Може ли съвет за курсист?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Може ли съвет за курсист?

Мнениеот mcfe » Вто 27 ное 2018 15:17


Имам няколко проблема. Единият е при паркирането. За да паркирам трябва да виждам маркировката, и инструктора ми сваля огледалото да виждам гумата къде е спрямо другите коли или маркировки, но като направи така, не мога да виждам трафика после. Но аз не мога да карам изпитващият да ми мести огледалото. Та какво мога да направя тук? Отделно, опитах се без страничното, но не виждам, на късмет го правя и е много възможно да чукна колите така. А ако го оставя страничното, не виждам колите от дясната страна. Даже веднъж щях да се блъсна именно заради това.

Друг проблем, колата на инструктора е стара, когато спра на нагорнище, и трябва да потегля, сякаш съединителя не захапва веднага и колата връща, именно затова бях скъсан първия път. Научи ме на техниката с ръчната, но тя е сравнително по-бавно откъм изпълнение, макар да работи безупречно.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот Spas » Вто 27 ное 2018 15:31


Младеж, шофирането и паркирането са като секса, трябва опит :mhihi :mhihi :mhihi

Всеки преценя как му е по-удобно да си наглася огледалата и да паркира, аз виждам назад и не пипам огледалата, но пак - опит. Каква е учебната кола?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот vanesto » Вто 27 ное 2018 15:37


Кажи му на инструктора да си гледа работата. Наместваш си огледалата да виждаш обстановката около колата и не ги пипаш повече.
За съединителя трябва да му свикнеш просто, няма друг начин.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот stefan4o » Вто 27 ное 2018 17:09


За огледалата - трябва САМ да си ги наместиш, както и шофьорската седалка. Иначе за съединителя е въпрос на свикване. Ръчната спирачка за начинаещ е добра идея, но с крачната става по-лесно, поне за мен. Просто усещаш, кога зацепва съединителя и мигновено (като нинджа) си местиш крака на педала с газчицата. Така, аз буквално успявам да тръгна без дори милиметър назад да се преместя :cool При дизелите става още по-лесно това упражнение. С нервни бензинки малолитражки е зорно, ама е пак до свикване.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот Iezekil » Вто 27 ное 2018 19:26


Бе то аз с десен крак на газта и спирачката едновременно тръгвам,ама човека е курсист.Едно време на наклон беше задължително да тръгваш с ръчна.А за паркирането си длъжен да си наместваш огледалата преди тръгване.Моето дясно огледало примерно ми хваща веждата,предната дръжка,задния калник и достатъчно от пътя назад,но зависи от огледалото,колата и опита все пак.А е така,понеже ми е трудно сам да си го местя,не е ел.Ти може да помолиш и инструктора де.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот Lupender » Вто 27 ное 2018 19:46


Търси учебна кола с такъв символ
Mgic parking.jpg
Mgic parking.jpg (22.13 KиБ) Видяна 1728 пъти
и няма да имаш ядове...


Hristo_sakov
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот Hristo_sakov » Сря 05 дек 2018 8:09


Щом ти е повлияло да те скъсат тръгвай си на ръчна. Работата там е сигурна, няма риск да изтормозиш съединителя също. А и колкото д е бавно все е по-бързо от това да чакаш следващия изпит, а и не си на състезание.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот MMX » Сря 05 дек 2018 17:35


mcfe написа:Научи ме на техниката с ръчната, но тя е сравнително по-бавно откъм изпълнение, макар да работи безупречно.

Е че то точно това се учи за потегляне в нагорнище. Какво ти е бавното на изпълнението? Или ползваш ръчна или връщаш. Големи претенции, сякаш със старата кола на инструктора те чакат 1000 потегляния по нагорнище, а ти не си на изпит, а бързаш за работа и не ти се прави "бавно изпълнение". Да те късат още като ти е толкова акъла.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот muns61 » Сря 05 дек 2018 17:57


Тоя хубавец не е влизал, след като си е пуснал темата. Кво му се напъвате...


mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот mcfe » Пет 07 дек 2018 19:15


Благодаря за отзивите. Досега имам над 60 часа карани, от Април месец. Късан съм 2 пъти. На 12ти ми предстои изпит отново, да видим как ще се представя. Като чух датата и карах зле. Така и не се оправих с това притеснение цял живот.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот MMX » Пон 10 дек 2018 10:52


това в кой град?


mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот mcfe » Сря 12 дек 2018 9:02


Е хора дойде фаталната дата, да видим. Днес допуснах доста грешки, особено с паркирането и преустрояването та... Нямам големи надежди, понеже пулса ми е над 100 сега, и като предния път ще стигне 200, супер притеснено ми е.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Може ли съвет за курсист?

Мнениеот vinixxx » Чет 13 дек 2018 15:46


Нормално е адреналина да е висок,защото никой не обича да го късат и препитват,но все пак трябва да го свалиш малко,за да се съсредоточиш в карането.
Какво те притеснява в кормуването?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта