неплащане на ГО и спиране от движение

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот VWGT » Пон 31 дек 2018 12:06


имам една кола, която поне една година няма да стъпи на пътя. Пробрана е в частен имот. Смятам да не ѝ плащам ГО-то през времето, когато няма да е в движение. Според сегашните наредби, колата ще се дерегистрира автоматично от КАТ и ще трябва да и плащам само данък. Въпросът ми е след като премине тази пауза и си платя ГО-то, колата ще си възстанови ли автоматично "правата" в КАТ?
Също така проблем ли е, че няма да е минала ГТП? Мога ли когато платя ГО да я закарам в някой пункт за ГТП и да си я подкарам?
С две думи питам какви са действията и последователността им, за да се върне в движение кола, която повече от една година е била без ГО, но с регистрация и платени данъци?




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот Bai Sando » Пон 31 дек 2018 13:09


Уж автоматично се "пуска в движение" като и платиш гражданската.
Аз с 2-ката съм така.Беше и изтекла гражданската и ми пратиха писмо от гаранционен фонд,че ще бъде спряна от движение ако не подновя застраховката.Естествено нищо не платих,понеже колата не се караше,а и нямаше как понеже в тоя момент беше останало само купето от нея.След 3 месеца като я сглобих и ми се наложи да я подкарам,отидох да и направя нова застраховка и от там ми казаха,че била спряна от движение и трябвало да ходя до КАТ да пусна едно заявление или нещо такова,но като пробваха да и направят застраховка системата "ме пусна" и без да ходя до КАТ :mhihi Или поне така ми каза леличката която беше почти сигурна,че няма да мога да си направя ГО без да отида до КАТ.
Не би трябвало да има проблем според мен,стига системите на КАТ и на застраховките да работят адекватно,защото нищо не би ме учудило в тая малоумна държава.Да не се окаже,че си с платена застраховка,а утре да те спрат ченгетата и при проверка да се окаже,че си спрян от движение служебно :screwy


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот Andonov » Сря 02 яну 2019 12:56


Колата не се дерегистрира а се сваля от отчет(спира се от движение). След плащане на гражданската сте законни участици в движението. Друг е въпроса кога плащането ще се отрази в системата, за което си носете всичко с вас.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот VWGT » Сря 02 яну 2019 14:09


благодаря за инфото!

доколкото разбирам последователността трябва да е следната:
1. ГО
2. дали ще се ходи до КАТ или ще се изчака някакво време, за да се отрази в системата
3. ГТП


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот Andonov » Чет 03 яну 2019 11:09


:th_up


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот lokva » Чет 03 яну 2019 20:18


сподели по късно колега как са се развили нещата. и аз имам една кола на трупчета в България. 2 години не съм се прибирал и няма ГО


evg_eni
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот evg_eni » Чет 08 авг 2019 15:06


В същата ситуация съм като автора на темата. В момента колата ми си има всичко валидно но след около месец ще изтече гражданската ,малко след нея и прегледа и винетката. А тогава аз вече няма да съм в БГ. Повече от година колата ще седи в гаража и се чудя какво да я правя. За винетката няма проблем, данъка също може да се плати със закъснение със някакви лихви, за прегледа до колкото знам имаше срок от 2 или 3 години през които ако не е минавала се води излязла от употреба и после не знам какво следва. Гражданската е най неясна, след изтичане има 2 напомняния в 14 дневен срок и после? иска ми се като се върна да си подновя всичко без да ми се налага да вися по гишета и да се занимавам с глупости и да плащам глоби.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот lokva » Чет 08 авг 2019 17:43


Аз питах познат полицаи за моят случей. Тои ми каза преди да се прибера да пратя някои да направи полица за ГО 1 седмица преди да се върна в БГ. За да не се разхождам до Кат . И веднага да си използвам колата. Когато я продавах нотариуса ми каза , че "с тово спиране от движение плашат хората да си правят застраховки... за да имат повече парички оборот ЗК"


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот kris11 » Чет 08 авг 2019 18:46


Проблема е с ГТП, ако те сбарат , нищо ,че има платена ГО.


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот T.C.T. » Съб 10 авг 2019 14:15


1. Плащате Г.О. (НЕ Е нужно да се пуска молба,за около 3 дни автоматично постъпват данните
в местния КАТ,но е хубаво да се подсигурите със седмица)
2. Минавате колата на Г.Т.П.(проблема е от точка А до точка Б да не ви спрат господата милиционери)
3. Карате


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот dobrin » Съб 10 авг 2019 16:18


Всяка година Голф 2-та ми стои по около 8 месеца в гаража. Когато реша да я карам плащам ГО, след това отивам на преглед и това е. Естествено преди това съм платил данъка. В интерес на истината не са ме спирали, но не съм и получавал писма от гаранционния фонд. До около два-три дни трябва да стига най-късно информацията в КАТ и Гаранционния фонд. Там всичко се случва автоматично. Единствено, ако е изтекъл прегледа, теоретично трябва да се закара на пътна помощ. Аз обикновено рискувам и отивам на ход. Първо пунктът е близо и второ, дори да ме спрат все пак отивам на преглед. Такива работи ...


evg_eni
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: неплащане на ГО и спиране от движение

Мнениеот evg_eni » Съб 10 авг 2019 17:50


Ако е така както казвате - супер. Мен ме притесняваше че бях чел някъде че ако се стихне до там да спрат автоматично колата поради неподновена гражданска след това налагали и глоба на собственика към 300лв. но явно не е вярно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта