите ги чистих в сервиз. Ламбдата е чисто нова на бош. Свещите са сменяни на скоро. Дросел клапата е почистена и адаптирана. Смених всички въздуховоди /освен от ЕГР/ преди дросела. От дебитомера и дросела няма грешки на ВАГ_КОМ. Сменял съм и гумички на клапаните. Сложих катализатор, някакъве уж канадски.Освен след мотора някъде да има на изхода пролука и да смуче... вече не знам. Не виждам причина да е бедна сместа- моята ламбда се движи в границите между 0 и 1, колата на празен ход държи стабилно оборотите. Карам си я така и ако ме спрат за проверка и ми кажат че не съм в нормите, тогава ще го мисля, иначе и аз си мислех за сервиз с газанализатор, но не знам такъв, ако някой знае за такъв в София, нека сподели, ще отида пак контролно да замерим газовете.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот silent » Пет 20 апр 2018 20:11


ако имаш пропуск в ауспуха след катализатора то преполагам че вероятно увлича въздух отвън макар че не виждам реално как ще стане .....но при проблем с ламбда коефицент над 1,03 -това е нормата се препоръчва да се огледа и ауспука за неплътност и навлизане на въздух който не участва в горенето но се отчиата от газ анализатора и вдига коефицента....не знам какво да ти препоръчам ...


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Слагане на нов катализатор

Мнениеот dedicha » Пет 27 апр 2018 13:41


silent написа:ако имаш пропуск в ауспуха след катализатора то преполагам че вероятно увлича въздух отвън макар че не виждам реално как ще стане .....но при проблем с ламбда коефицент над 1,03 -това е нормата се препоръчва да се огледа и ауспука за неплътност и навлизане на въздух който не участва в горенето но се отчиата от газ анализатора и вдига коефицента....не знам какво да ти препоръчам ...

Мерси, колега, ще го имам предвид



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 37 госта