Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Tipsy » Нед 13 ное 2016 14:48


Дайте линк или ако някой му се занимава да му кажа размер и да ми изпрати да ги тествам и аз тези мутитойо или както се водят. По едно време се пробвах от няколко дайста да си поръчам, но без успех. Мен чистачка повече от половин година не ме трае, аз ли ползвам често или те не струват. Шампион контакт - 3 месеца, бош аеротуйн - 2 месеца, сега само сменям пера на месец-два, но поне са 5лв и не ми пука.




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Xaxy » Нед 13 ное 2016 14:55


Кажи от къде си?

Иначе тук ги има, но са леко по-скъпи с 1/2 лева

http://nspauto.com/чистачки/чистачки-mitutoyo.html?gclid=CN3doaHkpdACFbEy0wodVyUCXA


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Каспър » Пон 14 ное 2016 7:59


В този магазин гледам, че има и само пера на Митьотошо :mhihi с размер 70 см. тоест и вановете с по-големите размери могат да се уредят. Днес ще взема от там един комплект от две пера на 60 см. за 2,5 лв. да видя защо толкова ги хвалите.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот forski » Пон 14 ное 2016 10:59


Юли си купих Шампион, 10лв.бр. защото бях слагал от тях и преди и бях доволен. Изкарваха повече от година преди да започнат да мажат. Този път обаче изкараха два месеца, и освен че започнаха да мажат, започнаха и ужасно да скърцат.
Реших да пробвам с нещо друго, и си поръчах през нета безшарнирни чистачки на TRICO flex, вече два месеца съм с тях и според мен са чудесни. Движат се много мазно по-стъклото и чистят перфектно, цената беше 18лв.бр. купих си и малка TRICO за задното стъкло и там за сега нямам оплаквания.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Piqndurnik » Пон 14 ное 2016 11:27


Аз пък още съм с оригиналните. Вече са на шест години, но чистят по-добре от новите от магазина.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот forski » Пон 14 ное 2016 11:29


Всичко което се е запазило оригинално по-колата ми е по-добро от новото от магазина :smile


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот hooligan_sk » Пон 14 ное 2016 12:55


Piqndurnik написа:Аз пък още съм с оригиналните. Вече са на шест години, но чистят по-добре от новите от магазина.


А новите от ФВ?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Mishonti » Пон 14 ное 2016 16:49


Сега си взех от Хоумакс Мутитойо по 4лв бройката. Ще видим как ще се справят, ако не ми харесат си връщам старите.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот hvp800 » Пон 14 ное 2016 18:48


hooligan_sk написа:
Piqndurnik написа:Аз пък още съм с оригиналните. Вече са на шест години, но чистят по-добре от новите от магазина.


А новите от ФВ?

То всеки вика нови от "магазина", ама то от магазина и от ФВ рядко има нещо общо. А ако кажеш и цената, всички почват да обесняват как ще си ходят в "магазина" :stumm


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най добрите !

Мнениеот Snuupy » Пон 14 ное 2016 23:24


$100 написа:
Snuupy написа:Аз си реших проблема със старите скърцащи чистачки, като взех две на Valeo от Практикер за 14лв и съм мега доволен!

Държат ли още? Аз взех Шампион пролетта по 10-15лв парчето - в началото бяха както трябва, но напоследък здраво се разскърцаха. Не знам фалшиви ли са или оригинални, но трябва да ги сменям.

До ден днешен, нямат проблем, безшумни са и чистят перфектно.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Piqndurnik » Вто 15 ное 2016 11:18


hooligan_sk написа:
Piqndurnik написа:Аз пък още съм с оригиналните. Вече са на шест години, но чистят по-добре от новите от магазина.


А новите от ФВ?


Би трябвало да са като оригиналните. Като му дойде времето, ако все още карам колата, ще разбера.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Каспър » Нед 20 ное 2016 19:49


Началото на 2011 г. купих за Пежото две предни Champion 55 и 61 см. за 28 лв. със сериозна отстъпка. Те изкараха две години тихо и отлично чистене като се има предвид, че ползвам много чистачки. След което на държачите на Champion сложих пера на K-Classic (Кауфланд) които изкараха също две години безпроблемно и тихо чистене, но струваха 6 лв. двете за размер 61 см., като едното го рязах на 55 за пасажерската. Последваха нови пера от Кауфланд сложени на същите държачи на Champion които изкараха само година, но бяха на промо цена от 4 лв. двете. Последно преди месец търсих пак пера в Кауфланд, но не намерих и взех цяла чистачка на 60 см. от тяхната марка за 5 лв. Сложих я, но не чистеше добре. Махнах перото и го сложих на стария 6 годишен държач на Champion и започна да чисти перфектно. Тоест магията е не само в перата, но и в държачите им. Не е ли достатъчно гъвкав държача за да легне перото оптимално върху стъклото във всяка точка от движението му няма да чисти хубаво. Сега искам да пробвам перата на тези китайки които хвалите. Ходих до NSP auto за пера на Митьотойо, но нямаше само пера на 60 а цели чистачки и се отказах да взимам. Предложиха ми Nakamoto което било дъщерна фирма на Митьотойо, но отказах. Като им докарат само пера ще взема две бройки да ги закача на държачите на Champion да ги видя за 3 лв. двете колко ще изкарат.

Последна промяна от Каспър на Нед 20 ное 2016 20:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот $100 » Нед 20 ное 2016 20:27


Освен пера и рамо има влияние и стъклото. Ако е надрано и очукано става скърцане и замазване. На предната кола се пукна и след смяна чистачките станаха изведнъж много добри и тихи.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот barutchiev » Нед 20 ное 2016 21:37


Колеги,днес видях едни "банани" в Метро с цена 12-13 лв.парчето и с марка YADA. Били с някакво тефлоново покритие и ги дават издръжливи при всякакви условия.Имате ли наблюдение над тази марка?Все пак са на цената на Валео и Бош,но за мен са някак си неизвестни.Знам,че понякога името качва повече цената от качеството,но....


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот kris11 » Пон 21 ное 2016 10:42


barutchiev написа:Колеги,днес видях едни "банани" в Метро с цена 12-13 лв.парчето и с марка YADA. Били с някакво тефлоново покритие

Не знам какво си гледал , но купих на 15.11 за проба 1 бр 70 см на цена 9,59 лв.Не съм го сложил още.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта