Нов vs Употребяван автомобил

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот forski » Сря 17 апр 2019 15:04


Rat Fink написа:Колеги да вметна още малко мой си сметки и виждания...


В единия случай ще караш кола 2019, в другия 2005 но пък ще имаш достатъчно пари за ремонти :biggrin




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот Rat Fink » Сря 17 апр 2019 15:06


Stivi написа:
Rat Fink написа: Голф/Октавия 2005-2007 TDI за 7000лв. ...... и все повече клоня към втора употреба на малко доказуеми километри :neutral.

Двете неща написани от теб нямат нищо общо едно с друго ! Къде е 12-14 годишна кола за 7000 лв,къде е кола на малко и доказуеми километри :question Една читава седемгодишна Октавия на около 150-200 000км /да приемем че това са малко километри/ започва от 16 000лв /с 2.0 мотор,а не оная чекия 1,6/ ,тези 2005-2007 за 7000лв са си дартаняни с над 300 000км както и да го погледнеш !

Е дали човек може да намери 10 годишна кола на реални 150-170к км си е трудно постижимо, не не е невъзможно, въпроса е да знаеш от къде и да познаваш точния човек, нов внос без корекции и една камара документи от представителството от къде е купена (Италия разбира се). Повечето 10-12 годишни в сайтовете са точно както казваш над 300 000км, то си им и личи. Аз клоня към тази опция - търсене, избиране на най-запазената реална от ВАГ групата която изпадне и това е. Дори да трябва да се вземе ново турбо, ремонт на скоротси и основен ремонт на двигател, пак парите в излишък ще са в десетки хиляди лева, които може да си ги пренасочиш към важни неща от живота - ремонт на жилище, почивки, пътувания в чужбина да видиш свят, влог и т.н., а не просто да са вкарани в чисто новата фабийка пред блока.


drdos
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 15:42
Автомобил: golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Пловдив

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот drdos » Сря 17 апр 2019 20:15


отговора на въпроса е много простичък... който има повече пари, отколкото време си купува нова кола...ако ще да е на лизинг...просто защото няма време..той е потребител.. имах един такъв познат... толкова беше ангажиран с фирмата че престана да се прибира почти..в неделя стоеше във фирмата и поливаше градинката...щото вика за кфо да се прибирам като след 8 часа пак съм на работа...кинти много лично време няма грам...ма за къф са му тия кинти тогава не знам...въпрос на приоритети


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот group® » Чет 18 апр 2019 11:00


drdos написа:отговора на въпроса е много простичък... който има повече пари, отколкото време си купува нова кола...ако ще да е на лизинг...просто защото няма време..той е потребител.. имах един такъв познат... толкова беше ангажиран с фирмата че престана да се прибира почти..в неделя стоеше във фирмата и поливаше градинката...щото вика за кфо да се прибирам като след 8 часа пак съм на работа...кинти много лично време няма грам...ма за къф са му тия кинти тогава не знам...въпрос на приоритети


Това мнение много ми харева, защото изчерпва въпроса за личните нужди, възможности и приоритети icon_idea
Остава математиката :deal


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 18 апр 2019 14:34


Аз пък имам познат , който изкара чисто нов Passat B8 от представителството , наличен , кеш , че не му се чакало и не държи на особени екстри , а просто да си има нов пасат. След 2 дни тръгва към морето и по пътя започва да вие нещо, но толкова много се засилило, че спрял и звъннал на представителството да му кажат какво да прави. Пращат му пътна помощ и газ към морете с цялото семейство в пътната помощ, пасата се люшка отзад. Качват го на крика и се оказва, че виенето е от скоростите, свалят ги и ги пращат за експертиза в Германия, от там след 6 дни потвърждават, че проблема е в кутията и разрешават замяната й с чисто нова. Минават още няколко дни, уикенд, резервациите за хотела свършват, връщат си се с автобус, минават 2-3 дни и му звънкат да иде да си вземе колата. Нашия си се качва на автобуса, отива качва се всичко е наред. Тръгва към Столицата всичко точно. Кара 1 месец и почва да чува пак някакъв звук, наподобяващ предишния. Отива в Порше изток и обяснява , качват се и му викат , всичко е наред карай си. Кара си той и звука става все по - силен , качи ме един ден и се зачудих наистина този звук не притеснява ли механиците , които са го слушали. Отива пак, казали му , нова е кутията затова, ще се изчисти звука карай си, вече доста изнервен човека им казва, че оставя колата при тях и си я иска без виене в противен случай ще се оправят по съдебен начин. Втора кутия след 12 дни , пасата в момента е на 40хил км и отново започва някакъв лек виещ звук, засега си я кара да се засили и пак ще го мисли... В един по разпален разговор помежду ни , ми каза, че третия път пасата ще влезе през витрината и повече не иска да чуе за нова кола.
п.с. Странно ми е и на мен до ден днешен, че това се случва с VW , а не с някой Great Wall или друга измислена марка, но не искам да съм от страната на човек извадил кола за 60 бона и да ходя по мъките , все едно съм си купил нов внос от баба италянка в богатите райони на Италия на 100хил ....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Чет 18 апр 2019 14:46


DoH_KuXoT написа:Аз пък имам познат , който изкара чисто нов Passat B8 от представителството , наличен , кеш , че не му се чакало и не държи на особени екстри , а просто да си има нов пасат. След 2 дни тръгва към морето и по пътя започва да вие нещо, но толкова много се засилило, че спрял и звъннал на представителството да му кажат какво да прави. Пращат му пътна помощ и газ към морете с цялото семейство в пътната помощ, пасата се люшка отзад. Качват го на крика и се оказва, че виенето е от скоростите, свалят ги и ги пращат за експертиза в Германия, от там след 6 дни потвърждават, че проблема е в кутията и разрешават замяната й с чисто нова. Минават още няколко дни, уикенд, резервациите за хотела свършват, връщат си се с автобус, минават 2-3 дни и му звънкат да иде да си вземе колата. Нашия си се качва на автобуса, отива качва се всичко е наред. Тръгва към Столицата всичко точно. Кара 1 месец и почва да чува пак някакъв звук, наподобяващ предишния. Отива в Порше изток и обяснява , качват се и му викат , всичко е наред карай си. Кара си той и звука става все по - силен , качи ме един ден и се зачудих наистина този звук не притеснява ли механиците , които са го слушали. Отива пак, казали му , нова е кутията затова, ще се изчисти звука карай си, вече доста изнервен човека им казва, че оставя колата при тях и си я иска без виене в противен случай ще се оправят по съдебен начин. Втора кутия след 12 дни , пасата в момента е на 40хил км и отново започва някакъв лек виещ звук, засега си я кара да се засили и пак ще го мисли... В един по разпален разговор помежду ни , ми каза, че третия път пасата ще влезе през витрината и повече не иска да чуе за нова кола.
п.с. Странно ми е и на мен до ден днешен, че това се случва с VW , а не с някой Great Wall или друга измислена марка, но не искам да съм от страната на човек извадил кола за 60 бона и да ходя по мъките , все едно съм си купил нов внос от баба италянка в богатите райони на Италия на 100хил ....


Има някакъв дерт колата, може би не от кутията. Все пак най-вероятно е с DQ250, а тази кутия е във всичко що е 2.0ТДИ от 2005 до 2017г. Милиони и милиони движещи се автомобили. Иначе да, има много ялови нови екземпляри. При всеки бранд се появяват и в САЩ по този случай има действащ Lemon law. Гласи, че ако повтарящ се проблем не може да бъде отстранен с еди колко си опита по гаранция, производителя си изкупува колата обратно.

ПС: След това тези Lemon cars, много често се озовават в БГ и така виждате един куп амерички нов внос на по 5-10 000км пробег в мобилето... май по-добре да е внесена ударена, отколкото лимонка. :stumm


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 18 апр 2019 15:38


Каква кола кара германецът? Залага на родните марки
"Дизелгейт" не повлия особено върху вкуса на местните шофьори

Прочети още на: https://www.dnes.bg/cars/2019/04/18/kakva-kola-kara-germanecyt-zalaga-na-rodnite-marki.408018


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот Кайзен » Чет 18 апр 2019 20:00


Напълно нормално е най-купувания автомобил в Германия е да е немски. Най-евтините са и най-продавани.
По същия начин стоят нещата и в другите страни:
Франция - Рено
САЩ - Форд
Чехия - Шкода
Русия - Лада
Корея - Хюндай


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот w_smith » Пет 19 апр 2019 13:48


Аз ще напиша, макар че колата е на сестра ми. Шкода Фабия 3 1.2тси 90 коня 2017 година. Ниво селекшън плюс добавени цвят металик (безплатно е само тъмно синьото) , фарове с лупи и парктроник. Колата беше налична. Каталожната цена не си я спомням, но дадената отстъпка беше ~8%. С отстъпката цената беше 24 хиляди. Имаше промоция за налични коли - или безлихвен лизинг за четири години или безплатно каско за първата година. Сестра ми избра безлихвения лизинг, но и двете неща бяха на кантар около 1400 лв. Трябваше да плати ~ 8 хиляди, за да вземе колата, като това включваше такса регистрация, такса обработка, ГО, каско и първоначална вноска. Вноската ако не се лъжа е 390 лв. (не ми се смята). Колата вече е на 30 хиляди км. Гаранционно преди около 10 хиляди км смениха тампон на скоростната кутия. Първото обслужване на 30 хиляди струваше 711 лв, като освен масло и филтри включваше спирачни дискове и накладки. Колата се кара 99% градско и харчи 7.5/100 км.


vladini
Мнения: 178
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 9:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот vladini » Пет 19 апр 2019 14:41


Ето я и моята гледна точка.
Миналата година дефектира Туарана, закупен за 18 000лв преди 10г. Имах 15к лева за кола, и се започна мъката по обикаляне и гледане на скраб до скраб. Разгледах и новите автомобили и реших, че е време и Аз да се отъркам в лукса. Имах едно единствено условие, да бъде автоматик. Спрях се на Пежо 308 Т9 1,6ХДИ 120кс автоматик.Каталожна цена 41 000лв, след пазарлък за кола на склад 35 176лв, като получих бонус преден парктроник, заден имаха всички, затъмнени задни стъкла и мирър линк. Та равносметката е- 15 000 лв първа вноска, 262 лв регистрация и авариен комплект, ГО 308 лв, 2х 900 лв автокаско, 380 лв данък, 50 лв право на заместващ автомобил при ремонт повече от 4 дни, 14 лв пълномощно за двама души и 5г по 350лв на месец, без остатъчна стойност. Изминаха 9 месеца от придобиването на колата и не искам да чуя и видя нов внос, на реални километри и т.н.
Зимата ми простреляха предното стъкло пред блока с въздушна пушка. Отидох в сервиза заведох щета и след 20 минути получих смс, че щетата е одобрена да си запиша час за ремонт в официалният сервиз.Закарах колата на другия ден на обяд на следващия си я взех. Предстои ми първо обслужване на около 15 000км, предполагам около 300лв. След промените в данъчното облагане, очаквам новия данък под 100лв. Няма годишен преглед първите 3г.
До колегите по назад в темата. За толкова години не можах да спестя нищо от новите вносове, само тревоги и разправии със застрахователи и неочаквани ремонти.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот joro_kem » Пет 19 апр 2019 16:49


forski написа:То хубаво направихме повече страници тема от петъчния спам, ама някой който е купувал нов автомобил няма ли да напише цифром и словом какво и колко е платил, каква отстъпка е получил от каталожната цена, доволен ли е от сервиз, дилър, застраховател. Ако е купувал на лизинг, какво и колко?

през 2008 купих шкода октавия 1 тур комби 1.9 дизел 74kW. каталожна цена 33 000 лв. имаше великденска промоция за 28 000 лв. договорих още 3% (по памет), проблемът беше, че колите бяха на склад и единствено добавих темпомат и дневни светлини. 5-годишен лизинг от Райфайзен (1.5% под лизинга на ЕТ тогава) със 7 000 лв. първоначална вноска, без остатъчна стойност. доплатих за регистрация 6+1 и ползвах и данъчния кредит. първата вноска платих с продажбата на пасат В4 - отиде в Габрово при колега от форума. застраховател по време на лизинга - Уника - преференциални условия за клиенти на Райфайзен (не помня точни цифри).
шкодата в момента е на около 183 хиляди (щеше да е на 300+, ако от 5 години насам не я караше жена ми). дефектира водна помпа на около 3 000 км, сменена по гаранция, други проблеми не съм имал. Сменяни 1 път предни дискове, два комплекта предни и задни накладки, задни амортисьори, миналата година тампони на предни амортисьори, тампони предни носачи, два шарнира (щот не намерихме маншони, иначе бяха здрави) и в общи линии е това за 11 години. докато беше в гаранция, обслужването (на 15 хиляди км) беше около 350-400 лв., в момента е около 150 лв. с отстъпките, които ползвам. карана е само с кастрол (фабричното беше шел). ако на някой му се чете, ето я пълната история на колата: https://www.spritmonitor.de/en/detail/268724.html
в обобщение: при сегашното ниво на потенциални измами, ако не купувам от много доверен първи собственик, бих предпочел нова на лизинг.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот Rat Fink » Нед 21 апр 2019 19:57


Колеги търсих из интернета инфомрация за каква е нормалната (очаквана) продължителност на живота на новите трицилиндрови малолитражки - 1.0tsi, 0.9tce, 1.2vti и подобни, но никъде не успях да намея адекватна информация колко реално изкарват, ако се развали може ли да се ремонира, има ли части за тези двигатели, продават ли се нови такива двигатели ако нашият се скапе.. Ако някой знае нещо по въпроса моля да содели, мисля ще е полезно за хората, които обмислят покупка на нов автомобил с такъв тип бензинов двигател.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот silent » Пон 22 апр 2019 7:18


По чуждите форуми прогнозират живот на мотора от 200 до 300х.км. при нормална експлоатация. Но да повторим прогнозират. Мотора се очаква да е доработен с отстранени недостатъци на предишното поколение ТСИ мотори, но е твърде рано да се каже дали се е получило лайно или орел....


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот forski » Пон 22 апр 2019 12:19


През първите 5 години, или 150 000км. това не е твоя грижа!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Нов vs Употребяван автомобил

Мнениеот forski » Пет 10 май 2019 8:33


Малко да повдигна темата че сме на тази вълна в момента! Тръгнахме да си купуваме нова кола, и се оказа че това е мисия невъзможна, дори и с кеш в джоба :eek
От три представителства ни върнаха, защото се оказа че в БГ няма нито един наличен автомобил в момента, като ние не държим на никакво допълнително ниво на оборудване извън стандартното, или някакви по специални екстри или добавки!
Сеат Арона 1.0 TSI с ръчна кутия няма налична в България, в ниво Excellence и FR, всъщност няма никакви, дори и тестови като няма и инфо кога въобще ще има наличен автомобил. Отговора беше че дилъра не иска да затваря пари в покупка на автомобили на склад, което е логично. Но това което не е логично, е че до момента само от едно представителство, в един град са върнати 12 клиента, които са били готови да си закупят автомобила. Всеки може да си сметне грубо колко прави 12х37000лв.
Във VW няма нито един T-Roc с 1.5TSI ръчна на предно, в ниво Design, има два Т-Cross 1.0 Style като единия е бял не металик, и един бежов. Като белия не може да бъде продаден за момента, защото представителството ще има одит и колата трябва да им е налична още две седмици.
В Сузуки има само два S-Cross, черен и бял с 1.4 Турбо и един 1000 кубиков. Витара май има ли, няма ли?
Евентуално около Септември може да има някакви бензинови VW-та тук, таме из България, а за Арона е все още рано да се каже.
В други представителства не сме ходили, че рязко ме хвана саклета, и се върнах в годините на соца, когато хората стояха с парите и чакаха ред ... и цвят :horror



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Nexrozum19, petiop и 84 госта