Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот santo_trafficante » Сря 17 апр 2019 7:45


Когато е "нов внос" и е с друго ДВГ ги регистрират няма проблем. Хващат я че е сменен двигателя но няма проблем. Нооо тук интервенцията е станала след регистрацията на Бг номера :mhihi




Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот pe6kata » Сря 17 апр 2019 8:08


Много лесно може да се провери - отваря се досието на автомобила, в него стои всичко като документация. За служителите е малко тегаво, че трябва да ровят из архива. Там се пази и оригиналния талон(или копие не съм сигурен) от чужбина, ако колата е вкарана отвън.

За последните 6 месеца съм изисквал отваряне на досиетата на 2 мои автомобила.
Имах паджеро 2, което беше вписано че е 2.5 тд (така я купих с БГ регистрация), докато джипа оригинално и реално си беше 2.8тд, мощността също отговаряше на 2.8. Бяха убедени, че няма как грешката да е тяхна, но им показах копие на оригиналния английски талон (имах такъв) и смениха позицията, изровиха досието от архива и действително се оказа че са допуснали грешка.

Миналата седмица минах пак канал, за смяна на талона, тъй като не ми беше отразена еврокатегорията на една от другите ми коли. Бях забелязал, че в талона е вписано, че колата е 4+1, а тя е 6+1 (колата е ван- форс ес макс) и исках да използвам момента да оправя и двете неща. Пак подскочиха - само технотест. Показах им 3-я ред седалки, колани.. и изисках да отворят досието и. Оказа се, че пак е допусната грешка и беше оправено всичко. Явно съм някакъв супер карък, но пък и попадам на разбрани служители.


Slavkom
Мнения: 71
Регистриран на: Чет 06 сеп 2018 14:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот Slavkom » Сря 17 апр 2019 10:46


Преди няколко години регистрирах кола нов внос в Кат София Област. При проверката на двигателят се оказа, че е сменен с друг двигател, но със същата мощност.
Започнаха разправии,въпроси, проверки в едни големи списъци да не се издирва колата, после се обаждаха не знам си къде за още проверки.
Накрая като видяха, че не се издирва казаха, всичко е ок и я регистрираха без допълнителни въпроси.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот kris11 » Сря 17 апр 2019 10:55


pe6kata написа:.. да ровят из архива. Там се пази и оригиналния талон(или копие не съм сигурен) от чужбина, ако колата е вкарана отвън.

2011 г. при регистрацията ми прибраха в КАТ оригиналния талон.


Потребителски аватар
S.Stefanov
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот S.Stefanov » Вто 23 апр 2019 10:11


Офф-топик: pe6kata ти не беше ли служител на МВР или съм тотално заблуден, защото има значение тея интервенций за обикновения българин без пари, трудно.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот pe6kata » Вто 23 апр 2019 17:44


такъв съм, както и съм обикновен българин и съм се явил като такъв (не съм развявал служебна карта, ако това имаш в предвид, не смятам че е необходимо и не знам до колко би помогнало). В случая съм бил в правото си очевидно, не съм искал, а и служителите в КАТ не са направили нищо повече от това, което се изисква от тях като работа.


Потребителски аватар
S.Stefanov
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот S.Stefanov » Вто 23 апр 2019 18:49


Офф-топик2: Няма нужда веднага им излиза че си им "колега", не ме разбирай погрешно просто знам как седят нещата. Нямам нищо лично просто съм ходил и по технотести и декри и циганий ако нямах приятел "полицай" едвали щяха да подходят така.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот 110afn » Вто 23 апр 2019 18:59


santo_trafficante написа:Когато е "нов внос" и е с друго ДВГ ги регистрират няма проблем. Хващат я че е сменен двигателя но няма проблем. Нооо тук интервенцията е станала след регистрацията на Бг номера :mhihi

По всяка вероятност това е верния отговор


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот quattro^^ » Чет 25 апр 2019 23:32


Двигателя по нашите закони не е резервна част и наистина първата регистрация с моментния мотор важи, но след регистрация смяна..ф-ри за мотор технотест.. има вариянт сменяш си и си караш докато е твоя и после брак или продажба в същата област ама има ли канали лошо.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот virus_2005 » Пет 26 апр 2019 12:24


Май си пропуснал да го прочетеш ...

Не е изменение в конструкцията на ППС:
2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено окачване.


Kipidun
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 29 мар 2019 14:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот Kipidun » Пет 26 апр 2019 12:33


Двигателят е сменен преди първа регистрация тук. Въпроса е кой е гледал недогледал да впише грешни букви и същите цифри. Да не говорим, че прегледа изтече и като им показах на първото ГТП документите викат ти луд ли си, КАТ не искат да те регистрират пък аз ще те пусна на преглед... После ме викна началника им и каза да си разкача всички документи и да не казвам нищо и да ходя другате. Така и направих и си минах без проблем...

Колкото до регистрацията пробвахме с колегата предишен собственик всякакви морги и познати и никъде не искат да издадат фактура... Явно ще е по втория начин. Зареди тъпите закони при такива случай където очевидно си е грешка на самият контролен орган от преди това трябва да прибягва човек до неща който не трябва така да се случват...


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Отказ за регистрация Кат София - Сменен двигател

Мнениеот 110afn » Пет 26 апр 2019 12:54


трий да остане без номер



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 207 госта