Въпрос относно задна камера

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
girldriver
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 май 2018 20:51
Автомобил: Фолксваген Поло 2001
Двигател:

Въпрос относно задна камера

Мнениеот girldriver » Вто 08 май 2018 20:56


Здравейте нова съм и се извинявам ако не съм публикувала на правилното място темата :)

Исках да попитам, понеже си закупих Поло 2ра ръка и предишния собственик е сложил задна камера, която е използвал с навигация. Мен ме интересува дали може да се използва с таблет, а не да трябва да вграждам навигация в таблото.
:
Благодаря предварително. :)




Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот apchih » Сря 09 май 2018 8:34


Камерата с чинч ли е? Чинч е жълтата букса (може да е и друг цвят)
Изображение

Ако е с чинч, ти трябва това: https://www.ebay.com/itm/Capture-Card-V ... tAsqSf_1YQ
и това: https://www.ebay.com/itm/OTG-Adapter-US ... SwQQla8Qjg

Ето нагледно, как се връзват нещата:


Ще ти трябва и реле, вързано към лампата за задната светлина, ако искаш камерата да се пуска сама и приложение: https://play.google.com/store/apps/deta ... cap.viewer



И един малко по лесен вариант:

https://www.ebay.com/itm/Cars-Wifi-Came ... SwcrxZdyG7
Веднъж запаметена безжичната мрежа, при включване на задна (трансмитера и камерата трябва да взимат захранване от задната светлина) приложението ще се пуска автоматично, но малко по бавно.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот VWGT » Сря 09 май 2018 8:51


тази инсталация май има някои ограничения ...
- таблета трябва да поддържа OTG кабел
- видеото (респективно аппа) стартират ли се автоматично при включване на задна?

с други думи, ако камерата е на чинч, по-добре да се сложи китайска навигация към каквато най-вероятно е била вързана.
Ако не е чинч, не може да я вържеш към друго освен оригинална навигация.


Потребителски аватар
girldriver
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 май 2018 20:51
Автомобил: Фолксваген Поло 2001
Двигател:

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот girldriver » Сря 09 май 2018 9:54


Супер сте много мерси. Главно ме интересуваше дали на практика може с таблет, явно може сега остава да видя с какъв кабел е .. тя камерата си седи, но предполагам, че кабелите са останали зад таблото .


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот apchih » Сря 09 май 2018 10:02


В настойките има опция, приложението да се пуска автоматично при наличие на сигнал и си изключва, след отпадането на сигнала (при мен е осъществено по този начин).
OTGто е малко вероятно да не работи, освен ако не е някое китайче за 50лв. Тествал съм на няколко Nexus, Samsung, Lenovo, Alcatel и работи .... не казвам, че не е невъзможно де.

Най - добре с безжичния предавател, щом изискването е да се ползва на таблет. По лесна инсталация, никакви излишни кабели около таблета, но малко по - бавно ще се появява картината от камерата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот VWGT » Сря 09 май 2018 10:19


ако имаш в момента радио/сд трябва да го свалиш и потърсиш кабелите зад него, ако нямаш виж в дупката му.
търсиш или чинч - кабела, който апчих ти показа (най-вероятно жълт, може черен или друг цвят)
или нещо такова .. http://www.bold-sport.com/store/image/c ... 40x480.jpg - така изглежда конекториа на фабричната камера

Ако е ползвана тази камера, най-вероятно кабелите вече са прекарени, т.е. голямата хамалогия е свършена и според зависи от модела мислиш за таблет или друго устройство


Потребителски аватар
girldriver
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 май 2018 20:51
Автомобил: Фолксваген Поло 2001
Двигател:

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот girldriver » Сря 09 май 2018 12:45


VWGT написа:ако имаш в момента радио/сд трябва да го свалиш и потърсиш кабелите зад него, ако нямаш виж в дупката му.
търсиш или чинч - кабела, който апчих ти показа (най-вероятно жълт, може черен или друг цвят)
или нещо такова .. http://www.bold-sport.com/store/image/c ... 40x480.jpg - така изглежда конекториа на фабричната камера

Ако е ползвана тази камера, най-вероятно кабелите вече са прекарени, т.е. голямата хамалогия е свършена и според зависи от модела мислиш за таблет или друго устройство


Дам имам СД, трябва наистина да видя преди да закупя таблет. аз си мислех, че изобщо няма да става с таблет, но ето явно че има вариант :D то даже ми дрънка над жабката точно мн дразнещо сигурно е някой от кабелите...ако стане ще е супер, че я имам и искам да я използвам поне :D

Между другото над огледалото ми за задно виждане е сложил и GPS едно квадратно малко и черно то как по - точно се изпозлва... директно ли се свърза към навигацията или и за него трябва кабел....


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот Asko VW » Нед 13 май 2018 10:57


Това или е антената на старата навигация (но се съмнявам) или е от тези GPS-и, които са за проследяване на колата (по-вероятно). Те работят със сим карта, засича местоположението на автомобила и чрез сим картата я изпраща (чрез мобилен интернрт) до друго устройство с интернет. Използва се за откриване на автомобила при кражба или за следене на служебни автомобили, да не се злоупотребява с тях. Е става и да следиш съпруга/та, детето къде ходи :mhihi
Принципно ако имаш таблет, друга навигация не ти трябва, таблетите си имат вграден GPS, само теглиш приложението Гугъл карти и готово.


Потребителски аватар
girldriver
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 май 2018 20:51
Автомобил: Фолксваген Поло 2001
Двигател:

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот girldriver » Нед 27 май 2018 18:42


Ами те на стария собственик са я откраднали навигацията и явно само кабелите са останали :D :D и аз си викам поне да се възползвам от тая камера, като я има ама с таблет, че да не откраднат и моята навигация, а хич не са евтини :D


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос относно задна камера

Мнениеот Asko VW » Сря 30 май 2018 18:20


Ами щом кабелите стоят, значи ти трябва само преходното устройство от чинч към микро USB, една стойка и качествен таблет, така си имаш навигация, екран за камерата, музикален плеър и връзка с Интернет, като всичко това, когато спреш си го слагаш в чантата и си спокойна.
Само препоръчвам да вземеш качествен таблет, с мощен процесор, много РАМ, добра резолюция на екрана и по-голяма батерия.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта