ГО и бонус малус системата

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот icoico » Пет 09 ное 2018 7:51


Iezekil написа:Щом се виждате всички от към малуса,значи е ниска шофьорската ни култура.А от опит знам,че с най-голям възпитателен ефект е бъркането в джоба.Времето ще покаже.


Е па шанс за максималния 25 процента бонус ще имаме най-рано седем години след началото на експеримента. Аз лично тогава вече за пенсията ще мисля повече :mhihi А идеята покупката на всяка нова кола да ти занулява(в най-добрия случай) бонуса е направо гениална :Mr Green Fun :bowdown




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот Vlad777 » Пет 09 ное 2018 8:16


Тотална простотия :screwy Поредната глупост, която ни праща още по-далече от цивилизования свят, вместо да станем европейска държава. Явно толкова е капацитета на вожда и хората, които ни управляват от кол и въже...


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот bayspiro » Пет 09 ное 2018 8:23


Аз не съм Христос и не съм безгрешен, и не искам всяка моя неволна грешка да бъде осребрявана с 8 годишна лихва. Ако съм направил застрахователно събитие - ОК да си платя следващата година, ама за това,че съм превишил скоростта след някой забравен след ремонт знак, неволно - 8 годишна присъда - НЕ :thumb_down :screwy


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот Iezekil » Пет 09 ное 2018 9:08


Неволно...някой ти откраднал нещо неволно,доктора ме убил неволно по време на операция...няма такова нещо.Знаците са за да се гледат,кво значи неволно.Или или,един път ще го направиш но няма да получиш максимума,защо тогава се притесняваш?Караш пиян,блъскаш хора,нямаш книжка-тогава се тревожи.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот icoico » Пет 09 ное 2018 9:11


icoico написа:
Iezekil написа:Щом се виждате всички от към малуса,значи е ниска шофьорската ни култура.А от опит знам,че с най-голям възпитателен ефект е бъркането в джоба.Времето ще покаже.


Е па шанс за максималния 25 процента бонус ще имаме най-рано седем години след началото на експеримента. Аз лично тогава вече за пенсията ще мисля повече :mhihi А идеята покупката на всяка нова кола да ти занулява(в най-добрия случай) бонуса е направо гениална :Mr Green Fun :bowdown


И, таковата, шофьорската ми култура е достатъчна, за да нямам ПТП с виновно причинени щети на трети лица от 29.09.1989-та година. На тази дата съм изкарал СУМПС, щото, затова зная. В Германия само затова, защото имам книжка, издадена в страна от ЕС преди повече от три години ми направиха тая легендарна 25 процентова отстъпка от базовата премия. И още 32 процента отстъпка, задето ми признаха 5 години без липса на щети от България. Че и още щяха, ама наЩе родни застрахователи за повече от 5 години назад документ не издават, въпреки, че имат данните :Mr Green Fun. Ако искаш да сравняваме офертите? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот VWGT » Пет 09 ное 2018 9:18


малко ще се повторя, но тази система има само малус. Идеята и не е да оценява колко примерен гражданин си, имаш ли лоши кредити, плащаш ли си данъците. Тази система има единствено отношение към риска на застрахователя. Ако правиш щети, за които застрахователя плаща, ще ти се вдигне премията. И толкова. От там нататък си има КАТ за движението по пътищата, ЦКР за лошите кредити, НАП за данъците и тн. Утре и на банката можеш да се видиш рисков, ако имаш много глоби. Ако се претрепеш кой ще ти плаща кредита. Я и те да се вържат с КАТ.
Не се прави така, КАТ имат проблем с контрола на движението и събираемостта на глобите, дай за по-лесно да прехвърлим топката на застрахователите?! като не плащат на нас, ще плащат на тях ... на това му казвам да лекуваш симптомите, а не болестта.

аз също съм за златен талон по нашите правила, но не си го взимам, щото не ми трябва ... но не означава, че съм безгрешен. И не мога да не коментирам подобна безумна глупост, въпреки че мен на теория ще ме засегне доста малко ... уж


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот bayspiro » Пет 09 ное 2018 10:12


Iezekil написа:Неволно...някой ти откраднал нещо неволно,доктора ме убил неволно по време на операция...няма такова нещо.Знаците са за да се гледат,кво значи неволно.Или или,един път ще го направиш но няма да получиш максимума,защо тогава се притесняваш?Караш пиян,блъскаш хора,нямаш книжка-тогава се тревожи.

Тврдението ти,че никога не си пропускал знак и ерго 100процента караш по правилата, звучат смешно в автофорум :mhihi . Но..... можеш да кандидатстваш за Гинес....ако е вярно т,ва си е рекорд!
:mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот Stivi » Пет 09 ное 2018 11:01


По въпроса за стриктното спазване на всички знаци-само си представете,че един се събуждаме и на всички коли се е появило устройство което автоматично разпознава всякакви знаци и автомобила ги спазва независимо от волята на шофьора. Такава веселба ще бъде,такива задръствания,такова псуване,че и най-примерните шофьори-ментори от форума ще си намразят колата и ще искат да се върне "анархията" :a045


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот VWGT » Пет 09 ное 2018 11:27


всъщност това съвсем скоро ще стане :) технологията съществува в автономните коли, но за да работи трябва да е масова ... много масова
Има влакове и метра, които работят по този начин. Последните влкачета в софийското метро примерно го поддържат. Там е лесно, защото системата е затворена и няма почти никакъв хаос.

ако наистина всички участници в движението работят по този начин, няма да има задръствания. Причината е, че алгоритъм спокойно може да определя и управлява трафика в реално време по най-оптималния начин. Разбира се, това е само при условие, че няма тарикати-анархисти, който могат да причинят хаос в системата. Всъщност тук пак зависи, ако са до някакъв определен % от трафика, алгоритъма ще може да ги обработва и съобразява. Абе интересно е ... КФН вместо да пълнят джобовете на консултанти с поръчкови и безсмислени анализи, могат да харчат ресурса за доста по смислени неща, ама ...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот Iezekil » Пет 09 ное 2018 11:37


Бай Спиро,в автофорум да прокламираш нарушването на пътните и всякакви други закони,това е смешното.
А трагичното е,че всички гледат от към лошото.Приемете,че застраховките ще се вдигнат при всички положения.Въпросната система просто дава шанс на изрядните за облекчение.Да,правят се грешки и си плащаш,такъв е живота.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот VWGT » Пет 09 ное 2018 11:55


Iezekil написа:Въпросната система просто дава шанс на изрядните

то и лотарията дава шанс на късметлиите ...

няма място за шанс тук, има добри практики, които трябва да се приложат


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот MMX » Пет 09 ное 2018 12:11


Единственото сигурно е, че нещата ще започнат (евентуално) от догодина. Което означава най-вече едно - че една година ще събират скъпи ГО, а от 2020 евентуално може и да има намаление за изрядните, но може и да няма. Намериха повод да вдигнат цените и сега измислят оправдание да отложат евентуални намаления. А изглежда, че отдавна има система за проверка на причинени ПТП:

http://eisoukr.guaranteefund.org/vehicleevents?l=bg

Защо искат да откриват топлата вода и то с 1г отсрочка? Малус системата трябва да е свързана само с причинени ПТП, които засягат изплащане на пари от ГО. Това кой кога е имал фиш от КАТ няма никаква връзка, съответно не им трябват и никакви данни от КАТ.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот bayspiro » Пет 09 ное 2018 13:49


Iezekil написа:Бай Спиро,в автофорум да прокламираш нарушването на пътните и всякакви други закони,това е смешното.
А трагичното е,че всички гледат от към лошото.Приемете,че застраховките ще се вдигнат при всички положения.Въпросната система просто дава шанс на изрядните за облекчение.Да,правят се грешки и си плащаш,такъв е живота.

Някъде да видя да агитирам за нарушаване на правила и закони? Да разбирам ли че ти никога не си нарушавал закони? Нито един път не си си качил колата на тротоар? Нито един път не си отнел предимство на заблеян пешеходец? Имало и живи светци! :mhihi .
Не! Не колега! Не агитирам за нарушаване на закона, а да не се ползва за репресии за незначителни нарушения и като източник на добри доходи за някои бизнеси с традиционно силни лобита. Защото, ако погледнеш внимателно този закон има мнного сходства с " законите" на банкирането (кредитирането), все едно банкер го е писал-"наказателни лихви за забавяне с един ден - малуси за неправилно паркиране" "големилихви за кредита - нищожни лихви за депозита (даже отрицателни)", дълги срокове на погасяване с дебели вноски. Абе от всякъде този закон мирише на лихварство! И защо, да попитам, след като веднаж са ме глобили КАТ, трябва да ме глобяват и застрахователите и то 8-кратно за едно и също нарушение дори и в случай,че не са претърпели щета от нарушението? За това,че съм им нарушил душевния рахат? :thumb_down

Последна промяна от bayspiro на Пет 09 ное 2018 13:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот Stivi » Пет 09 ное 2018 13:51




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО и бонус малус системата

Мнениеот VWGT » Пет 09 ное 2018 14:26


Каролев е умен човек, въпреки, че трудно го понасям на живо. Но и той малко прави анализ по картинка. Защо не погледне по-дълбоко ... защо в момента трябва да избираме м/у лош и по-лош вариант?
Защо никой не гледа в нормативната база, заради която застрахователите са поставени в позиция Х и сега се чудят как да спасяват положението?
Може би няма време за сериозни корекции в нея, но всичките тези цепи-лепи схеми ще ни се върнат тъпкано.

Аз отдавна искам европейския парламент да замени всичкита ни администрация от младши експерт нагоре. Може да почне от БНБ, КФН и подобни. Ако това е целта, ще изтрая 400% малус.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 71 госта