Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Мнениеот Lupender » Нед 17 мар 2019 11:28


Zdravko Zankov написа: Би ли споделил от къде черпиш информация?

Ами бих споделил, понеже съм от старото поколение дето е учило руски, от руски технически източници (сайтове)... За съжаление, сега се опитвам да намеря статията за описания от мене детонационен двигател, който е разработен на принципа на импулсно-детонационните двигатели за ракети и самолети в замяна на газотурбинните, но... не мога да го открия... НО, ми излезе статия за друга подобна разработка, пак руска :Mr Green Fun отново за ДВГ с повишено КПД (поствам я и си я копирам някъде, че току виж после не мога да я открия): http://expert.ru/expert/2018/48/dvigate ... lyutsii-2/
За съжаление също не мога да намеря инфото за един друг интересен двигател, също на ниво прототип, но японски с опозитна разстановка, но с по две бутала в един цилиндър (?!!!) Естествено, за подобни разработки, никой няма как да разбере кой знае какви подробности понеже са тайна, макар и повечето вече патентовани, но все още чакащи финансиране (както този от линка).
И докато съм на темата иновационни технологии, ето книгата на един руснак (отново), докато не съм и изгубил и на нея линка: https://drive.google.com/file/d/1SUj6Xg ... hxOSl/view който твърди, че е открил нови принципи във физиката и химията и естигнал до "0-левия" елемент в менделеевата таблица "кваркон" с 0-лева маса и всъщност основната енергетична частица с която е "изпълнен" т.нар. квантов вакуум. На базата на своята теория за свръхсилното електромагнитно взаимодействие, той разработва т.нар. от него "квантов двигател" или "антигравитационен двигател", който е приложим и в автомобилостроенето: http://quanton.ru/avtomobili-novogo-pokolenija/; https://www.youtube.com/watch?v=oOWKjeOgibQ
Спирам, че отиваме в зоната на мистиката и алхимията :mhihi




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Мнениеот hooligan_sk » Нед 17 мар 2019 14:15


Отиде в тази зона, в момента в който спомена мада раша и високи технологии в едно изречение... Те бъдещето са го измислили отдавна, ама все е строго секретно и няма финансиране. :icon_lol


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Мнениеот muns61 » Нед 17 мар 2019 18:47


Oпозитен двигател с 2 бутала на цилиндър не е нещо ново. По спомен първите такива успешни са на Юнкерс от 30-те години. После и руснаците правят - локомотивни, танкови. Т-64.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Мнениеот milmar » Пон 18 мар 2019 0:21


Руснаците са открили толкова много в науката и техниката и то почти винаги за сметка на агентурата.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Разработка и масла - връзката им с разход на гориво

Мнениеот group® » Пон 18 мар 2019 0:38


Нещо не ми харесва посоката на темата :rolleyes
Трябва ли да отделям 3та тема?
Ако има хляб за дискусии, защо някой не се пусне съответна тема за разработки при двигателите и да се кара по същество?!
Няма лошо една тема да води към друга, така е в живота, но поне да е подредено :gruebel


П.с. както я карате, аз ще съм автор на всички теми във форума :mhihi Пускайте смело! Ако има нещо, няма нищо :death



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ronnie72 и 250 госта