Някой кара ли на вода?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот icoico » Нед 06 мар 2011 19:01


avex написа:
icoico написа:От думите Ви,колега "Авекс-В"(Валентин Иванов и/или Велин Дойчев)трябва ли да съдя , че напоследък сте затрупан с поръчки за монтаж на бълбукатори по 450 лева парчето и сте станал обект на заплахи от газаджийската мафия? mhihi


КАЪКЪВ КОЛЕГАГА СИ МИ БЕ ТЪПАНАР ГЛУПАВ, И КАКВО ЦЕТИРАШ ИМЕНАТА НА НИАКОЙ ПРАДЯДО!

Принципно мразя да започвам с "Абе мошеник не кълват ли балъците напоследък..." и т.н. ама щом държиш :Mr Green Fun Цитирам имена които излизат за връзка на телефон 0887954617 на който продаваш стоката си,откъде мога да знам, че прадядо ти е мозъка на далаверата :dontknow:




Потребителски аватар
pavka07
Мнения: 35
Регистриран на: Съб 14 авг 2010 9:58
Автомобил:
Двигател: ATJ
Местоположение: Russe

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот pavka07 » Пон 20 юни 2011 14:42


Още по темата Браунов газ.http://www.vbox7.com/play:53834749
Четете жълтите букви вляво.


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот emil210378 » Пет 01 юли 2011 23:39


Здравейте ,пичове.Работя от доста време по този вид генератори ,и след третия ,четвъртия опит да зглобя това устрийсво имам вече успех.Нещата лека полека си дойдоха на мястото но има и още какво да се желае за доразвиването на цялата система ,по отношение на безопасноста ,дребни пропуски по моя вина .Днес я демонтирах от пасата за да я огледам добре и май ми се вижда 1,5 литровия ми съд че е малък за клетката ми.Работя с14 пластини с размери 14,5/14,5 , а зглобена е с размери 18/18 ,8см.-дебелина.Искам да ви запитам дали трябва да има налягане в системата от газ ,може би клапан некакъв за да задържа малък резерф газ, и да държи системата под минимално налягане за да не се получава имплозия. Мисля че в маркуча тоя дебелия след филтара има отвор, непосредственно до дроселовата клапа ако се монтира дюза с малък отвор ще може да държи системата под някакво налягане разбира се в нормите мисля че ще е по добре вместо да набутам един щуцер и арестора след него.Друго което се сещам да ви запитам ,може ли някой да ме опъти , или знае ли някой принципа на работа на Сонара . И още нещо има ли значение:Дали да са едно под друго бъблера и клетката или да се почти на едно ниво.Знам че трябва да е каскадно но да ли височината е фактор за по бързото отделяне на газта от клетката . [


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот icoico » Съб 02 юли 2011 7:59


emil210378 написа:Здравейте ,пичове.Работя от доста време по този вид генератори ,и след третия ,четвъртия опит да зглобя това устрийсво имам вече успех.Нещата лека полека си дойдоха на мястото но има и още какво да се желае за доразвиването на цялата система ,по отношение на безопасноста ,дребни пропуски по моя вина .Днес я демонтирах от пасата за да я огледам добре и май ми се вижда 1,5 литровия ми съд че е малък за клетката ми.Работя с14 пластини с размери 14,5/14,5 , а зглобена е с размери 18/18 ,8см.-дебелина.Искам да ви запитам дали трябва да има налягане в системата от газ ,може би клапан некакъв за да задържа малък резерф газ, и да държи системата под минимално налягане за да не се получава имплозия. Мисля че в маркуча тоя дебелия след филтара има отвор, непосредственно до дроселовата клапа ако се монтира дюза с малък отвор ще може да държи системата под някакво налягане разбира се в нормите мисля че ще е по добре вместо да набутам един щуцер и арестора след него.Друго което се сещам да ви запитам ,може ли някой да ме опъти , или знае ли някой принципа на работа на Сонара . И още нещо има ли значение:Дали да са едно под друго бъблера и клетката или да се почти на едно ниво.Знам че трябва да е каскадно но да ли височината е фактор за по бързото отделяне на газта от клетката . [

Активен сонар:
496px-Sonar_Principle_EN.svg.png

Работи на честоти около 200 kHz по спомен.Ако се опитваш да монтираш в устройството си излъчвател в тоя обхват гарантираният ефект ще бъде разгонването на всички котки,кучета,мишки,къртици,прилепи и ...ъъъъ...китообразни в обсега му :roll:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот Stivi » Съб 02 юли 2011 8:55


От цялата работа само не мога да разбера ,защо след като технологията е толкова проста изпитана и готова за употреба японците които са доказани еколози а и други производители не бълват вече хибриди с газ ами наливат милиони в електрическите такива ?? Нещо ми убягва в цялата картинка,да не би носителя на патента да иска по 1000 евро на кола ако ползват чудото му :!:


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот dancing_niki » Съб 02 юли 2011 10:28


Електричеството се произвежда по-лесно и евтино отколкото добиването на водорода. Оборудването по един електрифициран автомобил е много по-евтино от такъв използващ водород за основно гориво. Един ден и до него ще стигнем, но сега икономически е по-изгодно да се продават такива неща.


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот emil210378 » Съб 02 юли 2011 11:03


Аз пък си помислих че у-во като Сонара ще даде резолтат.А някой проучвал ли е принципа на разграждане на уран . Мой познат ми обясни че гледал научно-популярен филм за подводница захранена с уран ,който уран се разгражда на водород,и кислород. Та водорода го ползват за гориво а кислорода за да има въздух в подводницата,и принципа на добиване на този газ е много подобен на това което се мъчим да постигнем.И че може да престои под вода 6-8 месеца, и че изплува само за да се снабди с запаси за екипажа. Лек ден.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот icoico » Съб 02 юли 2011 11:25


emil210378 написа:Аз пък си помислих че у-во като Сонара ще даде резолтат.А някой проучвал ли е принципа на разграждане на уран . Мой познат ми обясни че гледал научно-популярен филм за подводница захранена с уран ,който уран се разгражда на водород,и кислород. Та водорода го ползват за гориво а кислорода за да има въздух в подводницата,и принципа на добиване на този газ е много подобен на това което се мъчим да постигнем.И че може да престои под вода 6-8 месеца, и че изплува само за да се снабди с запаси за екипажа. Лек ден.


Искаш да си сглобиш сам и монтираш ядрен реактор в колата ли? :gruebel


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот DundyTheCroc » Съб 02 юли 2011 19:41


emil210378 написа:Аз пък си помислих че у-во като Сонара ще даде резолтат.А някой проучвал ли е принципа на разграждане на уран . Мой познат ми обясни че гледал научно-популярен филм за подводница захранена с уран ,който уран се разгражда на водород,и кислород. Та водорода го ползват за гориво а кислорода за да има въздух в подводницата,и принципа на добиване на този газ е много подобен на това което се мъчим да постигнем.И че може да престои под вода 6-8 месеца, и че изплува само за да се снабди с запаси за екипажа. Лек ден.

Твоя познат хубаво е гледал, ама нищо не е разбрал. Ядрените реактори на подводниците са като тези в АЕЦ, но по-малки, разбира се. Резултат от разпадането на урана са радиоактивни елементи, а отделената топлина се използва за производството на ток чрез турбини. Това електричество се използва за задвижване на подводницата, за за производство на кислород от морската вода, а отделения водород не съм сигурен дали го ползват за нещо.


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот emil210378 » Съб 02 юли 2011 21:05


Здавейте.Благодаря на DundyTheCroc че ме светна за да не се задалбочавам повече, и без това в главата ми е пълна каша.Днес следобед седнах да поработя по генератора, бях гледал клипче за арестор с сачма и прожина и си зглобих едно .Започнах да го тествам и се оказа сполучлив но:1 направих тест с пуснат генератор на зарядно за акумолатор, от стария си арестор изнадих едно парче 30 см. маркуч и сложих този новия.Драснах клечката и той си сработи.2 Махнах стария арестор който е с бронзови струшки и сложих на негово място този новия ,кеф работи. На водна баня го настройвах за да се уверя че няма да прави голямо налягане в бъблера.3 Използвах 2-те фитингиви връзки от една стара ВИК мека връзка,сачма, прожина и шлайф паста за да пастна сачмата за единия фитинг.Обаче както си играех привечер с запалката, и уж новия арестор, като поднесох пламака :rocketwhore :047: :047: ТРЯС стана да си е....... майката писнаха ми ушите разля се киселина пръсна се бъблера ,аве нешо страшно усети се нещо като удърна вълна под краката ми, а смятах да тествам това нещо с тока на колата мани мани .Отпред пред гаража има една кръчма наскачаха хора .... аве лошо :banghead: . И сега отново се връщам в 1-ви клас. ПИЧОВЕ БАДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ че яко гарми, таа пущина .Довиждане и приятен уикенд.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот dancing_niki » Съб 02 юли 2011 21:42


:неграмотно

Някои генератори се охлаждат с водород.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот icoico » Нед 03 юли 2011 10:31


От мен едно предложение за технологичен скок в развитието на бълбукатора:

...Изследователи от университета на щата Охайо, в търсенето на начини за намаляване на разходите за енергия на електролиза, открили, че в урината ,на водородните молекули е необходима сила от само 0,37 волта да се раздели - за сравнение, при водата има нужда от 1.23 волта. Те приемат, че процесът на обработка на отпадните води може да извлече водород, като ценен продукт. Работата е в ход, за да увеличат обемите на този процес и да се елиминира проблемът на бактериални действия в канализацията, който преобразува уреята в амоняк, който пък намалява производство на водород...

Оттук:
http://www.ecars.bg/auto-shows/avtosalo ... imitstart=

Предполагам ,че имат предвид водната молекула ама карай... :roll:


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот icoico » Нед 03 юли 2011 19:30


Абе нещата са сериозни,а и не съм бил прав за водната молекула:
...получаването на водород от вода изисква доста енергия. Ако водата се замени с урея, (NH2)2CO, задачата става доста по-лесно тъй като при карбамида (каквото е всъщност уреята) връзките на водородните молекули с азота са доста по-слаби, отколкото тези между водорода и кислорода при водата Н2О.Това е един от основните проблеми пред употребата на водорода като алтернативно гориво. Електролизата на урея изисква 0,37 волта електричество за получаване на водород. Това е два пъти по-малко от енергията, отделяна от батерийка за дистанционно на телевизор. Разделянето на водата изисква 4 до 5 пъти повече ток.

pee-in-gas-tank-300x225.jpg

:bowdown :bowdown :bowdown :Mr Green Fun


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот emil210378 » Пет 08 юли 2011 19:28


Е тоя си има егати колонката.Тва да не е нещо измама :049: Аве някой да е тествал захранващо у-во подобни на тези от телевизорите,или платка ли е не им разбирам на тези малки джаджи запоени с калай.Казва се ТХО и е вградено някаде в телевизора. Ако някой е работил с нещо такова и то дава резултат да пусне снимки ,схема че с тия (А) ще прецакам генератора.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Някой кара ли на вода?

Мнениеот red rider » Пет 08 юли 2011 22:45


emil210378 написа:Здавейте.Благодаря на DundyTheCroc че ме светна за да не се задалбочавам повече, и без това в главата ми е пълна каша.Днес следобед седнах да поработя по генератора, бях гледал клипче за арестор с сачма и прожина и си зглобих едно .Започнах да го тествам и се оказа сполучлив но:1 направих тест с пуснат генератор на зарядно за акумолатор, от стария си арестор изнадих едно парче 30 см. маркуч и сложих този новия.Драснах клечката и той си сработи.2 Махнах стария арестор който е с бронзови струшки и сложих на негово място този новия ,кеф работи. На водна баня го настройвах за да се уверя че няма да прави голямо налягане в бъблера.3 Използвах 2-те фитингиви връзки от една стара ВИК мека връзка,сачма, прожина и шлайф паста за да пастна сачмата за единия фитинг.Обаче както си играех привечер с запалката, и уж новия арестор, като поднесох пламака :rocketwhore :047: :047: ТРЯС стана да си е....... майката писнаха ми ушите разля се киселина пръсна се бъблера ,аве нешо страшно усети се нещо като удърна вълна под краката ми, а смятах да тествам това нещо с тока на колата мани мани .Отпред пред гаража има една кръчма наскачаха хора .... аве лошо :banghead: . И сега отново се връщам в 1-ви клас. ПИЧОВЕ БАДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ че яко гарми, таа пущина .Довиждане и приятен уикенд.


Моето мнение е , че този цитат трябва да се сложи като табела на вратата на тази тема и същата да се заключи . Не мога да разбера , какво искате да се самоубиете насила ли ? Ако вземе да гръмне нещо на някоя бензиностанция и се изпотрепат няколко невинни .. ще имате ли съвестта да спите спокойно цял живот?

Колегата Емил .... сподели колко ти е тази прословута икономия :?:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта