Продадена кола, която не е прехвърлена

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
plamen_kolev_94
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 апр 2010 20:00
Автомобил: Golf 4
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Априлци
Контакти:

Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот plamen_kolev_94 » Съб 22 сеп 2018 22:08


Здравейте колеги,

Става въпрос за кола, която продадох преди няколко години(отидохме при нотариус, но се оказа, че има проблем с пълномощните - колата е на името на баща ми).

Разбрахме се да се видим с колегата на другият ден да оправим документите, но той изчезна...по стечение на обстоятелствата намерих текущият собственик на колата(или по скоро номера му).
Въртя ме доста време докато се видим, но преди няколко дни ми звъни и казва, че колата е спряна от движение(свалени номера от КАТ) .

Въпроса е след като номерата са в КАТ и не искам повече да я пускам в движение, а в мен имам само платен данък + голям талон какво следва?

Как мога да я отпиша от общината и като цяло какви са вариантите?

Поздрави




Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот emiltd » Нед 23 сеп 2018 1:11


Независимо , че КАТ са свалили номерата , автомобила продължава да е отговорност на собственика , който в случай че не желае повече тази същата отговорност , трябва да бракува автомобила.Ти нищо не можеш да правиш.Всъщност си сгазил лука вече , като си продал чужда собственост , съвсем разбираемо без никакви доказателства за състояла се сделка...Честно казано , не е било нужно да минават години в търсене на купуваЧа :mhihi , има доста начини да се реши такъв проблем по законен път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот Vlad777 » Нед 23 сеп 2018 8:18


След като номерата са в КАТ, а имаш голям талон на твое име, иди в КАТ и искай някакъв документ, че номерата са свалени и след това иди в общината, за да я отпишеш.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот vucata » Нед 23 сеп 2018 8:20


Ами сега като е толкова отворен, просто с баща ти отиваш в КАТ и я бракуваш. Аз ако бях щях да го изнудвам и за пари даже! Такива "мъже" дет не държат на думата си трябва да страдат всяка секунда. Носи бумащината в КАТ и бракувай тая кола!


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот williams_vn » Нед 23 сеп 2018 9:51


аз ще те светна и в друга далавера, прибери колата и си я продаи пак пусни я в движение, сложи номерата и тоя които я е купил няма никакъв документ за нея , че е закупена от някои краи твоя си е . имам 2 коли така си ги продадох по два пъти заради данъци и главоболия от страна на купувача. кажи му че ти трябва колата за да я пуснеш в движение и си я прибери не го мисли идиота


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот vucata » Нед 23 сеп 2018 10:09


Абсолютно.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот Водния дух1 » Вто 25 сеп 2018 17:26


Тоя да не са го барнали с алкохол,че са свалени номерата?


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот 110afn » Вто 25 сеп 2018 18:00


Vlad777 написа:След като номерата са в КАТ, а имаш голям талон на твое име, иди в КАТ и искай някакъв документ, че номерата са свалени и след това иди в общината, за да я отпишеш.

Номерата не са свалени без причина. Кола в данъчно се отписва само по два начина. Договор за продажба или бележка от КАТ за брак. Е как според теб някой ще му даде някакъв документ и ей така ще я отпише? Става въпрос без да е оправена глобата за свалянето на номерата


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот stefarata » Сря 26 сеп 2018 12:52


Водния дух1 написа:Тоя да не са го барнали с алкохол,че са свалени номерата?

Вече свалят табелите и за неплатена гражданска, неминат преглед и още куп нарушения


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот MMX » Сря 26 сеп 2018 14:47


А дали са свалени номерата наистина или тоя измисля оправдания? Ако знаеш къде стои колата, вземаш автовоз и си я товариш спокойно - твоя е все пак.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот Asko VW » Сря 26 сеп 2018 15:36


За гражданса, винетка и др. се прилага "временно спиране от движение на пътно превозно средство" (отнемат се само документи). Сваляне на табелите, т.е. "прекратяване на регистрацията на пътно превозно средство" се прилага само за алкохол/наркотици и за шофиране без книжка или несъответстваща категория. (Виж чл. 171 т. 2 и т. 2а, както и чл. 172 ал. 4 от ЗДП). Другото, на което ще обърна внимание е, че глобата е за водача на МПС-то (за собственика остават проблемите с колата :confused ).
Предвид горното си мисля, че автора на темата може безпроблемно да отиде с големия талон (и пълномощно от баща си) в кат и да бракува колата. С отписването от общината обаче нещата са малко по-сложни, за другите общини не знам как стоят нещата, но тук в Сф освен документ от кат искат и документ, че колата е предадена на лицензирана фирма за унищожаване (а не е зарязана на улицата). Преди имаше вариант, вместо това да се подаде декларация, че автомобила е в частен имот, но не знам дали още става. Тоест, дори да бракуваш колата в КАТ, ако същата не е в твое притежание и не можеш да я предадеш за скрап, не можеш да я отпишеш от общината.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот MMX » Чет 27 сеп 2018 9:39


Това за бележката от автоморга или декларация, че ще стои в твой имот го искат в КАТ като я бракуваш.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот vucata » Пет 28 сеп 2018 9:26


Така е. В София все още можеш да подадеш декларация, че колата е в твой имот някъде си. Поне август месец, когато бракувах един пасат беше все още така.


Потребителски аватар
plamen_kolev_94
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 апр 2010 20:00
Автомобил: Golf 4
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Априлци
Контакти:

Re: Продадена кола, която не е прехвърлена

Мнениеот plamen_kolev_94 » Чет 04 окт 2018 22:00


Здравейте отново колеги!
Да, все още важи това с декларацията, че е в частен имот. Благодаря за помощта, оправиха се нещата.

@Asko VW - не само, че няма проблеми за мен, но дори се радвам на така стеклите се обстоятелства...ама вече съм си взел поука :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33, stefan4o, steni, w_smith и 72 госта