270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот roly » Чет 26 юли 2018 10:35


"Кипърското застрахователно дружество „Олимпик“, което има офиси в България от 2009 г. и чийто лиценз бе отнет от Комисията по финансов надзор в началото на май т.г., все още не е изплатила дължимите суми от ПТП-та на пострадали в катастрофи. Проблемът е сериозен и много хора не могат да получат обезщетенията си за щети, а процедурите се влачат с месеци.
Комисията за финансов надзор (КФН) отговори, че лицензът на "Олимпик" е отнет от Министерството на финансите на Кипър поради неплатежоспособността на дружеството. Срещу клона на „Олимпик“ в България, който е под юрисдикцията на КФН, са взети същите мерки – фирмата няма право да сключва нови договори или да продължава съществуващите."


Моята застраховка е при тези същите "Олимпийци". Новото КТБ в застраховането се нарисува! :mrgreen
1. Има ли някаква опасност от главоболия с КАТ/преглед/искове в съдилища?
2. Август ми идва последната 4-та вноска, да им я плащам ли на тия ментаци или да ги отсвирвам и да търся други?




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 26 юли 2018 10:57


СДИ охотно събират вноски и правят ГО,но премълчават фактите относно Олимпик.
А техните проблеми не са от вчера.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот viksanlg » Чет 26 юли 2018 11:29


Не знам колко е кипърско това дружество,но знам ,че са собственост на Бул инс(СИК),а от мутри не очаквай кой знае какво!От второ лице съм имал вземане даване с тях и не ми се ще и да чувам за тях...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот Vlad777 » Чет 26 юли 2018 11:31


Аз лично не бих рискувал със застраховка при тях. Представи си утре удариш някого и причиниш сериозна щета и няма кой да я плати? Средна телесна повреда е няколко десетки хиляди лева, а може и повече...

За 10-20 лв, които ще е по-скъпо да си сключиш нова гражданска в друга компания, не виждам какво изобщо има да се коментира.


Сайта на КФН:


КФН приложи ограничителни мерки на „Застрахователна компания Олимпик – клон България“ КЧТ
10/05/2018

КФН уведомява, че с решение на Министерството на финансите, Надзорен орган върху застраховането на Република Кипър, е отнет лицензът на „Застрахователна компания Олимпик“ АД, която извършва дейност в България при условията на право на установяване чрез клон. В съответствие със закона на Република Кипър на дружеството е предоставен специален лиценз, който включва само възможност за продължаване на дейността по вече сключени договори, уреждане на висящи претенции и събиране на дължими към дружеството премии, както и да удовлетворява други задължения.

За прилагането на специалния лиценз е назначен специален администратор - „Мазарс ООД“ (Mazars Limited), представлявано от г-н Павлос Накузи и г-н Петрос Накузи заедно или поотделно, със задължение да гарантира, че за периода на специалния лиценз дружеството ще извършва само споменатите по-горе дейности. Назначеният специален администратор отговаря и за цялостната дейност на застрахователя, включително за дейността му в България.

В изпълнение на изискванията на европейското законодателство КФН взе решение за прилагане на принудителна административна мярка спрямо „Застрахователна компания Олимпик – клон България“ КЧТ, с която се налага забрана за сключване на нови застрахователни или презастрахователни договори по всички класове застраховки, удължаване на срока на сключени договори и разширяване на покритието по тях, както и за забрана свободното разпореждане с активи на клона на територията на Република България.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 26 юли 2018 12:52


Vlad777 написа:Аз лично не бих рискувал със застраховка при тях. Представи си утре удариш някого и причиниш сериозна щета и няма кой да я плати? Средна телесна повреда е няколко десетки хиляди лева, а може и повече...


има Гаранционен Фонд, при никакви обстоятелства не следва да се заплаща от теб нищо освен частен иск от пострадалото лице , ако реши да те съди, че вече не може да спи, наранен е психически, страхува се....


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот ma_in » Чет 26 юли 2018 13:07


Риска не е за застрахования, а за евентуалният пострадал в ПТП-то, другото е до съвестта или незнанието на всички нас, които се застраховаме. Доколкото пише, в момента дружеството не може да прави застраховки или да продължава текущи. Има задължение само да обслужва текущите. И като проблем, ще е единствено забавяне на изплащането, а не изобщо отписване на задълженията.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот VWGT » Чет 26 юли 2018 21:01


няма да имаш 4-та вноска, ще трябва да си направиш ново ГО при друг застраховател.
до Август месец си застрахован и може да си караш, и да стане беля ГО е валидно.


Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот roly » Пет 27 юли 2018 9:10


VWGT написа:няма да имаш 4-та вноска, ще трябва да си направиш ново ГО при друг застраховател.


Е застраховката не е ли един вид договор?

100 про ще им излезе на компа, че вече имам вече сключена с Олимпиците, ако не съм я прекратил.
Мисля, че е логично да отида в офиса на Пирамидата :mrgreen и да си прекратя застраховката и
после пешачката до SDI за нова застраховка.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 27 юли 2018 9:31


14 дни след изтичане на вноската се анулира сама. Като дойде време за 4-та вноска си направи нова ГО на друго място , никой не може да ти откаже ГО ако искаш и в три компании да си направиш .


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот viksanlg » Пет 27 юли 2018 9:34


:th_up


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Застрахователна компания Olympic

Мнениеот vucata » Вто 14 авг 2018 7:51


:scare3
Хора, ако има някой със застраховка при тези, да ходи и да види какво става.
https://olympicins.bg
Прикачени файлове
FB_IMG_1534225882552.jpg
FB_IMG_1534225882552.jpg (46.82 KиБ) Видяна 1891 пъти


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Застрахователна компания Олимпик - прекратяване на полици

Мнениеот Krasi » Вто 14 авг 2018 8:08


Здравейте Колеги,
Сигурно някои от Вас вече са чули /а може би и потърпевши като мен/ за проблемите на застрахователна компания Олимпик. На сайта им https://olympicins.bg/ пише, че от 17.08 вечерта се прекратяват всички застрахователни полици и съответно притежателите им остават без застраховка. Такова чудо до сега не бях виждал и чувал.....бъркотията и неяснотата са големи. Предполагам, че доста техни клиенти дори не подозират какво се случва. Моля, ако има колеги които са наясно да дадат някакво инфо относно този прецедент. Аз се чудя да ходя ли да правя нови застраховки в друга компания или да карам така. Вчера говорих с някаква служителка от КФН, която на въпроса ми "Как допуснахте такива застрахователи да правят бизнес тук и да мамят" ми обясни че, според законите на Европейския съюз /добре че е той, че да има оправдание/ всеки е свободен да се регистрира и да почне да прави застраховки - тоест случващото се тук е нормално едва ли не. Аз я попитах дали мисли че този "всеки" би могъл да направи нещо подобно в някоя друга държава от ЕС..... Тъй като Олимпик са четвърти по пазарен дял, предполагам, че доста колеги са застраховани там, така че, ако админите преценят - направете темата важна за известно време.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Мнениеот Vlad777 » Вто 14 авг 2018 8:15


Отдавна се знае, че Олимпик са на път да глътнат вода. Имал съм и аз ГО при тях, защото беше по-евтино, но от няколко години спрях да си правя ГО в измислени компании, защото за 20 лв годишно не ми се рискуват разправиите ако стане щета.

Няма какво да се питате - тези, които имате ГО в Олимпик, от 18.08.2018 няма да имате покритие. Отивайте и си правете нови застраховки.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Krasi » Вто 14 авг 2018 8:30


Искаш да кажеш, че на 18.08 при проверка в гаранционния фонд колата ще е без застраховка? Аз съм си платил вноската към Гаранционния фонд и той би следвало да ме покрие в тази ситуация, или греша?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Vlad777 » Вто 14 авг 2018 8:39


След като се прекрати полицата, няма как да имаш покритие от Гаранционния фонд. Той покрива само активни полици.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта