270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Stivi » Съб 18 авг 2018 8:54


То затова има народна мъдрост "Евтиното винаги ти излиза скъпо" ! Някой като си купува масло за колата /40лв/ чете теми и препоръки да не се мине,но когато ще дава пари за ГО единственото което се гледа е да е по-евтино ,и после...."ама аз да не съм експерт по застраховане" ! То не се изисква да си експерт за да разбереш кои са сериозните фирми в бранша и кои са там само за далаверата :a045 Те и тези дето изгоряха в КТБ не са за жалене,лошото е че им се плаща с нашите пари !




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 18 авг 2018 9:24


Ти предполагам си с най-скъпата гражданска да ти е по-спокойно?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот toraborat » Съб 18 авг 2018 9:28


Тези олимпик въобще имаше ли ги в SDI, винаги от там правя, казвам най-евтиното и ми дават разни там трибуквия обикновено.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Съб 18 авг 2018 10:57


Stivi написа:То затова има народна мъдрост "Евтиното винаги ти излиза скъпо" !

Гражданската отговорност не е купуване на кило домати! Издават се разрешителни, за да може да се упражнява подобна дейност в България. В тоя ред мисли държавата е тази, която трябва да защитава интересите на гражданите! КТБ фалира заради липса на финансов надзор. Олимпик си фалира, ама си е имало признаци за това. Утре ако фалира компанията, предлагаща най-скъпата гражданска на пазара, тогава какво ще кажеш бе?
Ще ревеш на умряло току-що заклано добиче ли, какво?
Много ясно, че няма да си правя гражданска за 500лв. Първо нямам едно ПТП по моя вина, една щета не е платена от моя застраховател заради моя вина. После какво се случва? Те ме задължават да си направя гражданска, ама съм бил в рискова категория, нищо че съм с НУЛА ПТП-та. И вместо да ми дадат отстъпка за коректност, ме гърбят и ме карат да плащам повече от 35 годишен масов убиец на пътя!
Аз тия пари не ги копая в задния двор!!!!! Не всички сме патрони със скрапа от западна европа на 15години с емблема на мерцедес или нещо от сорта и да го раздаваме тежкарски на пътя с ръка от отворения прозорец, щото климатик има, ма не работи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот muns61 » Съб 18 авг 2018 11:11


Чакай малко, защо си в рискова група?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Съб 18 авг 2018 11:17


muns61 написа: защо си в рискова група?

Щото се водя под 35 ли, под 30. Под 30 години съм, ку някой не знае. И си избирам гражданската по това в коя компания няма адско повишение на цената, само щото си в рискова възраст, нищо че нямаш ПТП-та и си с години стаж.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот muns61 » Съб 18 авг 2018 11:18


Ми затова ти е по-скъпа,статистиката го доказва.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Съб 18 авг 2018 11:21


muns61 написа:статистиката го доказва.

Мен статистиката не ме интересува. Аз нямам ПТП-та нито едно. Хора на по 40 са с по 3 условни присъди, няколко премазани човека и с книжки, отнети по 7-8 пъти за алкохол и т.н. Те да не би да са по-безопасни? Трябва да се гледа историята на водача, а не да кажат че до една възраст не бил безопасен. Ми ако съм на 35 и току-що съм си изкарал книжка, да не би автоматично да ме прави по-компетентен от 25 годишен със 7 години стаж зад волана? Значи инженер съм, никога не съм сядал зад волана дори с 1 бира, ама съм бил по-рискова категория от 35 годишния селски бек едвам завършил основно, който сяда след 1 литър ракия да мачка деца на пътя. Нищо нередно не виждаш в това, нали? Ако не, поне за нарушителите да ги направят по 1000-2000лв гражданските. Заслужават го.


Потребителски аватар
milefox
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 27 юни 2012 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот milefox » Съб 18 авг 2018 12:20


Колеги, имам две коли и познайте къде са застраховани, в Олимпик разбира се [emoji35]. Вчера минах през брокер и направих застраховка на една от колите на която и без това и предстоеше след 5 дни подписване на нова застраховка поради изтичане на старата. Ако обаче другата ми кола не се кара проблем ли ще е да и направя застраховка след 15-20 дни за да влезе в другия месец и да не ми тежат после финансово вноските да не са в един месец на двете коли? На втората ми кола направих вноска миналия месец и ще трябва да преглътна сумата явно че е изгоряла.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 18 авг 2018 14:02


Няма проблем да я направиш другия месец, само че не трябва да я караш колата, че глобата е 400 - 600 лева мисля за без ГО. Принципно и ако стои някъде паркирана на улица пак трябва да има застраховка, ама това не се следи особено.
Особеното в случая е, че ще ти я дерегистрират служебно поради липсата на застраховка и пак служебно ще ти я пуснат в движение като направиш застраховка, но май трябва 24 часа да минат или нещо подобно


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mishonti » Съб 18 авг 2018 14:47


Бъдете си гъзари, плащайте си евтините застраховки надхитрявайки хората плащащи повече и после излизайте на протести да ревете, че са ви прецакали.
Имал съм си вземане-даване преди години с измислени компании и от тогава насам само на сигурното. По-добре малко повече пари, обаче да ти е мирно на главата.
На който не му харесва и смята, че държавата го мачка - има моментален избор да напусне и да отива да става милионер в белия свят.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Съб 18 авг 2018 14:55


Mishonti написа:По-добре малко повече пари, обаче да ти е мирно на главата.

Два пъти повече "малко повече" ли е? Казах ти - недей кори хората. Държавата не си е свършила работата, а нейната работа е да защитава интересите на гражданите си! Това, че ти си хванал господ за шлифера и не ти пука дали ще дадеш 2 или 200 и се снимаш по бензиностанциите с Мерцедеса не означава, че всички хора са такива!! Винаги мога да пиша гражданската на дядо си, ако искам. Ама защо трябва да се правя на тарикат и да цакам системата, вместо да си оправят те свинщината?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Stivi » Съб 18 авг 2018 15:51


Някой роптаят,че било несправедливо да се приравняват всички 20-30 годишни и да им е по-висока ГО,еми и на мен ми е кофти ,че заради 5-6 конски сили плащам 4 пъти по-висок данък на колата,ама така са го определили,така си го плащам icon_idea


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Съб 18 авг 2018 16:10


https://m.offnews.bg/news/Ikonomika_59/ ... 86495.html

като свински черва са


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mishonti » Съб 18 авг 2018 16:55


инжектопляктор написа: Това, че ти си хванал господ за шлифера и не ти пука дали ще дадеш 2 или 200 и се снимаш по бензиностанциите с Мерцедеса не означава, че всички хора са такива!!


Какви такива? Аз какъв съм? Работя, изкарвам си пари, плащам си сметките и толкова. Ако бях хванал Господ за шлифера, както се изказваш, нямаше да карам 20 годишен Мерцедес, който все ти е в устата. Не си прави труда повече да ми отговаряш или пишеш на лични, за разлика от теб аз не се интересувам от живота ти.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта