Разредител за авто боя - Перла?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
oliGOLFren
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 май 2018 7:58
Автомобил:
Двигател:

Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот oliGOLFren » Чет 24 май 2018 9:01


Здравейте колеги, изчетох няколко бояджийски теми, но не намерих информацията която ми трябва. Съжалявам ако съм я пропуснал.
Проблема е следния:
Лакът на предния капак на голфа ми започна да се лющи и реших да го махна нацяло и да пръсна капака с авто лак (спрей). Препоръчаха ми едно магазинче в Пловдив от където си взех шлайф-паста и лак. Човекът ми обясни как точно да го направя, въпреки че според него ефекта ще е незадоволителен и краткотраен. Идеята е, без пребоядисване, само да мина базисната боя (Перла) с пастата и директно да пръсна новия лак, като не гоня кой-знае какъв визуален ефект, а просто да запечатам боята да не се прецаква. Докато остъргвах стария лак станаха няколко драскотини, а преди 2 години сменях калниците и ми остана малко боя, която е станала като дъвка. С какво мога да я разредя, колкото да мацна леко драскотините преди да пръсна лака? Самата боя мирише на нещо като ацетон или кореселин, не мога точно да определя. Четох по разни сайтове, че тези базисните бои се продават с втвърдител и разредител, но не пише какъв е разредителя.

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот dalgia-73 » Чет 24 май 2018 20:56


Казали са го хората. 1кило брашно да имаш. Занеси го на мсйстор да ти направи хляб.


oliGOLFren
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 май 2018 7:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот oliGOLFren » Пет 25 май 2018 21:12


Много правилно колега. Благодаря за съвета! Вместо да купя нови обувки на децата за лятото, ще взема да ида да дам 150лв на някое майсторче да ми пребоядиса капака пък жената нека си мрънка...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот Bai Sando » Пет 25 май 2018 21:30


С корселин мисля,че ще стане.Трябва да пробваш в една капачка :wink


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот muns61 » Пет 25 май 2018 21:47


Няма да получиш добър резултат, който да ти хареса. И може да ми вярваш, първата кола съм боядисал преди повече от 30 години. Ако беше толкова просто, нямаше да е скъпо.
Базата се разрежда с акрилен разредител.


oliGOLFren
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 май 2018 7:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Разредител за авто боя - Перла?

Мнениеот oliGOLFren » Чет 31 май 2018 5:00


Благодаря колеги! Сипах кореселин и след няколко дни разбърках доволно с бормашината. Добре се разбърка (перличките вътре се движат свободно), само дето останаха малки прозрачни частици/бучки (меки са като желе), предполагам че това е така наречения "втвърдител" и кореселина не го разтваря. muns61 с акрилен разредител дали ще се разтворят тези бучки? Иначе пробвах на калниците (че "майстора" дето ми ги прави явно не се е старал много и почна да им пада боята на места), намацах ги и ги пръснах с лак. Като цяло добре стана, има забележки но са под капака и не се виждат. Принципно не гоня перфектен външен вид, по-важното е да изкара колкото може по-дълго, че голфчето смятам да си го карам още няколко годинки пък след това ще го мислим. Следващия собственик ако реши може да си го пребоядиса :mhihi. Сега остана капака да направя. Той и без това е на петна където беше паднал лака, така че само ще залича драскотоните с боичка, минавам го с пастата и го пръскам с лак. То като му свалях стария лак се оказа, че тая процедура вече му е правена :icon_lol, но не е ясно кога. Близо 3 години след като го купих почна да се лющи лака, така че и сега ако изкара 3 години ще е много добре :smile



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта