Passat B5 1.8 125 к.с. - Трудно пали сутрин

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
zarkob
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 01 май 2006 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Passat B5 1.8 125 к.с. - Трудно пали сутрин

Мнениеот zarkob » Сря 03 юни 2009 15:58


здравейте колеги! от година карам passat 5 ,бензин 1,8/125 коня. много съм доволен от колата ,но имам проблем сутрин с паленето- винаги от 2,3 път. като палне веднъж вс. е ок! и този проблем се появява с настъпване на лятото/ в студено време пали винаги от раз :shock ходих да чистят дросел клапата, но не я сваляха,сменил съм свещи,филтри...Ако някой има идея моля да я сподели.




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот velinsl » Сря 03 юни 2009 19:57


Най-добре отиди на диагностика. За това нещо тук може да направил 8 страници локуми от какво може да е. И всичко това ще бъде догатки.


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот dekotd » Чет 04 юни 2009 20:06


здравей колега,аз имам същия проблем,от както се стопли,на мен ми почистиха по същия начин дросела ,но не помогна.моя пасат е 150кс.при мен пали от 2-рия път,един колега смени бен.помпа/била блокирала/ и се оправилно за всеки е индивидуално,аз смених меката връзка която е за картерните пари,и от нея се определят ниските обороти.но нямаше,желания ефект.а с диагностика,трябва да не е палена инъче,запалищ ли веднъж,тя си пали и незнам дали ще го засече проблема.незнам дали нещо от написанато ще ти е от полза.


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот pronobis » Чет 04 юни 2009 20:18


dekotd написа:здравей колега,аз имам същия проблем,от както се стопли,на мен ми почистиха по същия начин дросела ,но не помогна.моя пасат е 150кс.при мен пали от 2-рия път,един колега смени бен.помпа/била блокирала/ и се оправилно за всеки е индивидуално,аз смених меката връзка която е за картерните пари,и от нея се определят ниските обороти.но нямаше,желания ефект.а с диагностика,трябва да не е палена инъче,запалищ ли веднъж,тя си пали и незнам дали ще го засече проблема.незнам дали нещо от написанато ще ти е от полза.

То ако има проблеми, си записва грешките в компа и дори при запалена кола, ще си ги покаже. Друг е въпроса записало ли е изобщо нещо...


paulos
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 27 сеп 2008 6:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот paulos » Пет 05 юни 2009 18:18


И при мен го има този проблем на Passat B5 1.8 20V .Зимата палеще без проблем като е студена , а сега студена пали трудно (някой път не пали) .Запалили един път и загрее после няма проблеми все си пали.Аз смятам че е от температурнич датчик (син на цвят отгоре в задната част на мотора).Понеже има и газова уредба , сутрин я паля директно на газ и като позагрее един път я паля на автоматичен режим(всяко палене на бензин и на 2000 оборота превключва на газ).


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот dekotd » Пет 05 юни 2009 18:59


И при мен го има този проблем на Passat B5 1.8 20V .Зимата палеще без проблем като е студена , а сега студена пали трудно (някой път не пали) .Запалили един път и загрее после няма проблеми все си пали.Аз смятам че е от температурнич датчик (син на цвят отгоре в задната част на мотора)......А дали е така,ти сменял ли си го този датчик.а относно отговора на колегата,ми на мен като ми чистиха дросела,изрично проверявахме за този проблем,но уви нямаше никакви грешки,то интче досега да съм отстранил проблема и да съм писъл,че доста колеги имат този зор.успех в търсенето,ако открия нещо ще пиша.


paulos
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 27 сеп 2008 6:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот paulos » Нед 07 юни 2009 12:03


Да ти кажа колега не знам още със сигурност , защото още не съм го сменил датчика (временно паля директно на газ първия път и после нещата са си наред).От човека дето купих колата ми каза че я е включвал на компютър и е показало температурен датчик като грешка .Наскоро при един Passat 5 1.9 TDI имаше проблем с температурен датчик , който изглеждаше на вънщен вид като нашия датчик (и също син на цвят).При въпросния Пасат проблема беше че като запали не може да се изфорсира или гасне.


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот dekotd » Нед 07 юни 2009 15:07


колеги изключих температурния датчик , пробвах да запаля,но пак запали от втория път.обаче изключих една букса,това незнам какво е и какво е неговото предназначение ,но двигателя заработи по добре,ама не помогна за паленето,аз мисля ,че проблена е от към въздуха,защото в повечето случеи ,при първото палене,запалва но не държи обороти и гасне
Изображение0028.jpg
Изображение0029.jpg
Изображение0030.jpg
това се намира върху кутията на въздушния филтър,ако някой знае за какво е да пише.благодаря предварително.
Прикачени файлове
Изображение0030.jpg


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот dekotd » Нед 07 юни 2009 20:01


свалих го това нешто,мисля ,че е някакъв вакум или нещо такова,запалих и без него,но има колебания в работата на двигателя,а като запуших маркуча се нормализираха оборотите и заработи нормално.прилагам други снимки
Изображение0032.jpg
Изображение0033.jpg
.ами продължавам да търся проблема.колега колко струва този температурен датчик,нали говорим за един и същ датчик,този който е син и стои на достъпно място зад двигателя в една тръба под формата на г,и като го извадиш теква антефриз.предполагам ,че има и друг,той къде се намира?


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот kirhadj » Пон 08 юни 2009 17:07


Пробвай да почистиш куплонзите на Хитачито, което е до този клапан.


hanibal
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 06 апр 2008 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот hanibal » Вто 09 юни 2009 0:40


И аз имам същия проблем.Коалта е 1.8,20V,ADR мотор.При мен се беше оправило и сега пак го има.От края на миналата година до сега не я правеше тая мизерия.Като е студена ,особено като не е палена по-дълго време ,като запаля оборотите почват да играят около 500-600 и а да загасне.Някои път има и детонации.Ако я загася и запаля отново всичко е ОК.Аз имам газова и не знам дали не е причината от нея. Но съм почти 100% сигурен че , не е от темп. датчик защото, съм го сменял скоро.Някол ако има рашение или предположение да каже.


Потребителски аватар
zarkob
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 01 май 2006 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот zarkob » Вто 09 юни 2009 16:13


,Баси проблема не може да е нерешим. Говорих с двама майстори ,дигат рамене и се почва едно мислене , смени това онова.....Май ще се кара така.Ако някой измисли нещо нека го сподели , ще е полезно за много колеги.Този проблем леко разваля удоволствието от пасатора.Да не би да е от филтъра за бензина
:banghead:


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот dekotd » Вто 09 юни 2009 18:41


колега почистих това хитачи ,но уви не даде резултат,какво е неговото предназчение,за какво служи,а запознат ли си за какво е този клапан.благодаря за съвета,ако се сещаш за нещо друго пиши.


doking
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Девин
Контакти:

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот doking » Вто 09 юни 2009 19:10


колеги имам същия проблем пасата мие b5 и поне един пътв месеца ми прави този номер тоест трудно ми пали поне 3-4 минути ми върти акумолатора и не ще оставям ямалко и пак пробвам и става преди 3 дена ходих на диагностика в пловдив и майстора ми каза че е от бензина и да му сложа добавка надявям се дае от това


hanibal
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 06 апр 2008 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PASSAT 5-трудно пали сутрин

Мнениеот hanibal » Вто 09 юни 2009 21:30


zarkob написа:,Баси проблема не може да е нерешим. Говорих с двама майстори ,дигат рамене и се почва едно мислене , смени това онова.....Май ще се кара така.Ако някой измисли нещо нека го сподели , ще е полезно за много колеги.Този проблем леко разваля удоволствието от пасатора.Да не би да е от филтъра за бензина
:banghead:

Преди година като го взех и обслужвах взех и бензинов филтър,би трябвало да са ми го сменили.Едва ли е от това.
При мен като смених маслото края на миналата година с Liqui Molly 10W40 и спря да ги прави тези мизерии.Тогава си помислих че, при обслужването са ми сипали масло боклук , беше наливно.Тогава сипвах и добавка за прочистване на инжекциона.Но не знам от какво е спряло да прави тези мизерии тогава от добавката,маслото или от застудяването на времето.Но сега пак започна да прави номера.
Като я докарах колата за малкото време която, съм я карал преди да я обслужа пак не правеше така.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта