PASSAT B5 вода в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот terero » Пет 03 фев 2017 17:08


полезно




dudomir
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 18 юни 2013 23:09
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: AMX - 2004
Местоположение: София

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот dudomir » Нед 05 фев 2017 10:13


passat 1.9tdi-90 написа:Здравейте,и аз имам проблем с теч в купето.При силен дъжд се мокри мокета отпред и отзад от лявата страна.Също се мокри и тавана пак само в лявата част.От толкова вода комфорт модула има доста поражения.Доста се пише по темата,но никой не споменава мокър таван.Имам и шибидах който мисля да изолирам със силикон,но не знам дали ще има ефект.


Зравей колега,
Запушени са дренажните тръбички на шибидаха !!!
тръбичките са 4 и завършват със гумено стеснение тип "свирка"
Предните дренажни тръбички са на колоните пред предните врати (при отворена врата гледай между горната и долната панта).
Задните са отстрани под бронята, но могат да се извадят и през багажника (ако колата е комби нямам представа, но е пак някъде там).
Прочисти хубаво тръбичките и отрежи малко от стеснението на "свирките" - така няма повече да се задържа мръсотия и да запушва тръбичките.
В тръбичките можеш да бръкнеш с тел - отворите им са в 4-те ъгъла на шибидаха (когато е отворен).

почти със сигурност дренажите са запушени и няма накъде да се отича водата, затова прелива и ти мокри тапицерията на тавана.
Имах същия проблем и дори ми капеше от плафона на задната дясна врата.

Сега е О.К.

Успех


dudomir
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 18 юни 2013 23:09
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: AMX - 2004
Местоположение: София

Re:

Мнениеот dudomir » Нед 05 фев 2017 10:29


ArturDent написа:Имам няколко въпроса още, които сигурно са следствие на проблема с теча:

1. От както имам проблема с теча - не ми работи осветлението в купето - мисля че се дължи на овлажняване на komfort - модула, защото от време на време проработва?

2. Същият е и проблема и с километража - случи се два пъти - когато е влажно не работи или играе надолу-нагоре като на Москвич. Като стегнаха студовете, изглежда водата(конденза) замръзна някъде и киломеража си работи.

3. Нямам звукова сигнализация, че някоя от вратите или прозорец е отворен, нормално ли е това?

4. Нещо което ме дразни в този комфорт модул - когато изляза от колата осветлението вътре работи(когато е в изправност) още около 20 сек. Мисля че това е нормално. Но когато включа алармата тя пищи все едно че имам отворена врата. Ако изчакам въпросните 20сек. алармата се задейства нормално. Някакви идеи?

Дано се стопли по-скоро за да мога да си оправя колата!



Здравей Колега,

Четох, четох мнения - акъл много, но решението на проблема е написано още в самото начало - гуменото уплътнение под ECU-то изпуска (с годините и пластмасовата кутия може да се е деформирала).

Щом и осветлението не ти работи, проблем със сигнализацията за вратите и т.н., работата е ясна, но не търси решението със смяна на комфорт модула.
От водото са корозирали и са се скъсали кабелни съединения, които се намират в кабелния сноп при краката на пътника зад водача.

Казвам го със 100% сигурност, защото съм правил това упражнение.

Решението ти е - като се постопли времето първо оправи уплътнението на ECU-то, а след това свали шофьорската седалка, вдигни мокета, махни оплетката на кабелния сноп и прегледай всички кабелни съединения (места на които няколко кабела са навързани на едно и са изолирани с термошапка).

В повечетосервизи ще ти вземат една шапка пари за смяна и програмиране на комфорт модул, а ще направят описаната по-горе процедура (което отнема няколко часа) и ще си оставят ръцете с некадърна работа.

Като чета колко народ се оплаква във форума от един и същ проблем и колко се изписва по въпроса, чак ми иде да отворя един сервиз и ще се издържам само от тази услуга - подсушаване на Passat-и, Audi-та и Skoda Superb-и.

Успех

(не съм от Русе, иначе бих ти помогнал)


Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот terero » Пет 07 апр 2017 13:28


Много теч много вода в тези щайги.
При мен се мокри само от зад в ляво, зад шофьорската седалка всичко друго е сухо.
От къде може да влиза водата, дали не е от задна лява врата някъде?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 апр 2017 13:40


виж на трета страница мнението на KBK


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vladobg78 » Съб 08 апр 2017 16:03


Здравейте колеги, и аз да се включа в темата. И при мен при по силни дъждове имавода в краката на шофьора. Имам стелки тип леген и засега няма щети, но трябва да реша проблема. Това уплътнение къде се намира на ECU то? Трябва да се свали ли и то е под него или мога без да го свалям отстрани да го уплътняване със силикон?


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vladobg78 » Пон 01 май 2017 20:19


Колеги, подгряване малко на темата. От колега разбрах, че вода в краката на шофьора може да се събира и от вратата, ако кората е била сваляна (при мен например за смяна повдигачи). Фабрично имало уплътнение, което при сваляне на кората се къса и ако не се уплътни отново, може да вкарва вода в купето. Някой има ли такава информация или наблюдения?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vlado_tonev » Пон 01 май 2017 20:41


Ако не е мокро зад педалите,тогава вероятно е от вратата.Сваляш декоративната кора,после отвиваш и ламарината и уплътняваш със силикон между нея и вратата


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот milenski_77 » Пон 01 май 2017 20:42


vladobg78 написа:Колеги, подгряване малко на темата. От колега разбрах, че вода в краката на шофьора може да се събира и от вратата, ако кората е била сваляна (при мен например за смяна повдигачи). Фабрично имало уплътнение, което при сваляне на кората се къса и ако не се уплътни отново, може да вкарва вода в купето. Някой има ли такава информация или наблюдения?

Аз превантивно намазах всички врати със силикон в долния край на ламарината под тапицерията, тъй като ми влизаше вода от двете леви.


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vladobg78 » Пон 01 май 2017 21:17


Силиконов спрей ще свърши ли работа?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vlado_tonev » Пон 01 май 2017 21:19


Как ще уплътниш със силиконов спрей?Универсален силикон ще ти свърши работа


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vladobg78 » Пон 01 май 2017 21:28


Имаш предвид силикон в патрон, който е за пистолет


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vlado_tonev » Пон 01 май 2017 21:32


Да,а може и на тубичка,ако нямаш под ръка пистолет.


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот vladobg78 » Пон 01 май 2017 21:51


Мерси, имам пистолет, най добре такъв да пробвам



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danny boy, nikivel и 76 госта