Вентото няма чупене !!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Вентото няма чупене !!!

Мнениеот KadROo » Съб 15 сеп 2018 23:19


Здравейте колеги :mhihi Отдавнаааа не съм влизал във форума и причината за това е ,че това венто 1z което е в къщата ми от 2012 година няма и няма чупене..... ама разбирате ли какво значи това няма чупене.... За толкова години един стартер са е счупил. Всичко друго консумативи.... Просто се сетих ,че имам регистрация тук и реших да пусна забавна темичка :) Искам да благодаря на всички хора които са създали този невероятен автомобил. Това е автомобилът на който аз за тези години не съм робувал а само той на мен ! :beer Ето такава тема исках да пусна във форума на фолксваген каквато само в мерцедес единствено могат да пуснат за някоя 124 ка :Mr Green Fun




red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот red rider » Нед 16 сеп 2018 7:56


И аз така казвах за пасата, до тази година. Писна ми да го правя. :mhihi

Нали дръпна дявола за опашката, очаквай включване.. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот toraborat » Нед 16 сеп 2018 9:46


Аз така говорех за боричката и сега от един месец слагам бебето на задната седалка през прозореца :mhihi


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот vanesto » Нед 16 сеп 2018 10:17


Всичко е много относително, както и мненията на хората са субективни. За едни колата им е чук, нищо не се чупи, и нищо не са сменяли. Возих се в една такава кола, ма тя от всякъде дрънчи, скърца, тропа, а онзи ми вика - много здрава кола, само масло и ремъци, и върви та се къса.
Други, като мен, най-малкото тропане ги дразни. Майстора ми вика - няма нищо за смяна, аз сменям на моя отговорност. Така, че аз нечупливи коли още не съм видял :smile


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот stefan4o » Нед 16 сеп 2018 11:13


Мда, в нечупливи и тропащи и аз съм се возил. И моята има 1-2 гадни звука, на които им знам източниците, ама все ме мързи да ги оправя. Единият е свързан с ново уплътнение на вратата, което струва 200 евро комплекта от две части...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот kris11 » Нед 16 сеп 2018 18:52


Като каза Венто се сетих за изгнили калници долу ниско където започват праговете.На толкова годишен автомобил радиатор и радиаторче парно не си ли сменял ?


strong
Мнения: 132
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 21:58
Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Местоположение: първомайци

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот strong » Нед 16 сеп 2018 21:34


Като се замисля имах една почти не чуплива кола-Ауди 80 яйце набор 86г.Спомени,спомени.....


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот KadROo » Нед 16 сеп 2018 21:44


Сега като казах че нищо не са е чупило не значи че съм я метнал на волята на съдбата и нищо не съм пипал. Сменил съм клапан Н нещо си беше. Тампоните на носачите преди няколко години. Макферсоните преди няколко и тях. Калниците смених предните. Стартер правих. Никакъв проблем с радиаторите. Зимата вътре можеш да си по къс ръкав.Няма такова венто из Варна. Поне не съм виждал в това състояние.Но това за 6 години каране и близо 70 000 км.... от които 95% из улиците на Варна. В момента задницата е леко увиснала това има да се прави.
Колата е 96 година фейслифта :D тъй като вече е в ръцете на баща ми може да изкара още поне толкова години жива и здрава. Благодаря пак на инжинерите проектирали този автомобил ! Не че е мойта и можеби не всички са така доволни ноооо аз просто съм изумен от този автомобил. Няма дяволи няма чудесии. Най ме е страх да не ме надживее тази кола :D защото аз съм й последния собственик и няма да се продаде никога !Снимката на профила ми трябва да е от преди 5 години някъде. В момента колата изглежда по абсолютно същия начин само че с други джанти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот forski » Пон 17 сеп 2018 10:42


И в този дух, нещо забавно, за истинските автомобили от миналия век :biggrin


От автофорум...
Въпрос:
- Здравейте! Имам Honda Accord 85год., двигател В18А, купе СА2. Та от няколко дена карбуратора взе да се е*ава. Въпроса ми е - Има ли някой схема (чертеж) на този карбуратор, или нещо подобно. Предварително Ви благодаря!
Отговор:
- През 85-а на априлският пленум на ЦК на КПСС бе избран М. Г... Започна перестройката. Тука наще също поеха курса. 89-та падна Берлинската стена, бай Тошо също падна. После Лукановата зима, дефицит, купони... СДС, митинзи, избори, Ж. Желев, борците. 96-та, Жан, хиперинфлация, митинги, Костов, реформи, валутен борд. Почина майка ми... Реформи, деноминация, нови банкноти. СИК, ВИС-2.. 98-ма синът ми тръгна на училище. 99-та войната в Югославия,разведох се, приватизация, пирамиди-фараони. Настъпи 21-ви век! Падат кулите-близнаци в Ню-Йорк. После идва Царя, пак реформи, затварят енергоблокове, България в НАТО, Първанов, Станишев... Умира татко... България в ЕС. Тройната коалиция, женя се за втори път. 2008-ма световна криза. Борисов-1. Обама е първият чернокож Президент на САЩ. Симеон Дянков с постната му пица, и пак реформи. Магистрали, интернет. Войната в Ирак. После в Либия. Тероризъм по цял свят. AC/DC в София! И Мадона също. Орешарски. Пеевски. Пак протести и митинги. Оставка! Кой? Борисов-2Реформи. Магистрали, саниране и т. н. Аварията във Фукушима. Войната в Сирия, Путин, Украйна, Крим. Цената на нефта на Барел пада драматично. Атентати в Европа. Брекзит, Тръмп, а руски хакери хакват всичко. Бежанци и имигранти... Чупя крак. Москов. Пръстови отпечатъци. Шарли Ебдо. Цунами... Ражда ми се дъщеря! Избори. Ген. Радев - Президент. Пак оставка. Нов служебен кабинет. Реформи... Корнелия Нинова и Нова Република. Да, България! Нов Световен Ред и нов бардак със стари к*рви,... мда. Прощавайте, ако съм пропуснал нещо.
А на тази Honda, чак сега почнал да и се е*аванещо карбуратора! Ай стига бе!


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот MMX » Пон 17 сеп 2018 10:51


Един така се хвалеше за Ауди 80 (Б3) как въобще не се чупи. По едно време си купи друга кола с обяснение "Много неща станаха за правене".


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот drmilendd » Пон 17 сеп 2018 11:08


В този форум съм отдавна, а попаднах тук, защото си купих Венто по обява от форума. И така станах форумен член. Покрай Вентото се запознах с Ваското1, който правилно го диагностицира за основен ремонт (1,8 АВS на газ). Разкарах го на загуба бързо бързо и после ми отне 12-13 години да се върна към ВАГ групата (тази година). Но пък ни беше първата кола с климатик и серво...А пък как вървеше...90 коня, самолет...вкара ме в спомени с тая тема...


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот Lupender » Пон 17 сеп 2018 13:26


Същото, но без наистина грам намеса освен смяна на ремъци веднъж и смяната на филтри и масла, т.е. техническо обслужване мога да кажа на стареца за джетата 1.8 моно от 91-ва... за съжаление я продаде, но собственика и още я търкаля, макар да и сложи газ веднага след като я взе от нас. Тази кола ни служи вярно 7 години. За мен това е еталона за здрав автомобил и емблемата на VW. За съжаление такива коли вече не се правят... а още полошото е, че няма и да се правят.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот stefan4o » Пон 17 сеп 2018 15:26


Затова си ги пазим и не ги продаваме.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот muns61 » Пон 17 сеп 2018 17:00


Колкото по-малко неща има в колата, толкоз по-малко има за трошене.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Вентото няма чупене !!!

Мнениеот Водния дух1 » Пон 17 сеп 2018 18:51


Аз ,също имах венто- около 100 000км му навъртях за 5 г. Не съм имал никакви проблеми .Сменил съм единствено предни амортисьори. Изключително здрав автомобил-е тук-таме изби малко ръждичка,но нищо фрапантно. Продадох го защото нямаше климатик. Купувача е мой колега и си го кара всеки ден.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта