Проблем с климатроника на Б5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Вто 02 дек 2008 8:44


На В3 кодовете са различни. На главната страница на сайта има линк към диагностиката на климатроник за В4: http://vwclub.bg/articles.php?id=17
Не знам дали твоите са същите, но по описанието ти приличат.




Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Пет 05 дек 2008 17:16


Здравейте,

След публикуваното описание стана ясно, че при мен проблемът с неправилното измерване на външната температура е причинен от датчика за скорост - G68, който се намира на скоростната кутия. Като поставя климатроника в диакностичен режим да ми показва отчетената стойност от този датчик, при движение той си показва 0.

Километражът и скоростомерът ми обаче работят нормално.

Въпросът ми е - възможно ли е този датчик да не работи и все пак километрите да се отчитат нормално или всъщност датчикът си работи, но жицата до климатроника я няма? Защото датчика е на доста неудобно място и не знам как да го премеря.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот AmW » Пет 16 яну 2009 16:35


:arrow:


nekti
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 07 авг 2008 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот nekti » Съб 14 фев 2009 17:50


Здрасти, колега,

Имах същия проблем...ту тръгваше , ту спираше....мигаха всички символи на дисплея. Отидох да дозаредят системата с фреон и всичко от тогава е ок.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот AmW » Нед 15 фев 2009 0:43


Дай някакви кординати, и колко ти струваше това.Щото съм сигурен, че и аз имам нужда от фреон.


Потребителски аватар
Batmirko
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот Batmirko » Съб 07 мар 2009 23:04


Колега здрасти какво стана с твоята грешка 318, на мен на Г4-ката ми дава същата, и изобщо не чувам да тръгва компресор... ?!? :roll:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот AmW » Сря 11 мар 2009 15:50


Явно това е проблема.
Аз също ще ходя да я напълнят с фреон скоро и след това ще пиша.


единак
Мнения: 189
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот единак » Чет 12 мар 2009 19:57


Не бързай да пълниш. И аз я имах тази грешка и аз си проверих фреона, че даже си го и допълних, но не се оказа от там проблема. Провери си първо малкия вентилатор дали върти, дали ти работи съединителя на компресора, самия превключвател на налягането и чак тогава се насочи към фреона.Впрочем, докато си проверяваш съединителя на компресора ще ти сработи и компресора и ако ти духне студено значи имаш фреон.
Ако не знаеш как да ги направиш тия неща кажи - лесно и бързо е. Ако пък си в Лондон още, идвай да ги мерим. Че си взех и един ВАГ-КОМ кабел и ме сърбят ръцете..


Потребителски аватар
Batmirko
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот Batmirko » Чет 12 мар 2009 21:39


ами колега вече го измерих - изцяло е празен... иначе наистина е хубаво да се проврят тези неща ;)


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот AmW » Съб 21 мар 2009 22:46


Така колеги, след като смених вентилатора(в купето) проблема с мигането на дисплея на климатроника си остана още.И днес я закарах да и сменят маслото, и да изчистиме грешките.Всичко се изчисти и се надявам повече да не се показва :).Така това за този пасат.
За другия, имам странното усещане(може и да си внушавам), че хич не духа студено :shock почти 100% съм сигурен, че няма фреон.А пустата перка не ще да върти изобщо :shock що така ?


единак
Мнения: 189
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот единак » Нед 22 мар 2009 12:12


Колегата zfa159 е обяснил доста добре защо. Но все пак:
1. Това, че не духа студено не означава непременно, че няма фреон. Може да означава, че по някаква причина не ти тръгва компресора, че клапите не ти работят по правилния начин и още един куп неща.
2. Това, че не се върти малкия вентилатор на радиатора може да бъде от няколко причини - че самия той е развален/лесно се проверява с ток директно на клемите/, или че нямаш фреон в системата/повишено-понижено налягане/
3. Ако не ти работи съединителчето на компресора/лесно се проверява с ток на клемите/ пак няма да ти тръгне.
4. За да елиминираш повечето неща пусни климатроника на самодиагностика, нищо че сте му изчистили грешките и виж какво ще покаже.

Поздрави от западен.


Потребителски аватар
aerg
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот aerg » Нед 22 мар 2009 19:32


Колеги имам следния проблем които се прояви от два дни , имам Пасат B5 1.8Т , когато вкл климатроника на AUTO , под капака почва да дими , отворих и видях че има една пластина под десния рог,която се награява и запо4ва да топи кабелите , и маркуча на радиатора ,от какво може да се получи това , на ECONT не се нагрява :?


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот AmW » Пон 23 мар 2009 11:29


Мен ти имаш сериозен проблем... по добре я закарай някъде по бързо да я погледнат, да не стават фалове.


Потребителски аватар
aerg
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот aerg » Пон 23 мар 2009 12:08


Неска я закарах на сервиз, оба4е имат много работа и след една седмица пак ще я карам ,иначе разбраха за какво става въпрос, тая пластина била реостат или нещто такова , и по принцип загрявала ,а при мен загрява много ,ще видя като я закарам пак кво ще стане :)


Потребителски аватар
aerg
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: Проблем с климатроника на Б5

Мнениеот aerg » Пет 03 апр 2009 20:27


Колега цялата история излезе разменени букси , като са ми сменяли ремъка отка4аха предницата и са ги разменили тогава некадърниците , внимавайте много при избора на маистори !!!!!!!!!!! Маи сам извадил късмет 4е не стана по голямо усложнение ;) ще ми потрошат колата за едното ништо ,само бой на такива :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта