Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот pe6kata » Нед 29 юли 2018 7:30


Ако цената не е проблем, бих препоръчал TURBO GROOVE серията на ЕВС, комбинация с yellowstuff накладки.
Това е перформънс серия и спира уникално.
Бях пред дилема - или големи дискове и многобутални апарати, или спортна серия на настоящите ми - 312ммх25 отпред с ате54, и 302х22 отзад.

Заедно със металните спирачните маркучи, нещата отидоха към 1500лв. Обаче никакъв проблем при спиране дори от много високи скорости - 260+км/ч. Педалът на спирачките стана супер чувствителен, а пасат б3/4 не се слави със чувствителен педел. Предните спирачки бяха зимерман дискове със ЕВС накладки зелената серия - огромна разлика - нищо общо.




Потребителски аватар
Apostrofix
Мнения: 71
Регистриран на: Пет 10 апр 2015 19:56
Автомобил: 2003 Passerati
Двигател: AVB

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Apostrofix » Вто 11 сеп 2018 23:35


silent написа:преди повече от 15г сложих Джурид на стария Пасат и бяха отлични. После изчезнаха сега съм купил такива за по новия но не съм ги сложил още....


И аз си взех Jurid - имам опит с тях от други коли и реших и сега да ги пробвам. Очаквам ги да пристигнат края на тази седмица или началото на другата.

С ЕВС имам опит с Green Stuff и честно казано абсолютно никаква разлика не съм намирал/усетил спрямо други по-евтини накладки. С Yellow и Red Stuff не знам как е.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот hristodj » Сря 12 сеп 2018 21:09


Apostrofix
Дай номерата на това което си поръчал да проверя нещо.
Ако ги имаш де.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Чет 13 сеп 2018 8:37


Здравейте. И на мен ми предстои смяна на предни дискове и накладки на голф 4 AHF. Както повечето от вас знаят апаратите FSI III имат склонността да кривят лесно дискове. За това търся съвет за това как да избегна бързото изкривяване и на новите дискове като например какви дискове и накладки да закупя, нужни ли са някакви интервенции по самите апарати (раздвижване на водачи, рециклиране на апарати и тн.). Ще съм благодарен на всеки отзовал се. :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 13 сеп 2018 9:59


Нищо им няма на FSI III, използват се и в Голф 7. Проблемите идват от лагери/шенкели/главини. Когато има кривина по тези неща, може да си сменяш дискове до припадък. При монтаж, главината трябва да се зачисти с телена четка или шкурка, нанася се малко масло и се поставя новия диск. Елементарни неща, които повечето механици не правят. Защото са кретени.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Svetlix » Чет 13 сеп 2018 16:51


Миналата година отпред сложих стандартното ATE с накладки на същата марка. 15 000 км по-късно нямам оплаквания и всичко е ок. До преди това бях с оригиналните дискове с накладки Феродо. Смених ги защото бяха поизтъняли и криви ...

Преди месец реших да сменя и задните дискове. Те също бяха оригиналните и ръждата вече ги беше нападнала доста сериозно. Просто изкачах да свършат и накладките, за да сменя всичко на куп. Накладките бяха Pagid. Заложих отново на АТЕ дискове с накладки от същата марка. След 2000 км каране нямам бог знае какви впечатления. Колата си спира нормално.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 13 сеп 2018 19:18


hooligan_sk написа:Нищо им няма на FSI III, използват се и в Голф 7. Проблемите идват от лагери/шенкели/главини. Когато има кривина по тези неща, може да си сменяш дискове до припадък. При монтаж, главината трябва да се зачисти с телена четка или шкурка, нанася се малко масло и се поставя новия диск. Елементарни неща, които повечето механици не правят. Защото са кретени.

Това наистина е кретенизъм. Търкам с телената четка и с шкурката докато стане идеално гладко, после медна грес на спрей, почистват се леглата на водачите, водачите също се изглаждат, смазват се и се раздвижват. Влезе ли кола за работа по спирачките, трябва да излезе с перфектните за модела спирачки. Половинчати работи не трябва да се правят със спирачките, или поне не като моя комшия днеска дето сложи накладките от едно мицубиши на друго, които пък се оказаха различни, но малко с пилене ги нагласи и тръгна за София :banghead


Потребителски аватар
Apostrofix
Мнения: 71
Регистриран на: Пет 10 апр 2015 19:56
Автомобил: 2003 Passerati
Двигател: AVB

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Apostrofix » Чет 13 сеп 2018 23:32


hristodj написа:Apostrofix
Дай номерата на това което си поръчал да проверя нещо.
Ако ги имаш де.


Още не са пристигнали, ще ги снимам като дойдат, предполагам чак другата седмица, че tracking number-a от куриерите за сега само показва, че са получили заявката


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 14 сеп 2018 6:52


Кое по-точно се почиства с телена четка и се смазва? Повърхността на главината ли? Интересно ми е и искам да го направя добре този път, понеже сегашните ми дискове даже нямат поставени фиксиращи болтове..


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 14 сеп 2018 7:24


Там където ляга диска трябва да се почисти идеално, въпреки липсата на фиксиращи болтове, защото после джантата като стегне, ако има неравност, стяга диска накриво
Изображение

Изображение

Хубаво е да се нанесе и медна грес за да не ръждясва толкова много в бъдеще


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Vlad777 » Пет 14 сеп 2018 7:28




Така се чисти - може и с телена четка на бормашина. След това с медна грес - на спрей най-добре се напръсква главината и се монтира диска.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fly_free » Пет 14 сеп 2018 14:27


Влади ,бъркате , маже се само на състезателни коли ,на коли за всекидневна употреба не се маже с нищо.Почиства се идеално с телена четка и се обезмаслява с почистващ спрей и се монтират новите дискове. След стягането на монтажните болтове с необходимия момент се проверяват на биене с микрометър ,преди да се монтира джантата.
Във сайта на TEXTAR има видео за този процес.https://textar.com/videos/


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот samo_pechka » Пет 14 сеп 2018 14:46


А каква е причината единствено на състезателните да се маже , а на "нормалните" - не?
П.п. При мен не се пропуска нанасянето на тънък слой медна , там дето ляга диска към главината.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fly_free » Пет 14 сеп 2018 14:57


Това обяснение ,което съм получил от инженерите на ROTINGER e,че при състезателните е необходимо бързо да се сменят дисковете ,а медната грес не позволява спичане. Не се маже при нормолните коли защото ,колкото и равномерно да е намазано все някъде остават неравности и те предизвикват биене .
Прикачени файлове
pr14092018_0001.png


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот samo_pechka » Пет 14 сеп 2018 17:57


fly_free написа:Не се маже при нормолните коли защото ,колкото и равномерно да е намазано все някъде остават неравности и те предизвикват биене .

Предизвиква се биене ли ?! Това някакъв виц ли е? С индикатор си ги проверявам, е да ти кажа с грес, без грес , не е причината в греста ако бие...
П.п. защо започнах сам да си правя доста неща по колите си, еми познайте защо...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта