За карането на халогени и още нещо...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

За карането на халогени и още нещо...

Мнениеот Дашо » Чет 16 авг 2007 20:45


Искам да отправя един апел към хората карщи постоянно на халогени.Незнам дали тук има хора които обичат да карат вечер задължително на къси и включени халогени,но по улиците е пълно с такива кьорави изроди :!: :!: :!: Явно една част от шофьорите неразбират че халогените се пускат само при намалена видимост,зщото в противен случай заслепявт насрещно движещите се!!!А когато един шофьор е заслепен тогава може да го отнесе по неволя и самия "терикат",дето "гъзарее" по тоя "як" начин.
Незнам дали тук трябваше да споделя това мое огорчение или не,но от доста време търпя тая простотия и вече реших да си изкажа мъката.
Ако модовете решат,че тази тема нетрябва да я има нека я заключат




Потребителски аватар
tankishev
Мнения: 437
Регистриран на: Пон 19 сеп 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За карането на халогени и още нещо...

Мнениеот tankishev » Чет 16 авг 2007 20:50


da6o_amvr написа:"терикат",дето "гъзарее" по тоя "як" начин.


оффф божеееее .... това, че има един или двама на които халогените "блеят" в облаците не означава, че всички са такива .... ако са добре насочени халогените са по-ниски от късите светлини, така че причината поради която са забранени не е заслепяване, а разсейване на другите водачи .... да ти кажа чесно аз предпочитам да си карам на халогени в квартала защото ми е писнало от тъпите дупки ... (извън квартала избягвам, че съм си отнасял глоба от слънчогледите)


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: За карането на халогени и още нещо...

Мнениеот Дашо » Чет 16 авг 2007 20:52


tankishev написа:
da6o_amvr написа:"терикат",дето "гъзарее" по тоя "як" начин.


оффф божеееее .... това, че има един или двама на които халогените "блеят" в облаците не означава, че всички са такива .... ако са добре насочени халогените са по-ниски от късите светлини, така че причината поради която са забранени не е заслепяване, а разсейване на другите водачи .... да ти кажа чесно аз предпочитам да си карам на халогени в квартала защото ми е писнало от тъпите дупки ... (извън квартала избягвам, че съм си отнасял глоба от слънчогледите)

Колега явно ти си срещнал-един двама,щото аз на вечер поне на 10ина се натъквам,които ме заслепяват!!!В отговор мог и аз да бодна халогените,но каква е файдата и аз ли да си покажа рогата :roll:


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Мнениеот VW-fenka » Чет 16 авг 2007 20:54


Колега да ти кажа страшно е неприятно... наложи ни се 3 пъти да пътуваме Варна- София през нощта и направо се изнервихме от идиоти по пътищата...Някои нарочно в последния момент си пускаха всичките светлини , защото им дадохме знак да си пуснат късите .... Ужасно е..и се чудя как може да има такива хора.Не става въпрос за града...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: За карането на халогени и още нещо...

Мнениеот andro_ » Чет 16 авг 2007 20:55


Най обичам като срещна такъв тарикат да му пусна къси+дълги+халогени :twisted: стига да няма друга кола зад него.

Последна промяна от andro_ на Чет 16 авг 2007 20:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Чет 16 авг 2007 20:55


обсъждано е 10-ки пъти...безмислена тема...накрая се стига до извода че всеки си прави квото си иска..../иначе съм съгласен с теб/


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 16 авг 2007 21:09


chefito написа:обсъждано е 10-ки пъти...безмислена тема...накрая се стига до извода че всеки си прави квото си иска..../иначе съм съгласен с теб/
:arrow:



фарове за мъгла:banghead:


BRL - bulgarian running lights - фарове за мъгла + габарит(и двете забранени)


Потребителски аватар
shenko
Мнения: 1115
Регистриран на: Сря 04 май 2005 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shenko » Чет 16 авг 2007 21:14


аз даже си сложих ксенон на халогените :twisted: :twisted: :twisted: , но ги пускам само през деня mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 16 авг 2007 21:37


Уф и аз много ги мраза тия с халогените.Като срещна 4ма такива по пътя и на 5тия вече съм като къртица.Халогените няат насочване те са Н3 :!: Отделно има някой тъпаци дето по инерция включват и задната лампа за мъгла-зад такъв направо си е........ майката -окйоровияваш отсякъде.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Чет 16 авг 2007 21:38


Ку ще хиляда пъти да обсъждаме и да се нервим,идиота си остава идиот и нищо не мож направи. :012:


Потребителски аватар
shenko
Мнения: 1115
Регистриран на: Сря 04 май 2005 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shenko » Чет 16 авг 2007 21:45


faf4o написа:Ку ще хиляда пъти да обсъждаме и да се нервим,идиота си остава идиот и нищо не мож направи. :012:


Прав си брадчед :Mr Green Fun


Потребителски аватар
malolitrajkata
Мнения: 594
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот malolitrajkata » Чет 16 авг 2007 23:11


мн сте прави.подкрепям и аз мнението на колегите които мислят ,че халогвените са предназначени само за мъгла.но идва един друг проблем че сме гадно племе и сме свикнали да си прави мръсно и го правим което е най-лошото.и давам пример ситуацията карам през прохода "предел" и един джип кара срещу мен но с пуснати 6 фара.едни заводско и 4 халогена.от там аз му присветнах да загаси някои ,че ме заслепява ,но уви СЕЛЯКЪТ, които имаше още 4 на тавана на джипа и тех пусна и аз се заслепих от всякъде.е на такива винаги ще пусна и аз халогени+къси +далги.
наумил съм се за такива селски бекове да сложа някакви само да премигват ,но да са мн мощни крушки ,които да заслепяват за да дават поука на такива тапанари.като казвам заслепяват означава само за 1 сек ,(даже е мн време) да присветна и той да се отнесе колегиално и да се усети ,че светлинитве му пречат.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот vekatap » Чет 16 авг 2007 23:54


на такива - дълги и в настещното и спирам, да видя тогаз на какво е способен и дали му стиска на тапака :rocketwhore


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Пет 17 авг 2007 0:30


аз навремето такива ги лекувах с боен прожектор :lol: ефект да си призная имаше ,ама понякога и до търкал се е стигало :oops: ама поне някои хора се понау4иха де....


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Мнениеот marianchev » Пет 17 авг 2007 0:36


има и друг момент, ако се прави напук и се пускат всички фарове и халогени, шансът онзи отсреща да се джасне в теб е много голям и става по-голяма беда



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта