Застраховка на нови джанти и гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Застраховка на нови джанти и гуми

Мнениеот rainheart » Пет 02 май 2008 16:47


K22 написа:Никой Застраховател не изплаща Кражба на външно монтирани части в това число: фарове, декоративни решетки, емблеми, лайстни, огледала, гуми, джанти, брони.


Колегата К22 вече е отговорил в една тема за някаква кражба, но аз да си попитам :roll: . В момента съм с железни джанти и зимните гуми и е време да го "преобувам" голфа. Идеята ми е за нови джанти и нови гуми (не втора ръка) и сега чакам да ми звъннат за една промоция :). А след това, какво? Имам пълно каско в ДЗИ, което изтича в края на октомври. В това каско при тях влизат ли джантите с гумите и какво трябва да направя, нова полица или си има приложение (ако е второто, то после отделно ли се подновява или с цялата полица). Слага ли се маркировка или само се снимат и описват :roll: И после, само при щета (спукана джанта примерно) ли се покриват разходите. При кражба?
Благодаря за отговорите :)




Потребителски аватар
Masserati
Мнения: 3696
Регистриран на: Пет 21 юли 2006 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - West side
Контакти:

Мнениеот Masserati » Пет 02 май 2008 16:54


При кражба не освен ако няма парче от джантата.Зимаш фактурата и отиваш при застрахователя,описва ти джантите по фактурна стойност и си доплащаш там некви дискотечни пари и готово.В случая ако срежеш гума, изкривиш джанта или нанесеш някви щети по тях застрахователната компания си плаща като поп.


dimovcheto
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimovcheto » Пет 02 май 2008 19:07


Не става, преди 2 години на един приятел му откраднаха 4-те гуми и джанти от чисто новата "лагуна" - 4 хиляди лева назад.....мъка!
Застрахователите не плащат за такива неща.........мъка!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Пет 02 май 2008 19:14


Как не става ?! Аз мисля, че могат да се застраховат та дори и си дито може да бъде застраховано, предполагам се вдига цената на каското но има ги застраховат почти 100% съм сигурен в тва


dimovcheto
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimovcheto » Пет 02 май 2008 19:22


CD-то е друга работа - ако ти го откраднат връщаш панелчето и ти го изплащат. Ако са го откраднали и него - не плащат и щетите по разбитат кола :)


Потребителски аватар
golfiv
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот golfiv » Пет 02 май 2008 19:25


canyoubounce написа:Как не става ?! Аз мисля, че могат да се застраховат та дори и си дито може да бъде застраховано, предполагам се вдига цената на каското но има ги застраховат почти 100% съм сигурен в тва

няма такава опция в каското. Ако ти откраднат джантите можеш само да пиеш една студена вода. Скоро на един познат полицай му оставиха колата на земяата, ама застрахователите не плащат. Ако я изкревиш , нарежеш гумата се плаща , но за кражба не.
Единствения вариант е да си сложиш едни секрети и да се надяваш като се събудиш сутринта да са си на колата .


Потребителски аватар
golfiv
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот golfiv » Пет 02 май 2008 19:27


dimovcheto написа:CD-то е друга работа - ако ти го откраднат връщаш панелчето и ти го изплащат. Ако са го откраднали и него - не плащат и щетите по разбитат кола :)

как няма да плащат за разбитатат кола. Ако съм без панел , ще им кажа че само са къртили и ще ми платят няма къде да отидат че да не ми платят щетите .


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Пет 02 май 2008 19:39


Е добре де не плащат за кражба щото може ти да си ги славиш и да кажеш че са откраднати ли.Супер направо нямам думи... няма да си идвам скоро :( не мерси


dimovcheto
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimovcheto » Пет 02 май 2008 23:38


golfiv написа:
dimovcheto написа:CD-то е друга работа - ако ти го откраднат връщаш панелчето и ти го изплащат. Ако са го откраднали и него - не плащат и щетите по разбитат кола :)

как няма да плащат за разбитатат кола. Ако съм без панел , ще им кажа че само са къртили и ще ми платят няма къде да отидат че да не ми платят щетите .


пробвай, ама се съмнявам че ще мине номера :)


Потребителски аватар
golfiv
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот golfiv » Нед 04 май 2008 15:44


dimovcheto написа:
golfiv написа:
dimovcheto написа:CD-то е друга работа - ако ти го откраднат връщаш панелчето и ти го изплащат. Ако са го откраднали и него - не плащат и щетите по разбитат кола :)

как няма да плащат за разбитатат кола. Ако съм без панел , ще им кажа че само са къртили и ще ми платят няма къде да отидат че да не ми платят щетите .


пробвай, ама се съмнявам че ще мине номера :)

е за пробата дано не ми се налага да пробвам , но съм на 90% сигурен че ако не ми изплатят касетофона , поне щетите по автомобила ще ми платят


Потребителски аватар
Masserati
Мнения: 3696
Регистриран на: Пет 21 юли 2006 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - West side
Контакти:

Мнениеот Masserati » Нед 04 май 2008 16:17


Стига спамили по темата на човека :!: Джанти могат да се застраховат :!:


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Мнениеот rainheart » Нед 04 май 2008 16:24


Masserati написа:Стига спамили по темата на човека :!: Джанти могат да се застраховат :!:

Нищо, в случая спама може и да е полезен... винаги е била мътна историята, кое плащат и кое не

Иначе другата седмица едно приятелче ще скочи до Германия за един бус и ще метне един комплект с гумите (примоция 3 за 4). Пък ще видя после с немската фактура, какво ще се разберем в ДЗИ :roll:


dimovcheto
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimovcheto » Нед 04 май 2008 17:05


Masserati написа:Стига спамили по темата на човека :!: Джанти могат да се застраховат :!:

Срещу кражба НЕ могат да се застраховат!


Потребителски аватар
Masserati
Мнения: 3696
Регистриран на: Пет 21 юли 2006 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - West side
Контакти:

Мнениеот Masserati » Нед 04 май 2008 19:50


Masserati написа:При кражба не освен ако няма парче от джантата.В случая ако срежеш гума, изкривиш джанта или нанесеш някви щети по тях застрахователната компания си плаща като поп.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Нед 04 май 2008 20:11


Masserati написа:
Masserati написа:При кражба не освен ако няма парче от джантата.В случая ако срежеш гума, изкривиш джанта или нанесеш някви щети по тях застрахователната компания си плаща като поп.

В случая ти спамиш, защото в темата се обсъждаше застраховка срещу кражба на джантите!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tipsy и 220 госта