Кога светва индикацията за накладки? - пасат Б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Съб 13 дек 2008 11:41


Провери си също така и дебелината на дисковете. При мен се оказаха и те за смяна!




chavo
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот chavo » Съб 13 дек 2008 13:10


Преди 1 ч. ми изписа"Checke brake pads"/прехвърлил съм дисплея на английски/ което си го превеждам, с превеждачка, че имам изнносване на спирачките. Предните са на около 3000 км., задните не са сменявани. Казаха ми, че при следващата смяна трябва да сменяи предните дискове, и са прави. Дали съм превел правилно надписа? Иначе, колегите са прави. Има проблем, но ако всичко функционира нормално надписа трябва да ни ориентира. Вероятно накладки или дискове.


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kok12 » Съб 13 дек 2008 13:49


Това е многофункционален израз,но буквално преведен е "Смяни спирачни накладки"
Като разбира се това може и да значи "Спирачна течност,ниво" и разбира се Дискове

Пробвай,хвърли едно око на спирачната течност,лесен си.

Поздрави и да се похвалиш после


chavo
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот chavo » Съб 13 дек 2008 17:14


Течността е проверена, на ниво. Вероятно задни накладки. Благодарности за превода! Оказаха се предни спирачни дискови? В резултат на износването и получения ръб на диска започва износване на горния край на накладката и в крайна сметка опира в кабела, който дава индикацията за износване. Видимо накладката е добре, и е в нормите, но не и диска. Размера на диска 282.5 мм, дебелина 25 мм минимално допустимо износване 23 мм/ при мен 20/.

Последна промяна от chavo на Сря 17 дек 2008 8:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Съб 13 дек 2008 22:00


Колега не знам при теб как е, но моя пасат се оказа, че няма датчици отзад. А иначе при мен се оказа проблема от предните накладки и то точно навреме ги смених. Вътрешните накладки се бяха изтрили леко... диагонално и в горния (или в долния - не помня) край бяха почнали съвсем леко да опират в ръба дисковете. За моя радост поражения по дисковете няма, но мисълта ми е че навъртях около 300км със светнала лампа за накладки и бях на ръба, така че ако ви светне недейте си мислете че датчика е много навънка и може да се кара още много, ами проверете добре и ако са накладки сменяйте

П.С. Накладките ги купих от Манимпекс Пловдив - "Ате" (такива са ми на мен и апаратите) 115лв предни, 75 задни. За справка в ХААС П-в ми искаха 240лв предни, 115 задни :?


Потребителски аватар
kretenia
Мнения: 111
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kretenia » Съб 13 дек 2008 22:31


kirhadj написа:Принципа на накладките е следния:
Проводник преминава през феродото на накладката и след достигане на определена дебелина, този проводник се прекъсва при притискане на накладката към диска и така се прекъсва вверигата. При прекъсната верига светва индикацията и се изписва, че накладките са за смяна. Много често веригата се прекъсва и от към страната на куплунга за накладките. Проверката дали всичко е наред с веригата се прави като се разкачи куплунга и се даде накъсо. Ако изгаснат алармите, значи всичко работи нормално и накладките наистина са за смяна, ако не - значи трябва да се отстрани прекъсването.
Mного точно обяснено,следователно,ако се сложат накладки без датчик ламапата и съобщението от бордовия ще си останат,просто защото компа не "чува" маса от датчика.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Съб 13 дек 2008 22:34


gubaku написа:П.С. Накладките ги купих от Манимпекс Пловдив - "Ате" (такива са ми на мен и апаратите) 115лв предни, 75 задни. За справка в ХААС П-в ми искаха 240лв предни, 115 задни :?


Можеш ли да дадеш номера на модела на АТЕ, за да сравня ценички малко :D


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Нед 14 дек 2008 8:51


Аз мисля че тоя проводник не се къса, ами при износнване на накладките се допира до спирачните дискове и това задейства сигнализацията.

А за номера, братле, нямам никаква идея. Това което ми направи впечатление беше че на кутията за задните накладки пишеше че стават за 2-3 модела ауди и около 10 модела VW, а на предните точно обратното - ставаха за един модел пасат и за десет модела ауди. Ти откъде искаш да сравниш цена - от Германия ли?


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Нед 14 дек 2008 11:32


Да, от Германия исках да сравня, защото и аз трябва да сменям отзад дискове и накладки, ама още се чудя какви да купя....

http://www.bremsen.com/shop/artikelausw ... u=&Menge=1

Например тези са комплект...Твоите комплеклт ли бяха или цената е на бройка, която си дал?


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Нед 14 дек 2008 17:09


[quote="gubaku"]Аз мисля че тоя проводник не се къса, ами при износнване на накладките се допира до спирачните дискове и това задейства сигнализацията.quote]


Къса се.


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Вто 16 дек 2008 11:12


Например тези са комплект...Твоите комплеклт ли бяха или цената е на бройка, която си дал?


Те всички накладки се продават на комплект, мисля даже че и да искаш не можеш да купиш само вътрешна или външна. Така като гледам линка който си дал задните са 37 евро тоест 74лв - същата цена като тука


andreanky
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 ное 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот andreanky » Вто 06 яну 2009 21:16


Моята индикация за накладки (Б 5.5, бензин) свети от няколко дена (само като паля) и ми казаха от сервиза, че е грешка в компютъра след преглед.

Някой може ли да каже къде освен в оторизирания сервиз (закъдето не ми се чака) мога да направя необходимата проверка за грешка в компютъра или датчика? :gruebel


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Сря 07 яну 2009 9:41


andreanky написа:Моята индикация за накладки (Б 5.5, бензин) свети от няколко дена (само като паля) и ми казаха от сервиза, че е грешка в компютъра след преглед.

Някой може ли да каже къде освен в оторизирания сервиз (закъдето не ми се чака) мога да направя необходимата проверка за грешка в компютъра или датчика? :gruebel


http://vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=13
:arrow:
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=7096
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=6022


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: Кога светва индикацията за накладки? - пасат Б5.5

Мнениеот ubiboy » Вто 13 фев 2018 16:20


На колегата му куца Английският надписът е CHECK THE BRAKE PADS и буквалният превод е ПРОВЕРИ СПИРАЧНИТЕ НАКЛАДКИ Поздрави


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кога светва индикацията за накладки? - пасат Б5.5

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 13 фев 2018 19:55


:mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта