Проблем с климатроника на Б5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Чет 20 ное 2008 21:49


Ще ви помогна с каквото мога.
Това,че мига целия дисплей е индикация за записана грешка....не е защото няма фреон, защото няма работеща перка и т.н......просто е индикация.А след диарностика на климатроника става ясно каква е грешката....тя може да е заради липса на фреон,неработещ вентилатор и т.н.
Диарностиката се прави по различен метод за различните подификации ама с метода при Пасат В3 и В4 на вашите не става - пробвал съм :)
Ако изкопчите каква е грешката (има си таблица с кодовете за грешките) става ясно какво му е - той си казва дали няма фреон,дали някоя клапа не работи,дали вентилатора не върти и т.н.
Иначе при В3 не винаги този проблем е в перката - има едно реле,което я управлява и то страда от спукани спойки и оттам дава грешка климатроника за вентилатора а той дефакто ако се смени или ремонтира релето си тръгва да работи (при мен беше така).Също така управлението на този вентилатор за да може да му се регулират оборотите се прави по електронен път и често електрониката в контролера на климатроника се прецаква и спира да го управлява коректно....което също води до същата грешка.
Грешките се чистят по два начина - или се маха предпазителя на климатроника или се изчитат при което той сам си ги изтрива (като цъкнеш да видиш следващата изтрива предишната и така до края).
След като сте го рестартирали от предпазителя или сте му изтрили грешките и го пуснете ако пак се размига значи туку що е записал нова грешка и проблема,който сте имали още е налице или е възникнал друг.
Успех!




Потребителски аватар
dimitrov7101
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 17 май 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот dimitrov7101 » Съб 22 ное 2008 0:20


zfa159 написа:Ще ви помогна с каквото мога.
Това,че мига целия дисплей е индикация за записана грешка....не е защото няма фреон, защото няма работеща перка и т.н......просто е индикация.А след диарностика на климатроника става ясно каква е грешката....тя може да е заради липса на фреон,неработещ вентилатор и т.н.
Диарностиката се прави по различен метод за различните подификации ама с метода при Пасат В3 и В4 на вашите не става - пробвал съм :)
Ако изкопчите каква е грешката (има си таблица с кодовете за грешките) става ясно какво му е - той си казва дали няма фреон,дали някоя клапа не работи,дали вентилатора не върти и т.н.
Иначе при В3 не винаги този проблем е в перката - има едно реле,което я управлява и то страда от спукани спойки и оттам дава грешка климатроника за вентилатора а той дефакто ако се смени или ремонтира релето си тръгва да работи (при мен беше така).Също така управлението на този вентилатор за да може да му се регулират оборотите се прави по електронен път и често електрониката в контролера на климатроника се прецаква и спира да го управлява коректно....което също води до същата грешка.
Грешките се чистят по два начина - или се маха предпазителя на климатроника или се изчитат при което той сам си ги изтрива (като цъкнеш да видиш следващата изтрива предишната и така до края).
След като сте го рестартирали от предпазителя или сте му изтрили грешките и го пуснете ако пак се размига значи туку що е записал нова грешка и проблема,който сте имали още е налице или е възникнал друг.
Успех!

Благодаря колега. Това , което си обяснил е много полезно за незнаещите като мен.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Съб 22 ное 2008 21:58


И като мен :oops:
Благодаря за полезното мнение :да:


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Пон 24 ное 2008 9:04


zfa159 написа:...Ако изкопчите каква е грешката (има си таблица с кодовете за грешките) става ясно какво му е - той си казва дали няма фреон,дали някоя клапа не работи,дали вентилатора не върти и т.н.
...


А тази таблица къде може да се намери? На мен ми показва разни кодове на грешки от време на време, ама не мога да намеря какво значат :(


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Пон 24 ное 2008 22:01


dgenkov написа:
zfa159 написа:...Ако изкопчите каква е грешката (има си таблица с кодовете за грешките) става ясно какво му е - той си казва дали няма фреон,дали някоя клапа не работи,дали вентилатора не върти и т.н.
...


А тази таблица къде може да се намери? На мен ми показва разни кодове на грешки от време на време, ама не мога да намеря какво значат :(


Е как разбирате какъв е кода.... на мен ми светва всичко, както е на снимката на миналата страница :/


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Вто 25 ное 2008 0:11


AmW написа:
dgenkov написа:
zfa159 написа:...Ако изкопчите каква е грешката (има си таблица с кодовете за грешките) става ясно какво му е - той си казва дали няма фреон,дали някоя клапа не работи,дали вентилатора не върти и т.н.
...


А тази таблица къде може да се намери? На мен ми показва разни кодове на грешки от време на време, ама не мога да намеря какво значат :(


Е как разбирате какъв е кода.... на мен ми светва всичко, както е на снимката на миналата страница :/

Имам я ама за В3 и В4...при вас е друго....мъчих се на Голф-а на един колега ама без резултат.
Реално се разбира като климатроника се вкара в режим на самодиарностика и показва едни кодове - те реално значат грешките.При В3/В4 тези кодове са от 4 цифри а сервизния режим се пуска като се задържи заедно OFF с Temp+ ама при вас това не е така.Рових из разни форуми като търсих помощ за климатроника на колегата ама не стана с нито една от комбинациите (а бяхя всевъзможни от сорта на ECON и копчето за вътрешна циркулация) или другото беше ECON с Temp+ и т.н.) Това,което четох е,че за новите има много голямо занчение годината на производство и конкретния тип на климатроника ама нямаше информация от сорта на това за коя година как е и примерно къде се гледа какъв тип е....и не успях да го вкарам в диарностичен режим :roll:
Иначе при вашите доколкото четох кода е от сорта на цифра,буква,цифра и има разни таблици за четене ама не успях да премина до този етап за да рова из таблиците кое какво значи като грешка.
Успех!


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Вто 25 ное 2008 8:01


Аз в режим на диагностика го вкарвам лесно - натискам и задържам едновременно бутона за затваряне на клапата на външния въздух (онази със стрелката, рециркулация) и ECON. Ако знаеш руски, тук е описано: http://www.passat-b5.ru/index.php?optio ... &Itemid=57
После с Temp+ се превъртат запаметените грешки. Въпросът е, че не мога да намеря какво означават тези грешки, например 119, която се появява при мен. Ето и темата, в която съм описал по-подробно: http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... torder=asc


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Съб 29 ное 2008 20:37


Уха супер :))) мерси за полезната информация колеги :)
Утре ще разцъкам да видя какво ще си покаже :lol:

п.п.Пробвах го колеги, и ми изкара грешка 318.Някакви идеи какво може да значи това


apv
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот apv » Съб 29 ное 2008 22:18


Kолеги ако ви трябва таблицата с грешките - коя какво означава мога да ви я изпратя на mail. Пишете ЛС. :wink:


apv
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот apv » Съб 29 ное 2008 23:00


само за улеснение на колегата по-горе:
0318 - Air Conditioner Pressure Switch


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 30 ное 2008 19:25


apv написа:само за улеснение на колегата по-горе:
0318 - Air Conditioner Pressure Switch


Мерси колега :)
А кой ще да е тоя ключ ? :oops:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 30 ное 2008 19:46


Благодаря на колегата за таблицата.

Код: Избери всички

List of Possible Error Codes:
(Error Code / Error Location /                                    Error Type)

FFFF Control Unit                                                       0x25
0119 Vehicle Speed Sensor                                        0x25
0214 Supply Voltage                                                  0x06, 0x07
021A Reference Votlage                                             0x06, 0x07
0510 Temperature Sensor – Dash Vent (1296)             0x1d, 0x1e
0511 Temperature Sensor – Footwell Vent (1297)         0x1d, 0x1e
030B Outside Temperature Sensor – Front Bumper       0x1d, 0x1e
0313 Temperature Sensor – Fresh Air Inlet                   0x1d, 0x1e
0332 Temperature Sensor – Evaporator                       0x1d, 0x1e
0333 Refrigerant Pressure Sensor
0318 Air Conditioner Pressure Switch                           0x23
031D Photosensor for Sunlight Intensity                       0x1d, 0x1e
0382 Compressor Valve
04F7 Temperature Flap Servo Motor                             0x25
04F8 Central Flap Servo Motor                                     0x25
04F9 Fresh Air Blower                                                 0x25
04FA Recirculation Flap Servo Motor                             0x25
025B Footwell/Defrost Flap Servo Motor                        0x25
04B6 Standing Time Signal                                          0x25
0538 CAN-Bus
0513 Gateway
053D Kombi
04AE Gateway Database Version
0414 Control Unit Not Coded                                        0x23
043F Basic Settings Not Accomplished                           0x23


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Пон 01 дек 2008 10:00


И аз благодаря. Оказва се, че моят проблем явно е в датчика за скорост, но засега не мога да намеря документация къде се намира и как се демонтира. Ако някой има информация - моля да сподели.


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнениеот DimitarBT » Пон 01 дек 2008 21:13


хорица добри.на моя климатроник всичко си му работи само дето диспля мига няколко секунди и после си изписва OFF.духа си топло,духа си студено.клапи си отварят.само дето като натисна бутона за вътрешна циркулация след няколко секунди се изключва.сега неможах да разбера:от какво ми мига дисплея и като дам OFF+Temp+ влизам в диагностичен режим.изписва ми някакви цифри като натискам Temp+ и най-накрая излизат 0000 и нищо.какво мога да направя по вупроса?


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Пон 01 дек 2008 21:19


Като задържиш бутона за циркулация и ECON не ти ли дава някаква грешка ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта