Б5 счупена дръжка на жабка

Техническа и сервизна информация за Passat
apekov
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 22:53
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: ADR 97
Местоположение: Pleven

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот apekov » Нед 05 окт 2014 20:19


А някой да помогне с половината от механизма дето е във вратичката на жабката - едното лостче е счупено а другото дето го натиска бравичката го няма.




apekov
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 22:53
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: ADR 97
Местоположение: Pleven

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот apekov » Пон 06 окт 2014 0:17


Понеже не можах да изчакам за резервни части от жабка донор, с малко въображение стоманена тел и силиконово лепило сътворих ето това. Искам да Благодаря на всички колеги, които са се престрашили да разлепят смотаната жабка и да дадат ценна информация, как да си я направим сами. Аз на моята пружинката и единия работен орган заедно с дръжката я направих без да я отварям, но при мен липсват половината части - вероятно захвърлени от предишният собственик, а след хирургическата намеса с помощта на отвертката сега ми работят и двата заключващи щифта. Надявам се досадното клопане да изчезне. :beer
Прикачени файлове
2014-10-06 00.11.50.jpg
2014-10-06 00.11.50.jpg (35.56 KиБ) Видяна 2545 пъти
2014-10-06 00.12.31.jpg
2014-10-06 00.12.31.jpg (50.37 KиБ) Видяна 2544 пъти


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот Xaxy » Нед 02 авг 2015 20:37


Преди малко отворих, капака на жабката, едвам, едвам се предаде толкова беше залепен, че отвътре счупих някой зъбчета. След това, немога да го затворя, бащата донесе една туба с силикон, намазах го едно хубаво и след 50 мин. беше станало като бетон, ако ми се наложи пак да отварям не ми се мисли :mhihi


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот silent » Нед 25 юни 2017 10:59


Счупената дръжка може да се направи и отвън без да се разлепва вратичката без дори да се сваля жабката.
1. Дръжката се разпробива през двете панти със свредло ф3мм (3,5мм) - не е необходимо да се сваля патрона внимателно се разпробива покрай него.
2. Необходимо е парче тел . Аз използвах електрод ф2,5мм без обмазка.
3. От лявата страна на лявата панта на вратичката има едно зъбче да кажем 3 на 3мм отчупва се за да се отвори място да се бръкне под дръжката.
4. Самата дръжка има едно хоризонтално ребро от вътрешната страна. Изпилва се от лявата страна от края на дръжката до около 10мм към средата за да се отвори място за бъркане отвън.
5. Телта се вкарва през ушите на пантата на вратичката и се избутва наляво така че да се изравни с лявата панта.
6. С тънък кохер или пинсета при сложена дръжка се избутва телта през освобождаването( което по-горе описах как да се направи) от ляво надясно докато премине през цялата дръжка и през дясната панта на вратичката.
Цялото това упражнение е за не повече от 15тина минути.


s_ivanoff
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 26 юли 2018 22:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот s_ivanoff » Чет 26 юли 2018 22:23


Благодаря на колегата silent, аз го направих по следния начин:
Решение:
1. пробих с бургия 3мм дупка по цялата дължина на дръжката, където са счупените уши за двете оригинални оси
2. отрязах пирон 3 мм като дължината на отразаното парче е три дължини на една от оригиналните оси
3. с тънка пила направих каналчета по дължината на пирона по цялата му повърхност
4. вкарвате пирона (новата ос) в дръжката и на мястото на вратичката го натиквате с отвертка в лявата панта
5. пирона вече е в лявата панта, като отгоре на дръжката остава малък процеп, от който се вижда пирона и каналчетата, които по-рано сътворих с пилата
6. отново с тънка отвертка издърпвате пирона в дясната панта като се възползвате от направените каналчета
Така реших проблема, без да демонтирам жабка, да разлепам вратичката, да лепя със силикони и т.н.
Като време ми отне около час, но това вкл. времето за кафе и търсене на най безболезнено решение.
Не успях да опазя ключалката, вече не работи но пък никога не съм я използвал, но ако разпобиете и използвате ос 2,5 мм като silent вероятно ще работи.
Сега с цяла ос е доста по здраво от оригиналния вариант.


Plamen dim.
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 03 юли 2018 17:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Plamen dim. » Сря 05 сеп 2018 20:50


kirhadj написа:Колега, много внимателно разлепваш двете части на вратичката, ремонтираш и след това залепваш със каниколит на гел. Това е процедурата, която аз направих преди година, но нямам снимки. Двете части на вратичката са топло споени със PVC, но при по-внимателно напъване се разлепва.
Успех

Става да се залепи и с поялник,аз моята така я направих,в смисъл след ремонта на дръжката така я сглобих



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata, Ивайло Димов и 179 госта