Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ecm » Сря 16 окт 2019 15:36


Здравейте,

Налага ми се да сменя челното стъкло на Пасат Б8. Стъклото мисля, че няма подгряване, но има сензор за дъжд. Струва ли си риска да се сменя с неоригинално, или да си ходя в Порше, където ми дадоха цена за самото стъкло 900-1500 лв. + 400-500 лв. монтаж?

Ето и защо се налага смяната, ако някой даде някакво мнение по казуса със застрахователя, ще ми е интересно:
Пред малко почече от месец заведох щета за една шупличка. Застрахователният ми брокер беше категоричен, че ще ми сменят стъклото, тъй като колата още няма 4 години и има пълно каско. В центъра за щети обаче излезе един, наснима ми стъклото, влезе пак вътре, и след малко излезе и вика - ами ти си имал преди това други малки точици по стъклото, ела да видиш снимките. Вярно, на снимките се виждат някакви точици, обаче той ми снима стъклото преди да си даде мнението. Отказаха ми щетата. Останах с малко неприятно чувство, но разглеждайки снимката, която ми разпечатиха, забелязах, че на нея се виждат едни високи борове в отражението, каквито има в центъра, в който ми правиха първоначалния оглед, при сключване на застраховката, докато в центъра, в който заведох щетата, видях на Google maps, че няма такива, та приех, че може и да са имали наистина снимки от първоначалния оглед. За всеки случай проверих обаче и протокола от огледа при сключване на застраховката, и там не пише нищо за щети по стъклото. На базата на това брокерът ме посъветва да си подам възражение срещу отказа, за което обаче днес проверих, и отново ми беше отказано. За мен обаче остава малко неясно това със снимките и се чудя доколко съм си в правото при положение, че в протокола не пише нищо за щета по стъклото.

За съжаление проблемът обаче няма лесно решение и при ония, които оправят шупли, защото точно вчера някакво камъче случайно или не попаднало под чистачката, ми надра стъклото по целия ход на чистачката и това май оправяне няма, а само смяна.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот silent » Сря 16 окт 2019 15:51


Ми колега хубаво е да споделиш застрахователя за да го имаме в предвид макра че всички са едни и същи лайна ...инак нищо не можеш да направиш...ако колата си я купувал нова би следвало да имаш впредвид и подобни разходи и да предвидиш и такова развитие ...дет се вика приказката за брадата и гребенчето...но ако не ти се дават пари слагай някакво китайско...винаги можеш да го смениш...сензора за дъжд не е проблем..най много да не работи съвсем добре ...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот Spas » Сря 16 окт 2019 15:58


На колко години е Пасата, от чисто нов ли е при теб, само в една застрахователна компания ли си бил? Аз бих те посъветвал да се свържеш с адвокат, застрахователите само това чакат и дебнат да отказват, ако мине.... :censored2


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ecm » Сря 16 окт 2019 16:19


Застрахователят е Армеец. Пасатът ще навърши скоро 4 години, втори собственик съм. Пари ще се намерят и за оригинално стъкло, но все пак са си доста пари, които предпочитам да дам за по-смислени неща, ако може. Мислех за адвокат, но брокерът ми каза, че най-вероятно само ще си дам парите на вятъра. За протокола, два месеца преди да заведа щетата със стъклото, имах едни други щети по ламарините и боята, които ми ги уважиха и бяха оправени в Порше, като моята преценка, знаейки какви са им цените, е че са платили горе-долу колкото ми е годишната вноска по каското, та за момента сме 0:0, което все пак показва, че до някакъв момент може и да са коректни, но пък явно, като видят че вече стават на загуба, и листът се обръща :)


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот moimoimoi » Сря 16 окт 2019 18:12


Ми ти така и така си решил да го сменяш, ми вземи го прасни с един камък и кажи че от някой камион е хвъкнал, пък и какво да им се обесняваш, имаш каско-счупено- да плащат.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ecm » Чет 17 окт 2019 10:17


Е, то това е, че няма да го сменят 'щото твърдят, че при първоначалния оглед е имало няколко дребни точици по него и вече увреден детайл не го покриват.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот niks76 » Чет 17 окт 2019 17:56


не е така,детайла не е увреден на СЪЩОТО място>>>>>> не питай откъде съм ги научил тези дребни детайли.........
след 6 спечелени различни съдебни дела по отказ на каско ,се убедих че само това е начина с родната действителност
пилкингтон е оригиналното ,но е доста по евтино от представителствата на марката при фирми за монтаж на автостъкла


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ecm » Чет 17 окт 2019 18:26


niks76, сигурен ли си в това? Това, което аз намерих по нета, и което ми каза моят брокер, е, че имаш ли щета по детайл, не ти го признават тоя детайл. Безумно е малко, защото трябва при сключване на застраховката колата да е в перкфектен външен вид, за да ти важи застраховката по всички детайли, но има логика донякъде, за да не си надраскаш примерно нарочно детайл, който вече има драскотина на друго място, и да ти го пребоядисат целия. За ламарините всъщност май, ако удариш надраскан детайл, който е бил описан като такъв, плащат само за оправяне на ламарината, но не и за боядисването. Стъклото е особен случай обаче и нямам идея наистина.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот VWGT » Чет 17 окт 2019 18:56


в протокола от първичния преглед описани ли са щети?
тази снимка не е достатъчна, дали е от твоята кола? за това проблемите се описват в протокол

и смени брокера, първо те е набутал в армеец и второ той трябва да ти съдейства в тази ситуация, иначе за какво ти е


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ecm » Чет 17 окт 2019 20:52


В протокола от първоначалния оглед няма описано нищо относно стъклото. Има две други дреболии по боята, за които нямам претенции, щото така си купих колата с тях. На базата на липсата на щета по стъклото в първоначалния протокол аз пуснах възражение срещу отказа им, но те ми отговориха писмено, че не уважават възражението ми, защото имали снимки. Брокерът ми е познат и от години, още с предишната кола го ползвах него и все в Армеец, като досега не е имало ядове, но тая година се промениха нещата. В началото на годината един пък ми беше ударил старата кола на паркинг, и тогава чаках два месеца да ми изплатят сумата. Мисля, че ще се разделим с тоя застраховател, като изтече каското и ще се ориентирам към чуждестранен с подобно име.

ЕДИТ: На снимката, която са ми дали, се вижда моят винетен стикер. Снимката е правена най-вероятно на Жолио Кюри, където си правих първоначалния оглед, защото се виждат едни борове в отражението. Щетата обаче я заведох на България, където няма такива високи борове, та може и да е снимка от първоначалния оглед, но на нея не се личат ясно тия точки, за които те претендират. И така или иначе, в протокола не е отбелязано нищо относно щети по стъклото. Вече мисля, като ходя на първоначален оглед да искам да ми пишат изрично че нямам нищо по стъклото, а при щета, ако ми снимат стъклото преди да са дали становище - задължително стикчере до мястото, което снимат.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот ssssl » Чет 17 окт 2019 21:25


ecm написа:Застрахователят е Армеец.

:thumb_down Мамка му, и аз съм при тях :banghead


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот tonkogtd » Чет 17 окт 2019 22:26


Преди години Армеец бяха точни,относно смяна на челно стъкло.Това по време на голямата софийска градушка,когато автостъклата бяха кът.Но може и да са се променили с времето.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на челно стъкло на Пасат Б8, след отказ от застраховател за подмяна

Мнениеот imedarov » Пет 18 окт 2019 8:30


https://www.sps-autoglass.bg/

Обади се за цена, сменали сме на порше карера челно стъкло, добре се справиха.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта