Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Моят опит с чистачките - как открих най - добрите

Мнениеот kossel » Пет 09 ное 2007 4:10


След като вече имам 1 щайга с чистачки всякакви видове, скърцащи, не чистещи цялото стъкло и прочие, ето как реших проблема:
купих си изцяло силиконови пера за чистачките. Монтажът е малко гнусен защото трябва да се вземат 2та метални водача от старата чистачка . Аз се спрях на 48 см , засега чисти перфектно вече цял месец - меко гладко не скърца. Тези силиконови пера за които ви говоря са само от силикон, нямат пластмасова част!




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 09 ное 2007 8:37


Колега дай инфо от каде си ги купил.Аз съм взимал 3 чифта силиконови.Едните бяха страшни - точно както ги описваш чистят и не скърцат.Обаче спряха да продават същия профил и като сложа другите са отврат.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 09 ное 2007 9:54


Има доста писано, включително и за тези силиконови пера, както и за начина им на смяна, но темата е нова и за сега няма да се заключва, за да се систематизира информацията, и да се обнови с нови места, от където може да се закупят, както и са нови цени.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Пет 09 ное 2007 10:07


Не смяташ ли, че чистачките Шампион са по-добри от тези силиконови пера :dontknow:


Потребителски аватар
vladko_g40
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 23:57
Автомобил: Audi A6 Audi 90
Двигател: AEB AAN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят опит с чистачките - как открих най добрите !

Мнениеот vladko_g40 » Пет 09 ное 2007 10:46


kossel написа:След като вече имам 1 щайга с чистачки всякакви видове, скърцащи, не чистещи цялото стъкло и прочие, ето как реших проблема:
купих си изцяло силиконови пера за чистачките. Монтажът е малко гнусен защото трябва да се вземат 2та метални водача от старата чистачка . Аз се спрях на 48 см , засега чисти перфектно вече цял месец - меко гладко не скърца. Тези силиконови пера за които ви говоря са само от силикон, нямат пластмасова част!
точно с тези силиконови пера(черните на цвят, щото има всякакви цветове :D ) на полото изкарах година и полувина с тях и до последно си чистеха без никакви забележки :wink: сега на аудито сложих такива и пак съм си доволен 8) много добре чистят :D взех ги за 5.80 8) продават се по автоманиите и т.н. :wink: аз мойте ги взех от автоманията на ул.Козлодуй срещу трамвайната спирка до магазин Зора :wink: или по-точно: намира се на гърба на наказателния паркинг :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 09 ное 2007 10:47


Stefan написа:Не смяташ ли, че чистачките Шампион са по-добри от тези силиконови пера :dontknow:

Сега съм с Шампион.Чистат все същото ,а имам чуството че издържат повече.Отделно цената 30 срещу 3-4 лева :idea:.Да не говорим че евтините модели на БОШ 25-30 лева чистят по-зле от хубавите силиконови.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пет 09 ное 2007 11:51


Stefan написа:Не смяташ ли, че чистачките Шампион са по-добри от тези силиконови пера :dontknow:


Твърдо ДА :!: Пробвах и видях разликата - Шампионките са по-добри ,обаче вместо 4-5 лв трябва да дадеш 20-тина (което едва ли за някого е голям проблем)


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 09 ное 2007 12:21


Stefan написа:Не смяташ ли, че чистачките Шампион са по-добри от тези силиконови пера :dontknow:


И да и не.....

нека ви кажа аз кво съм добил като опит. Бех с некви куци чистачки, дет скърцаха зверски. Смених ги със силиконови пера както колегата е казал. За отзад си взех обаче една Шампион-ка. Която вече е на 2 години и не е мръднала. Перфектна чистачка. Силиконовите пера се скапаха за 1 година. Което според мен е ОК. От опита който бях добил със шампионката обаче, реших да взема и за отпред Шампионки. Взех си 2 броя - дясната чисти перфектно, лявата на отиване чисти перфектно също, но на връщане оставя 0.5мм следа.....адски ме дразни. Не пречи на видимостта, но ме дразни. Иначе чистачките са си супер, нито скърцат нито чистят. Просто явно при едната съм карък явно. Силиконовите които ползвах ги ввзех от Симеон и струваха 6 лв парчето (не бяха най-евтините). Та дефакто, дори и шампион да вземеш, може да се окажеш карък. Но като цяло от марката съм адски доволен и смятам да и остана верен и за в бъдеще. Никога не ти пречи обаче да пробваш и други варианти като силиконови пера. С което имаш най-добри резултати - него ползвай.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пет 09 ное 2007 12:28


buFka написа: Взех си 2 броя - дясната чисти перфектно, лявата на отиване чисти перфектно също, но на връщане оставя 0.5мм следа.....адски ме дразни. Не пречи на видимостта, но ме дразни. Иначе чистачките са си супер, нито скърцат нито чистят. Просто явно при едната съм карък явно.

Пробвай да я обънеш обратно. Скора така направих с едни по евтини чистачки и се получи.
Иначе и аз съм с шампион и чистят перфектно. Веднъж обаче като ги ползвах доста продължително време взеха да скърцат по малко.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 09 ное 2007 12:34


Winner25 написа:
buFka написа: Взех си 2 броя - дясната чисти перфектно, лявата на отиване чисти перфектно също, но на връщане оставя 0.5мм следа.....адски ме дразни. Не пречи на видимостта, но ме дразни. Иначе чистачките са си супер, нито скърцат нито чистят. Просто явно при едната съм карък явно.

Пробвай да я обънеш обратно. Скора така направих с едни по евтини чистачки и се получи.
Иначе и аз съм с шампион и чистят перфектно. Веднъж обаче като ги ползвах доста продължително време взеха да скърцат по малко.


аз се каня да я обърна от около 4 месеца, все се сещам кат вали mhihi


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Пет 09 ное 2007 13:58


аз откакто си направих колата с една чистачка (а и преди това) след като съм карал по магистралата цялото ми стъкло е на мазни петна от убитите буболечки :? чудя се такова от силикон ако сложа дали ще чисти по-добре.в стз са по 4 5 лв.сегашното е бош някакъв и едно че не чисти ами и скърца много досадно


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Мнениеот mirror » Пет 09 ное 2007 16:24


аз си взех DENSO Wiper Blade много съм доволен чистят страхотно и без никакъв шум :да:


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Мнениеот Koksan » Пет 09 ное 2007 19:29


Скоро купих на баща ми 2 чистачки немски, които се продават в LUCKOIL i LUKOIL-Petrol по една бройка .... ама в момента немога да се сетя за името, цената им е около 6-7 лв на брой, като можеш да си комбинираш размерите, а не да купуваш 2 с еднакъв размер и да се чудиш, защо не чистят! Та ... купих една 56см и една 53 ... ама установих че шофиьорската може да е и 60см .... ама нищо, другият път! Та по същество ... чистят наистина перфектно и безшумно и за сега са супер, дайе в суграшицата в нйачалото на седмицата не бяха замръзнали и залепнали за стъклото, а си се отделяха безпроблемно! :)

В едни сини кутии са и висят във всяка една бензиностация от гореспоменатите ... това за което ме е яд е че много бързо се изкупиха тези по 28см и сега немога да ис намеря никъде задна чистачка! :(


Потребителски аватар
dekata
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 20 ное 2006 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Моят опит с чистачките - как открих най добрите !

Мнениеот dekata » Пет 09 ное 2007 19:35


kossel написа: Тези силиконови пера за които ви говоря са само от силикон, нямат пластмасова част!


Много правилно си отбелязал и колегите да го имат в предвид.Аз си взех с пластмасовата част и изобщо не съм доволен.Сега съм с Valeo, но като мине чистачката и след нея за кратко остава стъклото като запотено.Почти веднага се маха, но малко дразни.


Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Мнениеот svetlin » Пет 09 ное 2007 20:11


Един приятел си сложи на Аудито Champion-ки и резултата беше: не чистеха, мажеха и скърцаха отвратително => 35лв. в кофата директно. Това с обръщането също не стана. Чистачките ги купихме от хипермаркет HIT. Valeo-то бяха малко по-добре но също не вършат работа. Та като цяло даде 60лв. и все още няма чистачки...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld, tomata, w_smith и 62 госта