Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн?

Да
44
52%
Не
18
21%
Може би/Не съм сигурен
23
27%
 
Общо гласове: 85
Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот pepss » Сря 12 сеп 2018 17:30


В кои бази правите проверката дали колата не е крадена, за да съдим за актуалността и на тази информация?




Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Чет 13 сеп 2018 8:25


В базите данни на Цяла Европа + САЩ и Канада, и интернет бази данни.


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот pepss » Чет 13 сеп 2018 14:39


Базите данни си имат имена. Бих платил за надеждна информация, защото с безплатна обикновено продават теб. За 25 лв. обаче няма как да е надеждна. Извинявай, но гласувах с НЕ.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот Lupender » Чет 13 сеп 2018 14:48


При положение, че 50 кинта е тарифата за проверка на автомобил от специалист на място с диагностика и после в сервиз, не виждам как една онлайн проверка би помогнала на потенциалния купувач. Особено предвид, че няма абсолютно никаква гаранция, че базите от данни са били адекватно поддържани и дали всички сервизи са отразявали в тях коректно извършените интервенции.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Чет 13 сеп 2018 14:48


Няма проблем да кача някои от тях:
Italy Stolen vehicles database - Police
Netherlands Stolen vehicle database - Repositories of Crimimail and The Association of Insurers
Canada Stolen vehicles database - Police
USA Stolen vehicle database - Police
Sweden Stolen vehicle database - The Association of Insurers
Norway Stolen vehicle database - Ettersokt
Kaynine Stolen objects database - Kaynine (Germany)
Internet database Stolen vehicle database - Internet Sources

Lupender написа:При положение, че 50 кинта е тарифата за проверка на автомобил от специалист на място с диагностика и после в сервиз, не виждам как една онлайн проверка би помогнала на потенциалния купувач. Особено предвид, че няма абсолютно никаква гаранция, че базите от данни са били адекватно поддържани и дали всички сервизи са отразявали в тях коректно извършените интервенции.


Така е. Но ще ти каже ли специалиста какво е сменяно по тази кола? Ще ти каже ли дали е удряна? А ще ти каже ли дали пък не е пребоядисвана? Знаеш ли колко VAG автомобили се предлагат с ниво на оборудване Highline, а в същност тая кола не е излязла от завода с такова обслужване. Защото Highline не значи бам едни кожени седалки и готово. :) За километрите със сигурност ще ти каже: "Божа работа". Аз предлагам възможност. Не се хабиш с някоя кола, не си губиш времето. Харесваш я при някой автоджамбаз, взимаш и вин номера, проверяваш и ако не те кефи информацията, която получиш - чао. Разбира се, че историята е само от оторизирани сервизи, но все пак ти дават представа какво да очакваш.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот Lupender » Чет 13 сеп 2018 15:13


Колега am_am, едната услуга не изключва другата. Но проверката на място е най-сигурния начин. Имай предвид, че в градове като Дупница, които се занимават с този бизнес от 20 и повече години, имат добре развити съпътстващи услуги свързани с покупката на автомобил втора употреба. Повечето неща за които говориш са проверими, включително и действителния пробег. За един добре обигран специалист няма как да остане тайна дали колата е удряна, пребоядисвана и въобще какво и е състоянието. Освен това всяка реномирана автокъща предлага тест драйв, който е най-меродавното нещо. Жената се таства с ..екс, колата с каране. Никакви бази данни и никакви справки в нета не могат да заменят огледа на място от специалист. А дали е специалист е друг въпрос.
Има хора, които биха платили за това което ти предлагаш, има и такива, които няма да платят. Това до голяма степен зависи от самочувствието и познанието на конкретния човек и... вероятно от цената на колата. По-вероятно е ако става въпрос за 15-20 хиляди покупна стойност на автомобила, то той да бъде щателно проверен по всички възможни начини, отколкото някой по-евтин автомобил. И въпреки това няма гаранция.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Чет 13 сеп 2018 15:24


Съгласен съм, колега с някои неща. Но какъвто и да е специалист, няма да познае, ако колата е крадена. Няма и да знае точно тази кола с какви фабрични дефекти е излязла и върната в завода. Ние говорим за 2 различни типа тестване и доверие. В Дупница няма кола над 300 000 км, днес имаше проверка при мен за едно BMW 2006 година, 2016 година беше последния му запис от официален сервиз на 408 000 км, можеш сам да си направиш сметката. Съгласен съм, че има коли-милионници, които са мега здрави и има кола на няма и 100 000 км, която е напълно разтракана - това зависи от много неща, предимно от задкормилното устройство. Както се казва: "жена и кола са на късмет". Аз обаче понеже имам горчив опит от автокъщи, че и частни лица, бих рискувал за кола над 4 000 лв едни 25 лв, за да съм по-спокоен. :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 13 сеп 2018 15:33


Това за крадената кола го подчертаваш няколко пъти. Нали не смяташ че идвам и ти открадвам колата и след това я продавам на някой ей така. Защото твоята проверка не смятам , че може да засече интервенции по рама, софтуер, ключове, документи , коли двойници и т.н.
Също така инфото от официален сервиз с бази данни не е нещо, което да не може да засечеш с малко повече желание. Проблема идва от тези интервенции по колата, които не са вписани, тук отново смятам , че нещата се пропукват и инфото не би било коректно.
Като цяло идеята е страхотна, но неосъществима заради многото собственици оправящи автомобилите си сами, катастрофирали коли без инфо за това, крадени с пренабити номера и т.н. Сервизи в сивия сектор... там системата ти няма да работи.
Застрахователите в БГ се опитват от 20 години да направят обща база данни и да влезе системата бонус малус, но много хора нямат интерес това да стане и обща база няма. Същото е и с историята на колите, ако всичко излезе на светло много хора ще трябва да излязат на светло, а това няма да стане скоро.
Общо взето всичко , което можеш да предоставиш с услугата си , може би би било полезно за хора търсещи относително нов автомобил, който е с перфектно попълвана сервизна история в официален представител, без да имат познат , който да им направи проверка инкогнито в представителството. Такива хора определено ще има и там трябва да се целиш.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Чет 13 сеп 2018 15:48


Има, колкото и да не ти се вярва, колега коли, които са вкарани от страни, където са обявени за крадени. Ти би ли си купил такава кола? Представи си - купуваш си кола, тръгваш със семейството си на ски екскурзии в Алпите. И на границата с Италия те спират и: "Тази кола е крадена. Трябва да я конфискуваме". Тогава дали пък няма да съжалиш, че не си дал едни 25 лв в началото?! Моята проверка показва интервенции по автомобила направени в официални сервизи. На запад, а и тук фабричните дефекти ти ги отстраняват в официален сервиз, смяната на софтуер - също.
Напълно се разграничавам и не се опитвам да убедя някой в каквото и да било. Смятам, че има доста хора, за които спокойствието им не струва 80 лв (колкото ще платят за 1 проверка при мен и 1 в сервиз). Смятам и че ако колата ти е по-скъпа или пък си си мечтал много време за дадена кола, и си събирал доста време пари за нея, не би рискувал ей така. Мисля, че има и хора (като мен), за които дори 3000 лв са много пари, но лично аз бих платил за една проверка като тази, която предлагам + проверка в сервиз дори ако колата, която мисля да закупя струва 2000 лв. "Разни хора, разни идеали". :)


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот pepss » Чет 13 сеп 2018 16:23


am_am написа:...Представи си - купуваш си кола, тръгваш със семейството си на ски екскурзии в Алпите. И на границата с Италия те спират и: "Тази кола е крадена. Трябва да я конфискуваме". Тогава дали пък няма да съжалиш, че не си дал едни 25 лв в началото?!...

Там където те правят проверка ти нямаш достъп, както и при регистрация не може да се установи последваща застрахователна измама от бившия собственик :confused


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Чет 13 сеп 2018 16:25


Колега, прочете ли по-нагоре част от базите, които написах? Прочете ли:
Italy Stolen vehicles database - Police

Според мен гранична полиция си комуникира с базата данни на полицията в Италия за конкретния случай, ама знае ли се ... :h020

Не, колеги. Стига толкова с коментарите ми. Няма какво да добавя. Има скептици, има такива, които не биха дали пари за проверка, има и от другите хора. За всеки влак си има пътници. Ще следя гласуванията в анкетата, но не ми се спори с всеки, който се опитва да ми каже, че няма полза от това, което ще предложа. Има и много хора, които не ваксинират децата си, понеже смятат, че от ваксини няма полза. Има всякакви конспиративни теории. Скоро, когато пусна темата, ще кача снимки за това как изглежда 1 репорт. Благодаря за мненията на всички ви! Някои бяха много полезни.

Бъдете здрави, със здрави автомобили и много безаварийни километри!


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот pepss » Чет 13 сеп 2018 16:48


Успех, все пак си измислил нещо и намеренията са добри :smile


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот hooligan_sk » Чет 13 сеп 2018 20:17


За повечето купувачи е по-лесно да приемат, че такова нещо като 10-15 годишна кола, на малък пробег и със сервизна история, в БГ просто няма. На част от тях не им се полагат усилията за да намерят тези "еднорози"(я колко по-лесно е да прочетеш 2-3 тъпи грешки с VCDS и да покараш 5км за чиста съвест), други вече са се боботнали с милионници и сега се чувстват длъжни да отричат съществуването на истински коли. За това са и негативните коментари тук. Но аз си мисля, че с малко правилно таргетирана реклама, услугата ще се ползва доста. :th_up


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот VWGT » Чет 13 сеп 2018 20:53


Аз също съм на това мнение. С изключение на първата ми кола, за всички останали съм разполагал със сервизната история и това за мен е от значение при избора на кола.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили за проверка на автомобила онлайн

Мнениеот am_am » Нед 16 сеп 2018 17:57


Малко да ъпнем темичката.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 89 госта