За ксенона

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: За ксенона

Мнениеот andro_ » Пон 06 фев 2017 21:37


Разминавайки се на пътя с някой индивиди ми се иска да си монтирам 6000+К HID лампи само на дългите..
Някакви по-силни, че да виждам и аз.
Няма да го направя, от уважение към всички участници в движението.
Бъдете и вие толерантни.

Последна промяна от andro_ на Пон 06 фев 2017 21:41, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vannkkata
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 16:12
Автомобил: Passat 1996
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: За ксенона

Мнениеот vannkkata » Пон 06 фев 2017 21:39


Идеята е много добра.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против(!) ксенона?!

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 фев 2017 22:00


vili_gti написа:Цял свят кара с ксенон ти сега се опитваш да ни върнеш по комунистическо време. :icon_lol

Цял свят кара с ксенон, но на нови коли. А тук сите турбо селяни карат с ксенон, който заслепява. Посмъртно жълта светлина не заслепява при еднакви условия колкото бяла. Бялата е по-контрастна и рязка спрямо фона.
Аз си карам 30 годишния Пасат и си виждам пътя до момента, в който някой не реши да ме заслепи с ксенони.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: За ксенона

Мнениеот andro_ » Пон 06 фев 2017 22:08


5000K и нагоре HID е много "видим" в мъгла.
Който има знае, но си трае.
Че то няма всеки ден мъгла, пък и то когато снегът на пътя е повече от "min" нивото на щеката на маслото няма смисъл да се тормози бегачката.
Бъдете разумни, все пак всеки иска да стигне безопасно и комфортно там, за където е тръгнал.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот Snuupy » Вто 07 фев 2017 8:53


Да ви кажа, аз карам с ксенон и лупи, на моето 16 годишно Поло. Обиколих 5 ГТП-та, докато на едно се навиха да ми регулират фаровете на стенд, просто се оказа голям проблем, нещо, което би следвало, във всяко второ ГТП да го имат и правят. Половината нямаха уреди, другата половина "абе, нещо не работи, не му разбирам, няма кой да се занимава" - такива отговорих получавах... така че, не е лесно да си регулираш фаровете, както би следвало да е. И понеже повечето българЕ нЕмат време да се занимават, бодват ксенона на рефлекторни фарове, вдигат го да им свети 'убаво и те така те.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: За ксенона

Мнениеот radi_nrj » Сря 08 фев 2017 17:58


Те голяма част от пунктовете за ГТП нямат човек, който да знае как се работи с машината за регулуране на фарове. А то трябва само да се прочете упътването.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот kossis » Чет 09 фев 2017 9:18


Е така де, но трябва да можеш и да четеш за да разбереш как се работи с уреда, нали ! :icon_lol :mhihi

Ако ми разбирате намека де.....


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот инжектопляктор » Чет 09 фев 2017 13:32


Аз си регулирам фаровете сам. И ми се получава. Няма значение имаш или нямаш машина. Е, моите са малко на око, но не заслепяват.


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: За ксенона

Мнениеот vili_gti » Чет 09 фев 2017 13:37


инжектопляктор написа:Аз си регулирам фаровете сам. И ми се получава. Няма значение имаш или нямаш машина. Е, моите са малко на око, но не заслепяват.

Браво на теб. Ти явно си навътре в материята.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: За ксенона

Мнениеот gancho » Чет 09 фев 2017 14:18


Реглажа не е никак труден. Има го в най-горната тема в "направи си сам " раздела.
Само ви трябва равно място, стена и рулетка.
На всеки фар пище процента наклон. На леките коли обикновено е 1,2%. Това значи 1,2см спад на всеки метър. Мерите височината на центъра на фара, разстоянието до стената и горния край на светлото петно трябва да е по-ниско със съответите сантиметри.
Подземните паркинги са много подходящи за тази цел.
Независимо от източника на светлина, фаровете трябва да са регулирани. Отделете 15 мин за регража,няма да съжалявате.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот инжектопляктор » Чет 09 фев 2017 15:35


gancho написа:На всеки фар пище процента наклон. На леките коли обикновено е 1,2%. Това значи 1,2см спад на всеки метър

Понеже наклона е 1.2 процента, отивате на някоя по-равна улица между 2 стълба. Разстоянието между тях е между 35 и 40 метра. Мерите си с рулетката фара ви на каква височина е от земята. Светлинният сноп за разстоянието в сантиметри на фаровете от земята, получено чрез умножение на метрите и процентите трябва слязъл до земята.
На практика заставате на единия стълб и регулирате фаровете така, че гранижата на видимостта на светлинният сноп да е долу-горе при другия стълб.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: За ксенона

Мнениеот beuchat » Чет 09 фев 2017 16:19


Аз пък си ги регулирах на око,без никакви формули,просто на една стена.Като ходих в пункта да ми ги прегледат се оказа,че съм си ги регулирал добре и нямат нужда от донастройка.Като бях с ксенон настройката ми беше подобна и са ми присвяткали единствено когато сме били 4 човека в колата,ама то си е и нормално де.Иначе имах много добра видимост с ксенона,който беше 5000к,но си е боклук и правеше какви ли не мизерии и смущение към зумъри,лампи и т.н и го махнах.Повече не бих сложил такова нещо.Пробвах и LED COB крушки и това е недоизмислена технология.Най-добре си е халогенна крушка и изправна инсталацията към която отиват 13.6-13.8 волта.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: За ксенона

Мнениеот golfmk1 » Чет 09 фев 2017 16:34


Нали до вчера агитираше хората да си сложат ксенон :icon_lol


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: За ксенона

Мнениеот beuchat » Чет 09 фев 2017 16:50


Не си спомням да съм агитирал някой да си слага ксенон :rolleyes


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: За ксенона

Мнениеот инжектопляктор » Чет 09 фев 2017 17:30


beuchat написа:Аз пък си ги регулирах на око,без никакви формули..

Баси и формулата да спреш до един стълб и да настроиш фаровете да светят до съседния стълб. :no



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта