Кога светва индикацията за накладки? - пасат Б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Кога светва индикацията за накладки? - пасат Б5.5

Мнениеот gubaku » Чет 11 дек 2008 11:07


В събота ми светна индикацията за накладки - жълтото кръгче, и на борд компютъра ми изписа нещо от сорта на "guaranzioni freni". Погледнах накладките през джантите и установих това което вече знаех :), а именно, че предните накладки имат много, а задните са на ръба. Викам си окей - от задните ще да е. Купих едни нови Ате и отивам да ми ги монтират... да ама се оказа, че задните накладки ваобще нямат датчик, съответно и след смяната им лампата не загасна.

Видимо предните накладки имат доста живот в тях - над 10000км, така че според мен вариантите остават два... айде три - или да се е прецакал някой датчик, или самия датчик да е много навън в накладката и да прави контакт доста преди самата накладка да е свършила или вътрешните накладки да са заминали (тях не съм ги поглеждал, но ме съмнява чак толкова неравноверно да се трият)

Някой ако е имал подобен случай да сподели опит, че доста ме дразни тая жълтра лампа по средата на таблото, а пък не ми се сменят здрави накладки...

П.С. Поне останах доволен от факта, че задните накладки, които смених най-вероятно бяха тези с които колата е излезнала от завода, което значи че не е 500000км... примерно :lol:




bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bobidi » Чет 11 дек 2008 11:35


Вътрешните са ти отишли, той датчика е там. Така че сменяй.

п.с. Лампата светва когато накладката е износена почти до метала(основата)


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Чет 11 дек 2008 23:13


На моя Голф, накладките се сменят при 7мм. дебелина! Под критичния размер за съответния автомобил, е възможно накладката да се счупи и може да останеш без спирачки.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Чет 11 дек 2008 23:55


и при мене светна карах към месец и половина ,въпреки това видимо накладки имаше доста,ама реших да ги сменя всичките като консуматив да не се притеснявам,монтажа е елементарен...задните по принцип са без датчици.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот Петър Петров » Пет 12 дек 2008 0:09


Колега, ако мислиш, че накладките ще се изтрият почти до метал и тогава ще светне много се лъжеш, доста преди да стигне до метал светват и понеже у наше село немаме пари и за да не ти свети лампата се изключва датчика, а това за счупването на феродото са пълни глупусти, ша ме извинявате...


Потребителски аватар
toschomacher
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Мнениеот toschomacher » Пет 12 дек 2008 0:18


Споделете актуални цени на предните и на задните комплекти колеги :)


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Пет 12 дек 2008 7:59


Принципа на накладките е следния:
Проводник преминава през феродото на накладката и след достигане на определена дебелина, този проводник се прекъсва при притискане на накладката към диска и така се прекъсва вверигата. При прекъсната верига светва индикацията и се изписва, че накладките са за смяна. Много често веригата се прекъсва и от към страната на куплунга за накладките. Проверката дали всичко е наред с веригата се прави като се разкачи куплунга и се даде накъсо. Ако изгаснат алармите, значи всичко работи нормално и накладките наистина са за смяна, ако не - значи трябва да се отстрани прекъсването.


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Пет 12 дек 2008 10:04


Петър Петров написа:Колега, ако мислиш, че накладките ще се изтрият почти до метал и тогава ще светне много се лъжеш, доста преди да стигне до метал светват и понеже у наше село немаме пари и за да не ти свети лампата се изключва датчика, а това за счупването на феродото са пълни глупусти, ша ме извинявате...
Лично съм чупил феродото на накладката (уж имаше бая) и изведнъж застрърга на метал. Останах без спирачки по надолнище. :horror: :wink:


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bobidi » Пет 12 дек 2008 10:40


Петър Петров написа:Колега, ако мислиш, че накладките ще се изтрият почти до метал и тогава ще светне много се лъжеш, доста преди да стигне до метал светват и понеже у наше село немаме пари и за да не ти свети лампата се изключва датчика, а това за счупването на феродото са пълни глупусти, ша ме извинявате...


Ако това е отправено към мен, да ти отговоря.
Накладки сменях точно преди 2 месеца, и феродото беше не повече от 3мм, което спрямо това което пише в книгите си е почти на метал, колата е Б5.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Пет 12 дек 2008 12:24


toschomacher написа:Споделете актуални цени на предните и на задните комплекти колеги :)


Textar предни (със датч.) и задни около 170 лева ,Pagid май бяха около 140,цените са от Ауто+ и са по спомени с + - 10 лева.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот Петър Петров » Пет 12 дек 2008 17:25


тръба написа:
Петър Петров написа:Колега, ако мислиш, че накладките ще се изтрият почти до метал и тогава ще светне много се лъжеш, доста преди да стигне до метал светват и понеже у наше село немаме пари и за да не ти свети лампата се изключва датчика, а това за счупването на феродото са пълни глупусти, ша ме извинявате...
Лично съм чупил феродото на накладката (уж имаше бая) и изведнъж застрърга на метал. Останах без спирачки по надолнище. :horror: :wink:

Колега, не искам да се заяждам с никой, особено пък с човек когото хич не познавам, но ако по нанадолнище не спускаш на скорост а само на спирачки и с чисто ново феродо да си пак може да имаш проблеми, причината - феродото се прегрява, става много твърдо и се пука, поздрави :)


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот Петър Петров » Пет 12 дек 2008 17:39


bobidi написа:
Петър Петров написа:Колега, ако мислиш, че накладките ще се изтрият почти до метал и тогава ще светне много се лъжеш, доста преди да стигне до метал светват и понеже у наше село немаме пари и за да не ти свети лампата се изключва датчика, а това за счупването на феродото са пълни глупусти, ша ме извинявате...


Ако това е отправено към мен, да ти отговоря.
Накладки сменях точно преди 2 месеца, и феродото беше не повече от 3мм, което спрямо това което пише в книгите си е почти на метал, колата е Б5.

Колега, при такава дебелина си е напълно нормално да ги смениш ;)


louk
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот louk » Пет 12 дек 2008 19:50


при мен преди време сменях предни накладки и хоп след 2000км. ми светна същата жълта лампа все едно нямам накладки.оказа се, че се е прекъснала жичка, която излиза от накладката и отива в куплунга и от там светеше индикацията.


Потребителски аватар
kretenia
Мнения: 111
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kretenia » Съб 13 дек 2008 10:11


Колеги тази дискусия ми прилича малко от рода на 10л. бензин ли да си сипя или 30л?Дали е останало 5мм. феродо или 6мм.,каква е разликата-накладките вече са си за смяна,дали ще ги смениш сега или след 1000км.каква е разликата.Те са вече достатъчно изпечени,така,че продължавайки да ги използваш според мен поемаш излишни рискове,все пак говорим за консуматив от порядъка на 80-100лв.,а не някакъв сложен ремонт свързан с по-вече пари,че да го отлагаш.


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kok12 » Съб 13 дек 2008 10:45


За смяна ти са колега,определено.
Мисълта на този ми пост е друга,ако сега си вземеш накладки без датчик,ще продължи ли индикацията на таблото да то свети въпреки,че си с нови без датчик

Поздрави



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 187 госта