270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
october
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 01 окт 2017 10:05
Автомобил:
Двигател: ваг ком
Местоположение: Стз + Плд

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот october » Вто 14 авг 2018 20:53


Да .... няма да се кара.

обаче имаше нещо че ако нямаш застраховка на някое МПС не трябва да седи на обществено място ( улица ) или нещо се бъркам.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Вто 14 авг 2018 20:57


КФН не им е регулатора. Работели у нас на принципа на единния паспорт... т.е. нещо по линия на ЕС.
Претенциите ще са пред кипърския регулатор. Те фалирар в Кипър официално в петък.
ГО-то едно на ръка, но тези с каското които имат неизплатени щети го отнасят по-дебело. Ще го отнесат и тези, които идните дни ги удари кола с ГО от олимпик. Изобщо весело.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 14 авг 2018 21:03


VWGT написа:Изобщо весело.


Хуморът май е черен? :screwy

На кое правителство му пука за народа, как може да пуснат на нашия застрахователен пазар някаква чужда фирма, която при фалит оставя стотици хиляди клиенти на произвола на съдбата?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mishonti » Вто 14 авг 2018 21:30


Как може пък хората да си правят застраховки към някаква чужда фирма? Ей така, оставяйки се на произвола на съдбата.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 14 авг 2018 21:46


А защо реши, че е на произвола на съдбата?
КТБ?
Говори ли ти нещо?


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Крисчън » Вто 14 авг 2018 22:17


Току-що гледах по БТВ и от Гаранционния фонд казаха, че застрахователните дейности на Олимпик не се покриват от тях. Е*аси


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот teodorpc » Сря 15 авг 2018 6:47


Не се покриват, ама Олимпик са им превели едни 16млн. вноска по тях. Къде са тия пари? Сега ще си направя нова гражданска в компанията с име, вдъхващо най-голямо доверие в мен, а именно "Далл Богг" :11


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Krasi » Сря 15 авг 2018 7:41


България, България.....нямам думи....само не ми казвайте, че ние обикновените клиенти на застрахователните компании трябва да сме спецове и да знаем кое дружество е читаво. Както колега беше казал по горе, за мен е било важно да имам ГО, и съм избрал Олимпик защото ми е най евтино, не виждам защо е трябвало да избирам по скъпи компани, какво повече ще получа насреща срещу повече пари?
За мен виновни са българските регулаторни органи, които позволяват на някакви неясни компании да се появят тук и да завладеят значителен пазарен дял, тези регулаторни органи затова са на заплата и те имат информация, която е трябвало навреме да бъде публикувана където трябва, за да може човек да направи информиран избор. Сега се прокрадват мнения, че всеки може да се регистрира тук и да прави този бизнес /съгласно правила на ЕС/ и не подлежал на контрол от КФН и ГФ, е тогава на какъв контрол в България подлежи такова дружество, и защо всичкко това едва сега се обяснява? Нали не си мислите, че при същите тези правила на ЕС, такава ситуация може да се създаде в някоя друга /без да цитирам коя/ европейска държава?
Тези от Олимпик затова са стъпили тук навремето - да направят бум за няколко години и после бомба и край, и са дошли тук, защото знаят че номерата им могат да минат тук.
Така мисля аз.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 авг 2018 9:19


Сключване на полици във връзка с отнетия лиценз на Застрахователна компания Олимпик АД
14 Август 2018
Във връзка с информацията, публикувана на страницата в Интернет на Застрахователна компания Олимпик АД относно прекратяване на всички действащи полици на дружеството Ви уведомяваме, че от страна на Гаранционния фонд са предприети действия по осигуряване на техническа възможност в ЕИСОУКР за сключване на нови полици от застрахователите.


Периодът на покритие по новите полици ще бъде 00:01 ч. на 18.08.2018 г. и своевременно ще Ви информираме за изпълнената реализация в ЕИСОУКР.


Застрахователни обезщетения на Застрахователна компания Олимпик
14 Август 2018
Във връзка с информация, оповестена в медии, свързана с изплащане на застрахователни обезщетения на Застрахователна компания Олимпик, чрез нейния клон в България, уведомяваме всички заинтересовани страни следното:

Съгласно Кодекса за застраховането Българският гаранционен фонд не покрива (не гарантира) дейността на застрахователи от други държави от ЕС, които извършват дейност в България при правото на установяване. ЗК Олимпик (чрез клона си в България) извършва дейност именно при правото на установяване, съответно Гаранционният фонд не изплаща обезщетения вместо този застраховател, който е със седалище в Кипър.

Съгласно чл. 29, буква „с" от Кипърския закон за задължителната застраховка при ползване на моторни превозни средства, Застрахователният фонд в Република Кипър изплаща обезщетения на трети лица, когато щетите са причинени при управление на моторно превозно средство, чийто застраховател е обявен в несъстоятелност.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 авг 2018 9:56


https://btvnovinite.bg/bulgaria/svetla-nestorova-zasegnatite-ot-falita-na-zk-olimpik-da-skljuchat-vednaga-novi-polici.html


Светла Несторова: Засегнатите от фалита на ЗК „Олимпик” да сключат веднага нови полици
Кипърският гаранционен фонд ще трябва да обезщети гражданите

Много е важно засегнатите от фалита на ЗК „Олимпик“ да сключат нови полици възможно най-бързо от днес до 18 август, за да са покрити и защитени. Това посочи Светла Несторова, която е председател на Асоциацията на българските застрахователи по повод фалита на кипърското дружество.

Тя уточни, че компанията не е български застраховател. „Регистрирана и лицензирана е в Кипър и работи у нас на принципа на свобода на установяване. Голямата част от портфейла й са застраховките „Гражданска отговорност” – 200 хил. автомобила. Може да кажем, че е кипърска компания, но развива дейността си у нас”, посочи тя.

Според съществуващото законодателство на ЕС, надзорът на застрахователното дружество се извършва от страната, в която то е лицензирано – съответно Кипър.

Несторова обясни, че Кипърският надзор е реагирал бързо, преди няколко месеца, но не е била дадена гласност на това. Не се знае дали това е умишлен фалит, но според нейната професионална оценка, този сектор страда от липсата на премии и ниски цени и това е едно логично развитие на нещата, след като почти целия портфейл на тази компания е бил съставен от полици „Гражданска отговорност“.

Несторова обясни, че Кипърския гаранционен фонд ще трябва да обезщети засегнатите граждани у нас. На същия принцип вноските към българския гаранционен фонд ще послужат за обезщетяване при фалит на български застраховател, оперирал в Европа.

Между 15 и 25% ще се увеличи и цената на „Гражданската отговорност“. Несторова обясни, че цената и досега беше недостатъчна и компаниите бележат загуби в тази област.

По думите й тя ще продължи да расте и заради решението на ВКС да се увеличат лицата, които имат право на изплащания. Тя прогнозира поскъпване до 100%.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Vlad777 » Сря 15 авг 2018 10:18


teodorpc написа: Сега ще си направя нова гражданска в компанията с име, вдъхващо най-голямо доверие в мен, а именно "Далл Богг" :11

Това е другата компания, която почти няма други застраховки, освен Гражданска отговорност. Моят брокер вече не прави застраховки ГО при тях по същата причина, по която спря да прави и застраховки в Олимпик преди няколко години, а именно - очакван развой на нещата...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Сря 15 авг 2018 11:41


предвид промените в цените на ГО, които се очаква да скочат още, направо си е оферта да се презастраховаш сега
така че всяко зло за добро


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот teodorpc » Сря 15 авг 2018 12:00


То може да е оферта, ама на тези с остатъчен срок на полиците дали ще им върнат парите. Ей сега по новините, казаха че трябва да си ги търсят сами от кипърския гаранционен фонд :h020 ай да ни е честито. Аз поне съм на вноски и ще изгоря с 30-тина лефа, ами тези с щетите..


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 авг 2018 14:06


официално от днес Сутринта всички полици могат да се подновят в други компании. Гаранционен фонд ги отключиха. Всички нови полици влизат в сила от 00:01 часа на 18-ти август. Най-евтино е в Далл Богг към днешна дата. За 1600сс 68лв първа вноска и 3х55 лв цените в другите компании почват от 256лв.
п.с. за Далл Богг се носят същите слухове като за Олимпик , но много по отдавна. Поредния фантом според мен, но в крайна сметка цената е водеща при задължителните застраховки за масовия потребител.

teodorpc написа: Ей сега по новините, казаха че трябва да си ги търсят сами от кипърския гаранционен фонд :h020 ай да ни е честито. Аз поне съм на вноски и ще изгоря с 30-тина лефа, ами тези с щетите..


Търсенето от кипърския фонд се изразява в ръчно написано заявление което се попълва за 2 минути. Официално всеки брокер може да ти го предостави. Като има 4 вида заявление. За физически лица със/без връщане на неусвоена сума, съответно за юридически лица със/без връщане... Вече какво , кога и как ще стане ясно, но прогнозите не са обещаващи. Защото в списъка с чакащи всички се нареждат по стандартен ред без приоритети, като най-важни в случая са активите на компанията , която е обявила фалит. Дали с тях се покриват загубите или не... Олимпик не се славят с някакви съществени активи, но това ще ставя ясно тепърва.

Аз лично имах изтичаща 3-та вноска на 23-ти август и по притеснителното за моя случай не е загубата на 6 дни покритие , а опасността да не мога да си подновя застраховката в друга компания. Но Гаранционен фонд постъпиха неочаквано афекватно и проблема се изчисти в рамките на часове, което им прави чест. :beer

Проблема са скъпите застраховки каско, ГО с скорошни стартове на покритие и платени еднократно + настъпило събитие за което се чака обезщетение и сервизиране... е тия хора искрено ги съжалявам и пожелавам всичко да се развие благоприятно и бързо. :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Сря 15 авг 2018 14:24


далбог все пак са БГ компания, доколкото знам са от холдигна на аптечна лига, чайакфарма и подобни. Уж голяма работа. Не знам какво общо имат със застрахователния бизнес, но май само ГО застраховки правят.

Идеята ми е, че тук поне с гаранционният фонд няма да има драма, ако им се случи случка.
Въпреки това аз ги пропускам, като ми трябва аналгин отивам в аптека, не в ДЗИ.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: val4ana и 224 госта