За ксенона

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: За ксенона

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 06 фев 2017 15:03


И първо при офталмолог.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 фев 2017 15:09


golfmk1 написа:Кой точно го интересува ти какво мислиш :rolleyes

Същото може да се каже за всеки един. Явно малко караш извънградско да видиш в какво се щревръща през нощта карането, като изскочат тия с включени фарове и халогени за мъгла едновременно или ксенон, който свети бяло и дава отблясъди навсякъде.


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот vili_gti » Пон 06 фев 2017 15:11


инжектопляктор написа:
golfmk1 написа:След като са го одобрили проверяващи фирми и е одобрено значи не пречи на останалите водачи.За автърмаркета съм напълно за да се забрани.

Независимо дали е фабрично или не, отраженията на ксеноновите лампи в бял цвят заслепяват и облъчват като електрожен. Аз съм за тотална забрана на всички бели лампи, независимо от вида им, като изключително пълна забрана на ксенона и всички led лампи, които светят в бяло.
Другото е - уж заводски халогени и дълги не могат да работят заедно и халогени не трябва да се пускат, когато мъгла няма, а масово се прави. Аз ли само спазвам закона с обикновени фарове, а другите имат право да облъчват?

Защо мислиш че тези които са бели заслепяват, ако сложим лампи с по-висока температура на същия фар по-малко ли ще е заслепяването? Не допускаш ли че проблема идва от някъде другаде?
Относно халогените не мислиш ли че всички заслепяват или правиш разлика между тези които стоково светят с дългите и тези които се пускат отделно от тях както е на повечето коли?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 фев 2017 15:14


vili_gti написа:Относно халогените не мислиш ли че всички заслепяват или правиш разлика между тези които стоково светят с дългите и тези които се пускат отделно от тях както е на повечето коли?

Всяка една кола, която виждам с халогени за мъгла в бронята - задължително халогените трябва да им светят с фаровете. Да пуснат още по 1 жица от инсталацията, да ми пържат очите не със 110W, a с 220W. Нали на тях им е светло. А лампи с по-ниска цветна температура по-малко заслепяват очите.
Забелязал съм, че ЗЛЕ регулирани фарове с халогенни крушки по-малко пържат очите от LED или ксенонови бели светлини.
DoH_KuXoT написа:Много пъти съм го писал, китайски ксенон не означава заслепяване само по себе си. Заслепява всички настроен зле фар, всеки мръсен фар, всеки повреден фар.

Няма никакво значение как са регулирани фаровете. Както и да ги регулираш, денивелацията и неравностите на пътния терен превръщат ксеноновите фарове при всяка неравност в електрожен насочен към очите ти.
Коли с адаптивни светлини има единици.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: За ксенона

Мнениеот golfmk1 » Пон 06 фев 2017 15:29


инжектопляктор написа:
golfmk1 написа:Кой точно го интересува ти какво мислиш :rolleyes

Същото може да се каже за всеки един. Явно малко караш извънградско да видиш в какво се щревръща през нощта карането, като изскочат тия с включени фарове и халогени за мъгла едновременно или ксенон, който свети бяло и дава отблясъди навсякъде.

Пожелавам ти да направиш половината километри които имам за целия ти живот.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот Andonov » Пон 06 фев 2017 15:37


инжектопляктор написа:Няма никакво значение как са регулирани фаровете. Както и да ги регулираш, денивелацията и неравностите на пътния терен превръщат ксеноновите фарове при всяка неравност в електрожен насочен към очите ти.
Коли с адаптивни светлини има единици.


Единици при ВАГ. При МБ, БМВ и др. са от много години (от '98г) на коли със стандартно оборудване.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2017 15:55


тук имате известно право въпреки, че ксенон е един вид екстра, адаптивни (по височина) светлини е друга екстра, адаптивни (завиващи) трета екстра , които благоприятстват еднакво и на обикновени светлини с нажежаема жичка и не е коректно да се използват като плюс или минус за ксенона, защото са независими фактори.
Затова LED светлините от последно поколение разполагат с нивелиране нагоре/надолу, в завой + "умно" включване/изключване на отделни секции за да може да светят максимално добре , в същото време да заслепяват минимално, но там отиваме в едни други производствени години и суми които не са присъщи за хора по форумите в масовия случай.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот icoico » Пон 06 фев 2017 16:06


инжектопляктор написа:...Няма никакво значение как са регулирани фаровете. Както и да ги регулираш, денивелацията и неравностите на пътния терен превръщат ксеноновите фарове при всяка неравност в електрожен насочен към очите ти.
Коли с адаптивни светлини има единици.


Всеки заводски ксенон, произведен за Европа има автоматична система за нивелация на фаровете. И работи много прилично, докато не изпрегне някой от датчиците. В смисъл по неравностите работи. А когато опреш до денивелацията...тогава и обикновените фарове си заслепяват напълно добре :Mr Green Fun Напоследък повече от китайските ксенони ме мори модата да се кара нощем с включени фарове за мъгла и допълнително накачени дневни ламби :banghead :censored2

Последна промяна от icoico на Пон 06 фев 2017 16:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот Stivi » Пон 06 фев 2017 16:19


DoH_KuXoT написа: Много пъти съм го писал, китайски ксенон не означава заслепяване само по себе си. Заслепява всички настроен зле фар, всеки мръсен фар, всеки повреден фар.

Значи викаш ако на рефлекторен фар в идеално състояние и настроен с машина за 10 000лв му боднеш едно ксенонче всичко е ток и жица ......вЕрвай ми,същия шит си е като 25 годишен опел с матирала пластмаса на фар а :a045


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2017 16:26


Stivi написа:
DoH_KuXoT написа: Много пъти съм го писал, китайски ксенон не означава заслепяване само по себе си. Заслепява всички настроен зле фар, всеки мръсен фар, всеки повреден фар.

Значи викаш ако на рефлекторен фар в идеално състояние и настроен с машина за 10 000лв му боднеш едно ксенонче всичко е ток и жица ......вЕрвай ми,същия шит си е като 25 годишен опел с матирала пластмаса на фар а :a045


не виждам да съм "викал" нещо подобно


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: За ксенона

Мнениеот tomata » Пон 06 фев 2017 17:58


Нерегулираните фарове заслепяват повече от всички видове фарове. Това е моето мнение. Докато няма закон всеки може си кара с квото пожелае. Аз лично и на 3те коли съм с ксенон. Мн рядко някой моралист да ми присветне. Фаровете са ми регулирани на пункта на гтп. Харесва ми как светят. Не съм ги въртял


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За ксенона

Мнениеот stefan4o » Пон 06 фев 2017 18:14


Това, че не ти присветкат не значи нищо, колега. Аз например при никакви обстоятелства не присветкам с флаша на никой пред мен.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: За ксенона

Мнениеот icoico » Пон 06 фев 2017 18:47


tomata написа:... Докато няма закон всеки може си кара с квото пожелае...


То закон има, но никой не еб@в@ да го спазва. До степен такава, че почти никой не знае дето имало закон :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За ксенона

Мнениеот Stivi » Пон 06 фев 2017 19:22


tomata написа: Мн рядко някой моралист да ми присветне.

И за къв у... да ти присвятквам,да си на дълги да ги изключиш,ама ти си с електрожен...нищо не може се направи :thumb_down


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот vili_gti » Пон 06 фев 2017 20:54


инжектопляктор написа:
vili_gti написа:Относно халогените не мислиш ли че всички заслепяват или правиш разлика между тези които стоково светят с дългите и тези които се пускат отделно от тях както е на повечето коли?

Всяка една кола, която виждам с халогени за мъгла в бронята - задължително халогените трябва да им светят с фаровете. Да пуснат още по 1 жица от инсталацията, да ми пържат очите не със 110W, a с 220W. Нали на тях им е светло. А лампи с по-ниска цветна температура по-малко заслепяват очите.
Забелязал съм, че ЗЛЕ регулирани фарове с халогенни крушки по-малко пържат очите от LED или ксенонови бели светлини.
DoH_KuXoT написа:Много пъти съм го писал, китайски ксенон не означава заслепяване само по себе си. Заслепява всички настроен зле фар, всеки мръсен фар, всеки повреден фар.

Няма никакво значение как са регулирани фаровете. Както и да ги регулираш, денивелацията и неравностите на пътния терен превръщат ксеноновите фарове при всяка неравност в електрожен насочен към очите ти.
Коли с адаптивни светлини има единици.

Според теб кое повече дразни?
А) нерегулиран фар с халогена крушка
Б) регулиран на стенд с ксенон 4300К

Аз съм за отговор А)
Ако искаш да направим една анкета и да гласуваме. Съгласен ли си?

Цял свят кара с ксенон ти сега се опитваш да ни върнеш по комунистическо време. :icon_lol



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hristodj, Joro_Markov, kris11 и 227 госта