Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vu4eCa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 21:11
Автомобил: Passat B5 1.8T 20V
Двигател: AEB 1998
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Vu4eCa » Чет 17 дек 2015 19:21


Вече втори път ми вземат капачката за газовата на ОМВ, обаче винаги се случва като бързам и забравям да погледна преди да сипе газ и той после ми вика нямаше я, ама аз като не съм погледнал... На последния му беше на косъм, добре че приятелката ми беше с мен... Следващият път със сигурност ще стане проблем!




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот gergeto » Чет 17 дек 2015 19:49


Gooliath написа:Някой е решил да се оборудва напълно и си прави подаръци по празниците. Снощи си е прибрал и широкия нож от бронята, който също беше оригинален от юбилейка . Искрено му пожелавам да се срещнем - ще има още подаръци


Колега ,всичките ми познати ме имат за един от най-големите каръци ,които познават ,ама и ти не падаш по-долу от мен. Дано през новата година сме по-късметлии.. :th_up


Потребителски аватар
Gooliath
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 02 дек 2015 21:50
Автомобил: GoLF 3 GTI
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Gooliath » Нед 20 дек 2015 16:38


Не е на добре работата, човече. От нашия паркинг окрадоха всичко що може да се вземе. Халогени, фарове, акумулатори 3 за 1 вечер и за капак предния номер на катаджия..


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Rad3v » Нед 20 дек 2015 19:37


Преди два месеца ми свалиха спойлера на 5-тата врата. Когато го поставяхме с приятел, се замислих дали да му ударя по един болт (имаше място къде да се захване с болтове) но си помислих, че вече няма такива измекяри и 100 лева не са кой знае колко пари, но уви. Един ден ставам и тръгвам за работа, толкова много ми се спеше, че сутрента не забелязах, приключих работа и по мой задачки малко. Чак когато се прибрах и паркирах пред нас видях две черни точки ( бях го залепил с черен силикон) и чак тогава загрях че са ми го свалили !!!!


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот amnesty » Нед 10 апр 2016 20:18


Темата нещо е заспала, което ще рече че крадците или са в почивка или са ги изловили и прибрали там където им е мястото.
Но уви, нито едното нито другото е вярно.
Снощи, по точно днес сутринта вероятно около 3:00 - 4:00 часа бях здраво ударен от мръсни, гадни, долни крадци.
Обект на кражба беше едно невзрачно Поло, което е произведено през далечната 95 година на миналия век и реално не си знае километрите. Външният му вид е такъв, че дори фирма "Надин" ще се поколебае да го вземе за вторични суровини.
Около обяд отидох до колата и видях, че не е заключена. Бравата и патронника на шофьорската врата бяха счупени. Отворих вратата и се ужасих. Първото, което видях е, че радиото липсваше. То беше оставено със свален панел, но това не е спряло крадците да го вземат. Ровили по жабки, разхвърляли са всичко, вероятно са търсили панела, но напразно аз го бях прибрал в къщи.
Реших, че съм се разминал само с радио, но после като се загледах видях, че около волана корите са счупени, гривната на фабричния имубилайзер около контактния ключ висеше свободно и куплунгът с кабели към контактния ключ е изваден. След като се загледах още по-подробно установих, че металната гривна около оста на волана (не знам как и е името), към която са закачени ключовете за мигачите и чистачките и вероятно щифта, който блокира волана е счупена на няколко парчета.
Явно намерението на крадците е били да открадната колата, но са били аджамии и са потрошили ключалката и гривната.
Обадих се на полицията. Дойдоха след няколко часа. Снимаха, търсиха пръстови отпечатъци, взеха и моите отпечатъци и си заминаха. Вярно, бяха много любезни, но очаквам след време да ми бъде съобщено, че следствието е прекратено и извършителя не е намерен.
IMG_20160410_123721-1.jpg
IMG_20160410_150137-1.jpg


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 апр 2016 21:24


Това в кой град се развива?
И на мен ми гепиха счупения широк нож преди месец.
Бях го хванал с две рапидки в единия край,колкото да не зее.Боклуците от дърпане,счупили половината и сега и на тях няма да им свърши работа. :stumm


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот gergeto » Нед 10 апр 2016 21:36


amnesty написа:Първото, което видях е, че радиото липсваше. То беше оставено със свален панел, но това не е спряло крадците да го вземат. Ровили по жабки, разхвърляли са всичко, вероятно са търсили панела, но напразно аз го бях прибрал в къщи.
Реших, че съм се разминал само с радио, но после като се загледах видях, че около волана корите са счупени, гривната на фабричния имубилайзер около контактния ключ висеше свободно и куплунгът с кабели към контактния ключ е изваден. След като се загледах още по-подробно установих, че металната гривна около оста на волана (не знам как и е името), към която са закачени ключовете за мигачите и чистачките и вероятно щифта, който блокира волана е счупена на няколко парчета.


Пич,като чета и гледам снимките,това са "стажанти",които са се учили на колата ти.Лошото е че и да си ги барнал на място,и да им трошнеш главичките,накрая ти ще го отнесеш щото или са 15-16 годишни пикльовци(малолетни,закона ги пази),или наркомани,дето са закъсали яко дори за "трева".


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот amnesty » Нед 10 апр 2016 22:10


До колегата "Bai Sando", случката става в София.

Това все пак е "бял кахър". Щета, която може да се възстанови с умение, труд или пари може да се приеме по-спокойно.
Пази Боже от други щети, които са безвъзвратни (здраве, живот ...).
Моля, някой от колегите да ми каже името на тази метална гривна на която са закрепени чарковете около оста на волана (ключове за мигачи, чистачки блокиращ щифт и т.н.), та да обясня компетентно какво търся, а не описателно както сега. И дано си намеря въпросния чарк на приемлива цена.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Golfan_93 » Чет 13 окт 2016 8:17


Здравейте колеги, :th_up да се запиша и аз ОТНОВО :icon_lol :screwy :Mr Green Fun :thumb_down :D на 12.10.2016.. та вчера аз решавам че ще си сменя зимните гуми който са на джанти, и ще сваля летите джанти и ще си ги прибера в мазето.
Свалих аз летите, смених ги със зимните всичко точно прибрах летите в колата отзад и се прибрах. Много валеше ужасно много, казвам си утре сутринта за работа ще мина през мазето да ги стоваря и тръгвам, като предварително завивам джантите отзад в колата да не се вижда кво има, и я оставям за периода от 6 часа без надзор пред блока.
Сутринта излизам от нас гледам колата ми се вижда некак празна... отзад.. гледам шофьорската врата не знам с кво е бръкнато, обаче да кажеш че са чупили няма такова нещо културно отворено без чупени джамове без тараш отпред.. отворили са я централното я е отворило и отзад разтоварили са ми гумите и покрай тях всичко което са сметнали за ценно и да ги няма.
Случката се случва в Люлин 7 пред блок 707. Голф 3 тъмно син имам джантите не бяха кой знае какво нито пък гумите на тях.. но ме върнаха едни пари.. кофти.. ма съм си виновен.. а се усетих че може да се случи но ... предпочетох да не се тъпкам с лекарства после заради силния дъжд който вали... както и да е..
Ето снимка на какво точно ми окрадоха :
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=586859BB
Е кво да ви кажа разочаровам се.. на тия джанти дали ще им земе 150лв а на мен ми струваха 300 както и да е шофьор на линейка съм, в моята линейка ще го возя ;D и зор няма да си давам / не ме съдете не работя в спешна помощ!!/ :D:D да си кажа..!


Потребителски аватар
ВАН
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 13:43
Автомобил: VW Golf II 1991 1.6 Keihin
Двигател: PN
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот ВАН » Вто 26 мар 2019 20:06


Гепиха ми колелото от паркинг в София на бул.Гоце Делчев. Ако някой разпознае героите, моля да съдейства в 6то РУП или на тел 0879999598.
Прикачени файлове
1sin.jpg
2cer.jpg
2cer.jpg (93.21 KиБ) Видяна 2258 пъти
2sin.jpg
2sin.jpg (97.3 KиБ) Видяна 2258 пъти
dog.jpg
dog.jpg (86.04 KиБ) Видяна 2258 пъти


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот tomata » Сря 01 май 2019 18:28


Преди 10 дни на кумеца му дойдоха гости от Силистра. Гепиха им акумулатора, колата е голф 2 гти. Случката е от Кв. Яворов, София. Много се хилихме. От 18 бяхме отпуска с жената. Прибираме се в събота, некъв чеп спрял пред гаража. Викам аре няма зона сега ще спра отвън. Сутринта паля светла ми лампата за бензина.... помислих абе имах потчи 1/2, учудих се, викам аре не се мери по стрелка, изгорил съм го, отивам на лукойла и хоп разбито ми капачето и ми няма капачката. Това се случва в Лозенец. Потресен съм. Явно вече се връщат старите времена. Мисля да си заведа щета по каското... ако не ми я признаят трябва си сменям машинката...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта