В момента е Нед 18 ное 2018 10:32
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Пон 18 юни 2018 22:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: 2003 Passerati
Двигател: AVB
Мерси за картата, така като гледам май ще трябва да оставиме колата някъде в южната част на Щутгард извън еко зоната, и после с S1 линията, ако правилно съм разбрал Hedelfingen е спирката до хотела.

Курт Деликуртев написа:
Имаш лично съобщение.

Много благодаря! :th_up

Последна промяна от Apostrofix на Пон 18 юни 2018 22:33, променено общо 1 път.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Пон 18 юни 2018 22:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Имаш лично съобщение.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Вто 19 юни 2018 10:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Apostrofix написа:
Мерси за картата, така като гледам май ще трябва да оставиме колата някъде в южната част на Щутгард извън еко зоната, и после с S1 линията, ако правилно съм разбрал Hedelfingen е спирката до хотела...

Гледай да паркираш на разрешено място, че в оня район та чак до Еслинген са много чевръсти с глобите, нищо, че се води турската маала :mhihi

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Вто 19 юни 2018 18:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Амии принципно винаги гледам да паркирам коректно, надявам се да се размина без глоби, ще пиша после да споделя как е минало :biggrin

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Вто 19 юни 2018 18:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Преди 2 години бях паркирак коректно с платена такса паркинг до една болница, но колата с български номера без стикер, връщам се след 3 часа и гледам една политеса проверява кой не е платил, моята кола я беше подминала. Отивам до колата си и гледам една бележка, отивам да я питам за какво ми е сложила бележката, като съм си платил таксата, а тя ми иска документ за самоличност, щото не съм имал стикер. Извиних се, че много бързам и бързичко се качих и с мръсна газ се спасих.

В България глоба още не е дошла.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 9:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBA B 2010
Apostrofix написа:
Амии принципно винаги гледам да паркирам коректно, надявам се да се размина без глоби, ще пиша после да споделя как е минало :biggrin

В Baden-Württemberg спазвай стриктно ограниченията на скоростта, че там са големи фотографи. Камери има едва ли не на входа и на изхода на всяко село. Само в Stuttgart камерите са над 100. Ако ще имаш мобилен интернет, не е лошо да качиш blitzer.de - на водачът е забранено да го ползва, но не и на пътниците (един от парадоксите на немското законодателство).

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 20:54 
Извън линия
Потребителски аватар

^^ интересно, аз имам радио с андроид в колата, тогава как стоят нещата ако съм го пуснал там?

п.с. изглежда много хора от форума са в Германия, аз съм в съседна Дания :)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 21:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Apostrofix написа:

Ако имаш паркинг на хотела- берекет версин, както казват кореняците щутгартци :mhihi Иначе повечето, да не кажа всички паркоместа в оня район са само за живеещи там и означени с такива табели

Прикачен файл:
fittosize__200_0_32fb8ba1eef16acbb1066ea315539386_schild-anwohnerparken.jpg
fittosize__200_0_32fb8ba1eef16acbb1066ea315539386_schild-anwohnerparken.jpg [ 40.47 KиБ | Видяна 999 пъти ]

Местните топят бърже на ченгетата, ако нямаш големия зелен чаршаф Bewohnerparkausweis на предното стъкло, това имах предвид. Един колега тарикат беше заврял служебния бус на чуждо паркомясто под моста на реката с ясна балканска сметка, ама още по- тарикатът катаджия извикал паяк с лебедка и го изтеглили оттам като тапа от бутилка шампанско. 160 евро назад :mhihi

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 22:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Е естествено, че няма да паркирам на някой на мястото, но няма ли някакви общи паркинги, където да мога да оставя колата? Принципно не ми пречи и да е платен паркинга, все пак ще е за по-малко от 24 часа.

п.с. хотела няма паркинг.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 22:32 
Извън линия
King of the Road
King of the Road
Потребителски аватар

Автомобил: 2 x Golf 2 + Jetta 2 + Audi A3
Двигател: RP+PG+PB+AGN
Разгледай опциите за Park and Ride - паркираш много евтино, близо до спирка на метрото и се возиш

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Сря 20 юни 2018 22:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Има големи обществени паркинги, един такъв е до стадиона на отбора на Щутгарт, NeckarPark на Talstraße, наблизо е Мерцедес Музей, ама е сравнително далеч 5,3 км.

И да не паркираш отляво на посоката на движение, тук е забранено и ще се навреш в очите на полицията.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Чет 21 юни 2018 6:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Apostrofix написа:
Е естествено, че няма да паркирам на някой на мястото, но няма ли някакви общи паркинги, където да мога да оставя колата? Принципно не ми пречи и да е платен паркинга, все пак ще е за по-малко от 24 часа.

п.с. хотела няма паркинг.

Понеже си споменал спирка на S1 в Хеделфинген, принципно такава няма, тя се намира оттатък реката в Обертюркхайм. Непосредствено до спирката е автогарата за международни бусове, на която си има и доста голям P+R паркинг, адресът е Hafenbahnstraße 13 70327 Stuttgart. За цени ще те излъжа, отдавна не съм бил из оня район.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Чет 21 юни 2018 6:48 
Извън линия
King of the Road
King of the Road
Потребителски аватар

Автомобил: 2 x Golf 2 + Jetta 2 + Audi A3
Двигател: RP+PG+PB+AGN
Според сайта на VVS цената на паркинга на Obertürkheim Hafenbahnstr. Süd е 2 евро на ден, което според мен е оптималният вариант.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Нед 01 юли 2018 11:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Супер, благодаря ви много! Направихме си план къде да паркираме и кои места искаме да посетим и след 2 дена тръгваме. Ще пиша после да споделя как е било :-)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стикер за вредни емисии в Германия - Umwelt Plakette Публикувано: Съб 21 юли 2018 11:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте колеги,

Върнах се от трипа, общо взето това беше: Дания - Германия - Австрия - Унгария - Сърбия - България; и после по обратен ред същите страни. Равносметката е 5267 км и среден разход 6.6/100. Доволен съм много от колата, въпреки че не успях да я използвам много в Щутгарт.

Изображение

В Щутгарт паркинга, който си бях набелязал предварително се оказа, че е само за Мерцедеси (а може и да не съм разбрал правилно, ама то Мерцедес е навсякъде в тоя град), за това в крайна сметка се възползвах от един от Р+R паркингите, 2 евро за 24 часа си е доста оферта. После не бяхме сигурни за влакчетата като искахме да идем до TV кулата и взехме групов дневен билет за зони 3-4 за 17 евро, за зони 1-2 беше 12 евро. На другия ден си взехме само за зони 1-2. Общо взето разгледахме града, хареса ни (с изключение на баирите), бяхме до TV кулата, до музеите на Мерц и Порше, а също и по центъра. Накрая преди да тръгнем даже минахме и с колата през града, за щастие нямаше никакви проблеми с Еко зоната, а странното е, че видях пасат като моя TDI със зелена лепенка, което не знам как е възможно. Хотела ни в Щутгарт беше дупка, но за тия пари....пък и ние просто искахме да преспим някъде и починем от всичкото обикаляне.

Изображение

После прекарахме малко време във Виена - много як град, аз бих живял там, само че задрсътванията са адски. Ние в София се оплакваме от задръстванията, във Виена беше 10 пъти повече. На път за Schönbrunn двореца не успяхме да стигнем до паркинга поради задръстването, но имахме късмет и намерихме място за паркиране в една уличка. Двореца и парка/градината около него беше много як, ако живееш във Виена е много приятно дори и само за разходки. След това намерихме подземен паркинг (беше адска жега навън) в центъра на града и се поразходихме стабилно. Много яка архитектура и огромни сгради. Няма смисъл да пиша повече, просто трябва да се посети.

Изображение

Накрая вече тръгнахме към БГ, като само направихме кратка спирка през Parndorf аутлет центъра. А на връщане целта ми беше да се прибера най-бързо до Дания, поради ангажименти, и за това направих само едно преспиване в Бавария, в близост до Регенсбург. Много много красива природа, просто не може да се опише, за съжаление нямаше време за повече разглеждане, но определено бих искал да прекарам поне няколко дни там и да разгледам повече.

В крайна сметка това е след като паркирах пред вкъщи:

Изображение Изображение

Още веднъж да благодаря на всички за напътствията, като цяло мина перфектно пътуването :th_up

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00