Изплащане на щета по ГО

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Milly
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2023 7:51
Автомобил:
Двигател:

Изплащане на щета по ГО

Мнениеот Milly » Сря 22 ное 2023 7:58


Здравейте момчета.Моля за малко помощ. Може ли някой да ми каже при завеждане на щета в Булстрад по гражданска отговорност /с деустрснен констативен протокол/ каква сума може да очаквам да ми преведат за пребоядисване на 5 детсйла, 4 от които са степен 1 /лека деформация/. Детсйлите са калници, броня и врата. Продавам автомобила и искам да знам каква сума да сваля на купувача от обявената преди това цена. Благодаря на отзовалите се !




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот fur1ous » Сря 22 ное 2023 9:44


В този случай не е ли фактор по скоро колко ще струва оправянето на 5 детайла, а не колко ще изплати ГО?


Milly
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2023 7:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот Milly » Сря 22 ное 2023 10:20


Имам договорка с купувач, понеже в продавам и се договорихме да сваля от обявената цена със сума горе-долу колкото обезщетението, което ще получа. В този случай си мисля ако сваля с 200 лв. дали горе-долу толкова бих могла да получа от БУЛСТРАД за такава щета. Понеже сделката е утре, а застрсхователя ще преведе парите след поне месец затова питам, ако някой скоро е поучавал подобно обезщетение да ме ориентира. Той човека сам ще си я оправи, а вече се бяхме договорили за цената преди да ме ударят.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот fur1ous » Сря 22 ное 2023 10:41


Не знам в кой град си, ама боя на 5 детайла е много далеч от 200 лева, нямам представа колко ще изплати ГО, но всичко под 600-700лв е смешно за боя на 5 детайла.
В софия на детайл цената е между 160 и 230 лв.

Мен ако питаш и ако бях аз купувача минимум 700 щях да ти искам коментар, но по вероятно да подмина колата.


Milly
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2023 7:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот Milly » Сря 22 ное 2023 10:46


Аз съм наясно, че няма да преведат толкова, колкото да си ги оправя и да не вадя пари от джоб. От София съм, не знам дали има значение за обезщетението от кой град си. Просто нямам идея какво да очаквам, защото преди мен по време на огледа един човек се оплакваше че за одрана броня на автомобила му по ГО е взел няма и 30 лв. Затова исках да си направя някаква сметка, понеже човека иска колата, дори и надрана - поне да му сваля за компенсация някаква сума, която ще ми преведат…Все пак гледам да съм коректна - той знае, че е одрана и така се разбрахме. Но не знам с колко да сваля…


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот alpinab » Сря 22 ное 2023 12:37


Ако му свалиш 200 лв (е ако колата не струва 400-500) и той приеме е идеално. Оценките по ГО са силно занижени спрямо реалната стойност за възстановяване на детайлите в сервиз.

В читав сервиз из София, 5 детайла направени като хората и пръснати в камера с читави материали cилно се съмнявам да излезнат под 1000 и кусур пари.

За каква кола става въпрос? Марка/модел/година?

Последна промяна от alpinab на Сря 22 ное 2023 23:06, променено общо 1 път.


Milly
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2023 7:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот Milly » Сря 22 ное 2023 12:54


Фолксваген Поло 2005 г. е първа регистрация /но не фейслифта/.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот alpinab » Сря 22 ное 2023 13:18


Такава кола от порядъка на няколко К, едно 300-400лв отбиване на цената е в рамките на допустимото. Естествено ако го почнеш с 200 и се съгласи ще е топ.

С презумцията, че такава кола се купува с работна цел без да и се вталясваш по външния вид. Едва ли някога ще стъпи в сервиз за разкрасяване.


Milly
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2023 7:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Изплащане на щета по ГО

Мнениеот Milly » Сря 22 ное 2023 14:34


Ами, честно казано договорката ни беше за 3хил. лв. Колата е в добро състояние, 1.4, бензин, има си забележки, но върви добре и е поддържана. По ред причини просто не се ползва към момента и ми е излишен разход. Мисля, че ако сваля 200 лв. ще е добре.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 256 госта