Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Мнениеот kondzhagyulo » Сря 17 юни 2009 8:08


Предстои ми смяна на предни носачи и амортисьори. Колеги, споделете вашето мнение за марките и качествата им. Благодаря ви!




Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот ChimeyJimmey » Сря 17 юни 2009 8:13


Ей, аман от нови теми за тия B5/B5.5 носачи, бре! По-надолу още поне 3 такива теми, а ако се пусне търсене... :closed:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот AmW » Сря 17 юни 2009 10:46


Аз позвам на тази марка :

Изображение

Доволен съм :idea:


amineznam
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот amineznam » Чет 18 юни 2009 15:17


А аз моите ги рециклирах и въпреки, че са алуминиеви станаха екстра - поне за сега. Майстора ми е стар познат и ми даде гаранция 60-70 хил. км. До сега съм минал около 6-7 хил. км. и нямам дертове.


Потребителски аватар
plkochev
Мнения: 203
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот plkochev » Чет 18 юни 2009 15:55


amineznam написа:А аз моите ги рециклирах и въпреки, че са алуминиеви станаха екстра - поне за сега. Майстора ми е стар познат и ми даде гаранция 60-70 хил. км. До сега съм минал около 6-7 хил. км. и нямам дертове.

Колега къде ги рециклира и за колко пари?


amineznam
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот amineznam » Чет 18 юни 2009 16:38


plkochev написа:
amineznam написа:А аз моите ги рециклирах и въпреки, че са алуминиеви станаха екстра - поне за сега. Майстора ми е стар познат и ми даде гаранция 60-70 хил. км. До сега съм минал около 6-7 хил. км. и нямам дертове.

Колега къде ги рециклира и за колко пари?


Рециклирах ги насело (Белозем - на 30 км. източно от Пловдив), но не ми взе пари понеже и аз съм му вършил услуги - знаете как е по селата. Иначе в събота и неделя ще ходя натам и ще имам инфо за цената. Ако е приемлива ще я постна тук за да свършим работа и на други колеги.


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Чет 18 юни 2009 17:06


Първо към колегата Amw: Кви пари са Лемфьодъра в Англия, можеш ли да кажеш ?
Второ към колегата amineznam: Как се рециклира носач, кое му рециклира ?

Аз имам опасения, че ще сменям на лявата страна нещо, но незнам точно какво. Минах през дупка дълбока 25 см и широка половин метър със 50 км/ч. От тогава като натисна спирачките на неравен път и почва да ми хлопа предницата от ляво :banghead: . За кво плащаме данъци и винетки НЕЗНАМ :beat_butt2


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот AmW » Чет 18 юни 2009 18:03


besnia7 написа:Първо към колегата Amw: Кви пари са Лемфьодъра в Англия, можеш ли да кажеш ?



Около 60-70 паунда парчето :)


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот dekotd » Чет 18 юни 2009 19:20


колеги ,в казанлък един стругар прави шарнирите за 15 лв,но тампона трябва да си гу закупиш ти ,а той да ти избие стария и да набие новия/става въпрос за долен заден,кривия/горните също ги правел,без долния прав номера му можете да го намерите в безплатно нет.


amineznam
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот amineznam » Чет 18 юни 2009 21:00


besnia7 написа:Второ към колегата amineznam: Как се рециклира носач, кое му рециклира ?


Честно казано не съм гледал как става, но до колкото човека ми обясни и аз разбрах избива болта на шарнира и пълнежа (така да го нарека) го сменя с тефлонов такъв. А за тампона незнам понеже не ми го е сменял. Предполагам става както казва колегата dekotd


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Чет 18 юни 2009 21:35


Благодаря и на двамата :bowdown
amineznam: Може ли да кажеш като провериш за цените и някакви координати на човека ти в Белозем.
Ако ми има нещо на предницата (99% има нещо но незнам кво още) ще си търся lemforder, но не е зле да имам под ръка за спешни случай рециклиран, ако е за теа пари 15 лв. :)


Потребителски аватар
slance
Мнения: 501
Регистриран на: Съб 11 юни 2005 7:13
Автомобил: Audi A6 3.0TDI
Двигател:
Местоположение: София Дружба-1

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот slance » Чет 18 юни 2009 21:38


майтап си правите с тия рециклажи.да приемем че караш с 140 на магистралата,излиза ябьлката която майстор тричко/символично/е разкопсоловал и пьлнил с тефлон.колата става като разчекната жигула,а ти си в трьстиките.и ако имаш семейство ризкуваш и техния живот.икономията е майка на мизерията.като не можете да поддьржате тези коли,не ги купувайте.


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Чет 18 юни 2009 22:14


slance написа:майтап си правите с тия рециклажи.да приемем че караш с 140 на магистралата,излиза ябьлката която майстор тричко/символично/е разкопсоловал и пьлнил с тефлон.колата става като разчекната жигула,а ти си в трьстиките.и ако имаш семейство ризкуваш и техния живот.икономията е майка на мизерията.като не можете да поддьржате тези коли,не ги купувайте.


Напълно те подкрепям, затова ще си търся чисто ново на lemforder. Но не ми се изживява ужаса да скъсам носач в някоя дупка, както можеше да стане в кратера който влезнах аз (по никакъв начин неможеше да се избегне). Така ако имам резервен в най близкото населено място се сменя и от там вкъщи, а не вайкане сега кво да правя. Ако знаете,че са отпуснали милярд и половина за пътната инфраструктура от ЕС (1 500 000 000), ако и 1/3 бъдат изразходвани за пътищата пак ще е нещо.
Как германеца кара 7-8 години с заводските по 200 000 км, а ние с най-доброто в нашите магазини (10 000 - 20 000 км).


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот AmW » Чет 18 юни 2009 22:17


slance написа:майтап си правите с тия рециклажи.да приемем че караш с 140 на магистралата,излиза ябьлката която майстор тричко/символично/е разкопсоловал и пьлнил с тефлон.колата става като разчекната жигула,а ти си в трьстиките.и ако имаш семейство ризкуваш и техния живот.икономията е майка на мизерията.като не можете да поддьржате тези коли,не ги купувайте.


На фона на предлаганите части по магазините.... ми то рискуваш също толкова колкото при рециклиран.
А иначе съм съгласен с последното :да:.


Между другото е тва е доста добра оферта :

Meyle HD control arm set with 4 year warranty!


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 19 юни 2009 7:06


поръчал съм си точно такъв ремонтен комплект на Meyle, но все пак да видим какъв ще се окаже след поставянето. По немските форуми често се срещат и много негативни мнения относно този така нашумял производител. Самите немци също много коментират че вече са попадали на неоригинални части, пък какво остава да кажем ние за бг. Аз самия също не можах да си направя окончателни заключения от изписаното в нета, но все пак реших да ги пробвам.

По-често се коментира производителя, отколкото тънкостите на които трябва да се обръща внимание при подмяна на предното окачване. Предполагам този момент също е засяган някъде в някоя тема, но изглежда не съм могъл да попадна на конкретната, така че ако сте наясно с важните моменти (или вече сте препатили) при подмяна на целия този ремонтен комплект дайте съвет за какво да внимавам.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта