Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот $100 » Нед 29 яну 2017 20:23


cekoman написа:Взех си Митутойо по 2,50 бройката,по хубави чистачки не съм имал до сега!Напълно безшумни и чистят перфектно!

Колко месеца ги ползваш? Ако е от 3 дни, по-добре не се изказвай.




Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот tomata » Нед 29 яну 2017 20:26


Колеги вие коя серия на валео слагате. Лятото бяха пуснали някаква промоция в метро на валео обикновеният модел. Взех на баща ми и на мене, но искараха 5м и започнаха да прескачат. Не останах доволен. Сега купих бош за всички коли, а за задна на 5цата някаква swf. Ще видим колко ще изкарат. От бош май съм най доволен


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот hristodj » Нед 29 яну 2017 22:11


SWF са невероятни чистачки няма такава мазна работа. Обаче са малко скъпички.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Stivi » Пон 30 яну 2017 9:56


$100 написа:
cekoman написа:Взех си Митутойо по 2,50 бройката,по хубави чистачки не съм имал до сега!Напълно безшумни и чистят перфектно!

Колко месеца ги ползваш? Ако е от 3 дни, по-добре не се изказвай.

От лятото миналата година съм с такива /мисля че са повече от 3 дни/ и чистачките са си все така перфектни :a045


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Бай Иван » Вто 31 яну 2017 13:44


tomata написа:Колеги вие коя серия на валео слагате. Лятото бяха пуснали някаква промоция в метро на валео обикновеният модел. Взех на баща ми и на мене, но искараха 5м и започнаха да прескачат. Не останах доволен.

При мен изкараха 6 месеца и почнаха да скърцат, но все още чистят.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 31 яну 2017 22:28


Денсо, обикновени шарнирни чистачки си купих. Много грамотно захващане към рамената и перфектна работа при сняг и ниски температури. Сложих ги края на октомври и до сега си чистят, без да се обаждат и без да пропускат. За сметка на митутойо бананите, натрупват сняг и лед в двата края и са до тука с чистенето. Бях си направил рамената Г образни с надеждата да успеят да натиснат чистачката към стъклото, но не би. Сега с денсото, си изправих рамената до заводското положение


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот $100 » Сря 01 фев 2017 23:48


Аз взех банани Шампион миналата пролет. Много добре прилегнаха като форма, макар че бях противник на бананите преди това. Обаче след няколко месеца се разскърцаха. Така и не съм много сигурен доколко са истински или ментета. Като цена не бяха евтини (15-16лв едната), но подобен модел имаше и още по-скъпи...


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Mario951 » Съб 04 фев 2017 20:34


Бях изказал + за Митутойо (безшарнирна). Общо взето над година карах с такава шофьорска и чистеше много добре ама и рамото чистачката беше с доста добър натиск.
Сега смених автомобила и натиска не е толкова силен и реших да си заложа на класиката - Bosch Eco въпреки че се съмнявах дали чисти лошо от чистачката или от самото рамо че вече не е с толкова добър натиск, но само сложих Бош-а и останах доста впечетлен, най-вече от това колко безшумно чистят и колко добре. За 7-8 лв от практикер си е доста добра чистачка според мене.

Интересно е че тема за толкова евтин консуматив има над 50 страници :biggrin Аз досега чистачка над 10-12 лв не съм си купувал май и то през големи интервали от време, но и не въртя чак толкова много километри на година, да кажем по средно 10 000 км


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Milenkatara » Вто 07 фев 2017 17:30


К.Одаджийски написа:Денсо, обикновени шарнирни чистачки си купих. Много грамотно захващане към рамената и перфектна работа при сняг и ниски температури. Сложих ги края на октомври и до сега си чистят, без да се обаждат и без да пропускат. За сметка на митутойо бананите, натрупват сняг и лед в двата края и са до тука с чистенето. Бях си направил рамената Г образни с надеждата да успеят да натиснат чистачката към стъклото, но не би. Сега с денсото, си изправих рамената до заводското положение


Да това им е минус на чистачките със замръзването. Спират да чистят и аз се убедих тази зима. Ще пробваме за следващия зимен сезон други (например Денсо).


Потребителски аватар
RusH_DeMoN
Мнения: 515
Регистриран на: Пон 12 юли 2010 23:13
Автомобил: Vw Golf IV
Двигател: AHF
Местоположение: Стара Загора (sTz)

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот RusH_DeMoN » Пон 20 фев 2017 14:55


И така ... не знам дали попадам на дефектни ,но ползвах на марката Nakamoto . И в средата при връщане пропуска , взех на Mitutoyo тя стърже в горния край ... Предложете какви да взема .


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот D1D00 » Пет 24 фев 2017 5:46


И аз не съм доволен от Mitutoyo-то, говоря за безшарнирните, голям боклук са. Карам с такива от около година и половина, не чистят хубаво, оставят следи, стържат, и като цяло перцата им са твърди. До първия-втория месец, чистеха добре, но след това не стават. Мисля да ги сменям вече че доста се наказах, предложете някакви немски хубави чистачки... :smile

Един колега по назад пише, че си е взел на Wurth, и бил много доволен, още някой ако е карал с такива нека да сподели. Замислих се за тази марка, не знаех че правели и чистачки, инъче продуктите им са много качествени


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот joro_kem » Пет 24 фев 2017 6:54


със сигурност вюрт не ги произвеждат - вероятно са брандиран бош


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Бай Иван » Пет 10 мар 2017 12:32


Значи Валеото го смених Лукас, който се разкърца на втория ден и почна да прескача на десетия. По-големи боклуци не бях си купувал.


civilen
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот civilen » Пет 10 мар 2017 14:39


Относно Вюрт: зимата сложих на Пежото няма замръзване няма мазане, след това на Голфа и преди месец сложих на Зафирата. За сега държат качество. 10.20лв. за чистачка не са малко, но пък за качеството са Ок. За напред ще ги видя колко ще изларат.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Пет 10 мар 2017 21:51


Миналата седмица си взех валео от практикер,но имаше и вюрт на същата цена 6 лв.бр.
Валеото изкарва около година.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта