270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mishonti » Пет 17 авг 2018 8:14


Е как ще са глупости... Под 30 години като си, гражданската е доста по-скъпа.. Последно като застраховах ЦЛКто направих сравнение и разликата между мен и майка ми беше 200лв в нейна полза. Но колата си е на мое име, така че..
А относно Англия - никъде не ви пращам, просто си мислите, че тук е много скъпо всичко и заплатите ни са ниски, а в другите държави взимат милиони и всичко е без пари. Дали е нормално на кола, която струва 500-600 паунда застраховката и да е 2600 паунда? Това е за последната ми Вектра Ц 2003 година. Пасата Б6 го взех за 1800 паунда - заради по-малкото коне иншурънса беше 2200. За сервизите им да не говорим - веднъж ми се наложи смяна на термостат - цената му беше 90 паунда, смяната му 100, в БГ същия 55лв.
Няма нужда да продължавам с още примери - поживях там, видях им големите заплати и ниските разходи.

Edit: Silent си е изтрил мнението, моето е в негов отговор
И да кажа - нищо лично към никой, не се впрягайте толкова много, всеки е свободен да мисли, разсъждава и да си изказва мнението.




Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Krasi » Пет 17 авг 2018 9:08


Олимпик все пак са имали някакви търкания с КФН, но защо КФН е бил безмълвен зрител напоследък, и е оставил някой да си развява безнаказано коня, вместо поне да информира усилено застрахователните брокери и хората съответно???
https://www.mediapool.bg/politsiyata-da ... 82800.html - прочетете втората половина на статията


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Пет 17 авг 2018 10:59


ако пичагата е прав за връзката булинс-олимпик, това обяснява много
при това цялото положение и корекцията в цената вече изглежда нагласена. Само по реакцията на КФН и Гаранционния фонд, за нула време решиха проблема с презастраховането излиза че работата е обмислена, нагласена и планирана - фарс, става дума за едни сигурни 60-70 милиона, от които бързите са 15, колкото да покрият недостига дето КФН сметна


Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот boar » Пет 17 авг 2018 11:47


Очакваме и господата :col01cop от утре акция ГО! :bishop


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 17 авг 2018 15:24


Mishonti написа:Е как ще са глупости... Под 30 години като си, гражданската е доста по-скъпа.. Последно като застраховах ЦЛКто направих сравнение и разликата между мен и майка ми беше 200лв в нейна полза. Но колата си е на мое име, така че..

Гражданската е скъпа, особено за "рисковите групи". Дай обаче да помислим.
Кой е по опасен?
1. Шофьор на 28 с 10 години стаж на волана
2. Шофьор на 38, който току-що е взел книжка
3. Шофьор на 68, който едвам вижда
Ето затова е пълна тъпотия рисковата категория. Трябва да се взима по шофьорски стаж на водача, ако трябва да се оценява риска що-годе реално. Освен това гледах гражданските, за моята кола е скочила с 60лв. То хубаво, ама що убийците на пътя имат гражданска с цена като мойта, а аз нямам нито едно ПТП по моя вина за 10 години? Нещо нередно да виждаш в това? А уж от 2018 щеше да заработи системата "бонус-малус" Който има много ПТП-та да плаща повече, а който няма много ПТП-та да плаща по-малко. Защо и тази година системата няма да влезе в действие и чии интереси обслужва това?
А що се пускат на БГ пазара да работят съмнителни компании и чии интереси обслужва пък това?
И недей ми плямпа за англия и не се прави на дървен философ. БГ транспорта е трагичен и ако искаш да си мръднеш задника от града, ще видиш защо ти трябва кола. Аз моята кола не я ползвам като теб да се снимам по бензиностанциите с нея.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот VWGT » Пет 17 авг 2018 16:03


всичко е статистика, у нас няма бонус-малус за това се гледа общата статистика, която казва, че 30 годишните нанасят повече щети от 68 годишните. Рисковата категория не е глупост, ако е изчислена коректно.

у нас ГО не е на шофьор, а на кола, ако ти е скъпо прехвърли колата на ваште и плащай по-евтина застраховка.

ето още инфо за олимпик, на който му е интересно ... Алонсо, Георгиус, големи схемаджии тия кипърци :)

"Крайният собственик на фалиралата "Олимпик" е Диего Гонзалес Алонсо, през люксембургската фирма Hispakol. През 2015 г. испанската КФН издава забрана на неговия инвестиционен фонд JD Business Capital да извършва финансови услуги. Обявява го за "финансов клекшоп" без ресурс за сериозна финансова дейност. Веднага след това сайтът на фонда на Алонсо изчезва. Но се появява негова застрахователна компания в Кипър. Българската КФН безгрижно му издава лиценз. Алонсо завлича 270 000 души и... адиос..."


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 17 авг 2018 16:30


VWGT написа:всичко е статистика, у нас няма бонус-малус за това се гледа общата статистика, която казва, че 30 годишните нанасят повече щети от 68 годишните. Рисковата категория не е глупост, ако е изчислена коректно.

Ми то повече 30 годишни имат книжки, защото тия, които днес са 68 годишни повечето от тях са живели по време, в което за колата се е правил 20 годишен влог и съответно не са счели за важно да придобият СУМПС. Не е никак правилно. Да се съди не по шофьорски стаж и брой ПТП, а по години. Уж щяха да пускат бонус-малус - какво се случва? А по въпроса с Олимпик - минало, заминало. Кой изгорял - изгорял. Конспирации и разследвания...няма да върнат пари или нерви за съжаление. Моят брокер още преди 2 години спря да се занимава с тях.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот batVenci » Пет 17 авг 2018 16:55


Въпросната далавера от повишаването на ГО със стотина лева няма да се размине толкова безболезнено. Още е летен сезон и много хора не осъзнават, още какво става практически. Само преди две години управляващите имаха смелостта да вдигнат винетката с 30 лв. и до края на годината правителството падна...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 17 авг 2018 17:14


batVenci написа:Само преди две години управляващите имаха смелостта да вдигнат винетката с 30 лв. и до края на годината правителството падна...

И после пак избраха същото. Няма разлика. И увеличението уж беше незаконно. Ама пари не ни върнаха.
И докато излезе решението, годината мина...


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mishonti » Пет 17 авг 2018 17:34


инжектопляктор написа:
Mishonti написа:Е как ще са глупости... Под 30 години като си, гражданската е доста по-скъпа.. Последно като застраховах ЦЛКто направих сравнение и разликата между мен и майка ми беше 200лв в нейна полза. Но колата си е на мое име, така че..

Гражданската е скъпа, особено за "рисковите групи". Дай обаче да помислим.
Кой е по опасен?
1. Шофьор на 28 с 10 години стаж на волана
2. Шофьор на 38, който току-що е взел книжка
3. Шофьор на 68, който едвам вижда
Ето затова е пълна тъпотия рисковата категория. Трябва да се взима по шофьорски стаж на водача, ако трябва да се оценява риска що-годе реално. Освен това гледах гражданските, за моята кола е скочила с 60лв. То хубаво, ама що убийците на пътя имат гражданска с цена като мойта, а аз нямам нито едно ПТП по моя вина за 10 години? Нещо нередно да виждаш в това? А уж от 2018 щеше да заработи системата "бонус-малус" Който има много ПТП-та да плаща повече, а който няма много ПТП-та да плаща по-малко. Защо и тази година системата няма да влезе в действие и чии интереси обслужва това?
А що се пускат на БГ пазара да работят съмнителни компании и чии интереси обслужва пък това?
И недей ми плямпа за англия и не се прави на дървен философ. БГ транспорта е трагичен и ако искаш да си мръднеш задника от града, ще видиш защо ти трябва кола. Аз моята кола не я ползвам като теб да се снимам по бензиностанциите с нея.


Аз не казвам, че системата ни е перфектна. Абсолютно съгласен съм да има така наречения в Европа Claim Bonus. Като нямаш нарушения с всяка година гражданската ти пада. Уви, това го няма - факт е, има много недомислици и неща, които търпят промяна.
Примери за Англия мога да давам, защото съм живял там с жената и малкия.
Не знам за какво смяташ, че ползвам колата си, но минавам много повече километри, отколкото ти, така че не аз съм дървения философ.


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Milenkatara » Пет 17 авг 2018 17:40


Някой да може да ми съдейства за гражданска отговорност? Изтича ми днес и съм под 25г и цената не е много приятна. Ако имате приятел брокер, който ползва отстъпки може да ми съдействате. Миналата година 180лв, тази 340лв :confused :eek


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот georgebonev » Пет 17 авг 2018 18:29


Защо ГО е задължителна?
Ако не е, и направиш ПТП и си виновен, бърз съд и плащаш с каквото имаш - пари, къща, заем, затвор...


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот Mario951 » Пет 17 авг 2018 18:33


SDI определено не дават най-добрите цени!
Тази година хванах първото увеличение и полицата ми беше 270 лв (сключена в SDI), вчера проверявах за нова застраховка на друг автомобил и сайта ми изчислява около 320-330 лв (водя се с 5 години стаж) -> "Дал бог" не ги броя

Днес регистрирах автомобил нов внос, през друг брокер мисля че локален за Русе ми излезе 290 лв!

Така че разпитвайте, преди да правите.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот muns61 » Пет 17 авг 2018 18:39


Чакай да ти плати некой циган...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик" EDIT: БЕЗ ЗАСТРАХОВКА!

Мнениеот silent » Съб 18 авг 2018 8:08


Mishonti написа:Е как ще са глупости... Под 30 години като си, гражданската е доста по-скъпа.. Последно като застраховах ЦЛКто направих сравнение и разликата между мен и майка ми беше 200лв в нейна полза. Но колата си е на мое име, така че..
А относно Англия - никъде не ви пращам, просто си мислите, че тук е много скъпо всичко и заплатите ни са ниски, а в другите държави взимат милиони и всичко е без пари. Дали е нормално на кола, която струва 500-600 паунда застраховката и да е 2600 паунда? Това е за последната ми Вектра Ц 2003 година. Пасата Б6 го взех за 1800 паунда - заради по-малкото коне иншурънса беше 2200. За сервизите им да не говорим - веднъж ми се наложи смяна на термостат - цената му беше 90 паунда, смяната му 100, в БГ същия 55лв.
Няма нужда да продължавам с още примери - поживях там, видях им големите заплати и ниските разходи.

Edit: Silent си е изтрил мнението, моето е в негов отговор
И да кажа - нищо лично към никой, не се впрягайте толкова много, всеки е свободен да мисли, разсъждава и да си изказва мнението.

Silent не си е изтрил мнението...някой друг му го е изтрил но майната му...
Това за младите и старите шофьори са глупости измишльотини на застрахователите защото реално не е по обективни критерии...
Аз за над 30г. ежедневно шофиране нямам нито едно ПТП по моя вина...То и по чужда нямам освен една две паркинг щети преди много години когато плащах каско и какво... IИмам един акт за говорене по телефона по схемата сега кво праим...и един фиш за непуснати светлини ...Плащам си като поп...колкото ми кажат...по обща тарифа...и накрая застрахователят ми фалира и фонда казва спасявай се сам ходи в кипър да си търсиш парите... сам си се набутал с евтина застраховка...ето това е цинизма институциите не работят и вместо всички да застанат единни все се намират хора дето да поучават дават акъл сочат с пръст и злорадстват..е да де ама следващият път това ще е вашият застраховател.... В конкретният случай аз НЯМАМ застрховки в Олимпик и не съм прецакан но съм твърдо на страната на потърпевшите...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, pa4o2 и 70 госта