Lassa vs. Debica

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот tomata » Чет 16 апр 2009 12:34


колега преди около две години карах с дебица навигатор, те са всесезонни бях много доволен особено на мокро. това е един мн добър вариант за гуми под 100 лв бройката. ако ти се дават малко повече пари погледни и VREDESTEIN.




Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 17 апр 2009 10:15


theultimate написа:
bbboiko2004 написа:LASSA- САМОУБИЙСТВО както зимните така и летните им пластмаси, дебика(дебица



Ти добре ли си? Ласа зимна пластмаса? ....

Ми колега колата (голф 2 ) като я взех беше с такива чисто нови 4 ласа snow.. нещо си е аз където живея на равно та равно едвам излизах от нас като падне сняг, всяки завои с вратите, нервирах се аиде при чичо руди 4 дебика фриго2 и колата стана друга. Сега на полото задни имам 2 ласа импе.. нещо си 2, и като вляза по остро в някои завои поднася. Това на летите джанти уж 185/55/14, а зимните ми 165 молоя са в пъти по добри от тия дори ласата е по щирока гума би трябвало да е по стабилна ама само на думи :banghead:


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re:

Мнениеот R@do » Пет 17 апр 2009 10:44


веселин написа:Руди 96 - дистрибутор на Дебица,Дънлоп,Малоя/последните са моя фаворит - просто Дънлоп не са ми по джоба/
http://www.maloya.ch/eng/index.html
http://www.rudy96.com/Contact_bg.html

и аз съм голям фен на Малоя, а и цената им е добра


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот mely » Вто 21 апр 2009 7:38


Карам с ЛАССА сноуейс 2 вече две години и мога да кажа че за сняг са перфектни НО за мокро :horror: :horror: :horror: :horror: като шейна съм.На леко мокро нагорнище не мога да отцепя .Гумаджиите казоха че е заради силикона.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот theultimate » Вто 21 апр 2009 10:42


bbboiko2004 написа:
theultimate написа:
bbboiko2004 написа:LASSA- САМОУБИЙСТВО както зимните така и летните им пластмаси, дебика(дебица



Ти добре ли си? Ласа зимна пластмаса? ....

Ми колега колата (голф 2 ) като я взех беше с такива чисто нови 4 ласа snow.. нещо си е аз където живея на равно та равно едвам излизах от нас като падне сняг, всяки завои с вратите, нервирах се аиде при чичо руди 4 дебика фриго2 и колата стана друга. Сега на полото задни имам 2 ласа импе.. нещо си 2, и като вляза по остро в някои завои поднася. Това на летите джанти уж 185/55/14, а зимните ми 165 молоя са в пъти по добри от тия дори ласата е по щирока гума би трябвало да е по стабилна ама само на думи :banghead:



Сигурен ли си че са били чисто нови, а не 3 годишни некарани? На мокро действително трябва малко по-леко да се тръгва, но спирането и завоите са си супер. На сняг от колкото и да е непочистено дори със 650 килограмовия трабант съм излизал от нас без да ме бутат и без да дрифтя - като се има предвид че половината коли опитаха и с бутане се прибраха обратно. Пак с трабанта на опесъчен лед съм дърпал ауди 80 да запали. Тая година голфа беше просто изтезаван - паркиране на непочистено, каране в най-големия лед и сняг и пак се справи по-добре от едно 90% от прехвалените коли по пътя. За тия пари незнам какво повече може да се очаква.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот rosen79 » Вто 21 апр 2009 10:53


На стария голф бях с Lassa сноуей 2,и съм се навирал с тях къде ли не.На сняг никакъв проблем,тръгвам и спирам все едно съм на асвалт.На мокро малко издъхват,но аз си го знаех това и внимавах.Голфа го купих 99г март,гумите ги взех началото на ноември,и с тях го продадох миналата година юли месец.Като естествено съм ги карал само през зимния сезон.А като взех голфа беше с Debica пълна скръб,на сухо на мокро все си е тая.


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот houzeboy » Сря 22 апр 2009 17:12


Не съм карал с Ласа и не знам, имал съм 2 коли с Дебица през зимата и нямам причина да не ги харесвам.


dobadoba
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna
Контакти:

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот dobadoba » Пон 02 дек 2019 1:04


Въпреки че е стара темата и аз да си дам скромното мнение:
Дебицата са добри/лепнат, тръгваш по баир на сняг,заледено , но са много нежни.

Нараниш ли ги/на нашите пътища има къде/ и... трябва да купуваш нови, това е положението...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот silent » Пон 02 дек 2019 8:11


По добре Барум от Дебица..за зимните говоря...стария им Навигатор беше много зле ....аз избягвам Дебица...за Ласа нямам мнение не съм карал такива гуми...


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Lassa vs. Debica

Мнениеот Крисчън » Пон 02 дек 2019 13:28


Не им е лош каучука на дебицата, ама е мека гума и трябва да седят една идея по напомпани. Ако ги държите на 2.2, 2.3 атмосфери седят една идея меки и поне при мен ми направиха балон на едната гума. За това ги държа само на 2.5 предните нали



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта