В момента е Пон 19 ное 2018 2:50
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Чет 24 май 2018 9:01 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте колеги, изчетох няколко бояджийски теми, но не намерих информацията която ми трябва. Съжалявам ако съм я пропуснал.
Проблема е следния:
Лакът на предния капак на голфа ми започна да се лющи и реших да го махна нацяло и да пръсна капака с авто лак (спрей). Препоръчаха ми едно магазинче в Пловдив от където си взех шлайф-паста и лак. Човекът ми обясни как точно да го направя, въпреки че според него ефекта ще е незадоволителен и краткотраен. Идеята е, без пребоядисване, само да мина базисната боя (Перла) с пастата и директно да пръсна новия лак, като не гоня кой-знае какъв визуален ефект, а просто да запечатам боята да не се прецаква. Докато остъргвах стария лак станаха няколко драскотини, а преди 2 години сменях калниците и ми остана малко боя, която е станала като дъвка. С какво мога да я разредя, колкото да мацна леко драскотините преди да пръсна лака? Самата боя мирише на нещо като ацетон или кореселин, не мога точно да определя. Четох по разни сайтове, че тези базисните бои се продават с втвърдител и разредител, но не пише какъв е разредителя.

Благодаря предварително!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Чет 24 май 2018 20:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Казали са го хората. 1кило брашно да имаш. Занеси го на мсйстор да ти направи хляб.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Пет 25 май 2018 21:12 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Много правилно колега. Благодаря за съвета! Вместо да купя нови обувки на децата за лятото, ще взема да ида да дам 150лв на някое майсторче да ми пребоядиса капака пък жената нека си мрънка...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Пет 25 май 2018 21:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
С корселин мисля,че ще стане.Трябва да пробваш в една капачка :wink

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Пет 25 май 2018 21:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Няма да получиш добър резултат, който да ти хареса. И може да ми вярваш, първата кола съм боядисал преди повече от 30 години. Ако беше толкова просто, нямаше да е скъпо.
Базата се разрежда с акрилен разредител.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Разредител за авто боя - Перла? Публикувано: Чет 31 май 2018 5:00 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Благодаря колеги! Сипах кореселин и след няколко дни разбърках доволно с бормашината. Добре се разбърка (перличките вътре се движат свободно), само дето останаха малки прозрачни частици/бучки (меки са като желе), предполагам че това е така наречения "втвърдител" и кореселина не го разтваря. muns61 с акрилен разредител дали ще се разтворят тези бучки? Иначе пробвах на калниците (че "майстора" дето ми ги прави явно не се е старал много и почна да им пада боята на места), намацах ги и ги пръснах с лак. Като цяло добре стана, има забележки но са под капака и не се виждат. Принципно не гоня перфектен външен вид, по-важното е да изкара колкото може по-дълго, че голфчето смятам да си го карам още няколко годинки пък след това ще го мислим. Следващия собственик ако реши може да си го пребоядиса :mhihi. Сега остана капака да направя. Той и без това е на петна където беше паднал лака, така че само ще залича драскотоните с боичка, минавам го с пастата и го пръскам с лак. То като му свалях стария лак се оказа, че тая процедура вече му е правена :icon_lol, но не е ясно кога. Близо 3 години след като го купих почна да се лющи лака, така че и сега ако изкара 3 години ще е много добре :smile

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00