Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот icoico » Сря 29 юли 2009 21:16


Крафт доколкото знам не произвежда авточасти а само търгува.Освен това:
Das Bild ist nur Beispielhaft, Hersteller und Aussehen können variieren.
Снимката е само примерна,производителят и външният вид на стоката може да варират mhihi




vasosbg
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот vasosbg » Сря 29 юли 2009 21:16


значи аз последно сменях цялата предница(като казвам цялата говоря буквално)така я бях потрошил ,че ...всичко ми излезна следното:
1.пълен комплект носачи + накрайници и т.н(делфи) от ебау.ко.юк - 500 лв. с доставката
2. предни амортисиори(билщайн или нещо подобно) - 85 лв. /бр.(от ЕМКомплект)
3. карета(външни) - ровил(пак нещо подобно) 2бр. - 62лв./бр (от ЕмКомплект)
4. полуоска 1 бр.- тук ме посъветваха да търся втора ръка - ходих до "Махалата" по препоръка- иначе 320 лв. нова
5.филтри(въдушен , горивен, маслен)+ масло 5 л. - 94 лв.
6.Монтаж на всичко това изредено отгоре 170 лв.
Общо:....отиде ми морето!!!
Ами това е само забравих - реглаж предница 25 лв.


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Сря 29 юли 2009 21:27


И как е делфито. Някакви впечатления: добри, лоши, колко километра навартя с тях?


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Сря 29 юли 2009 21:29


Добре де,защо като кликна респонд, и сега ми отвавя някакъв друг сайт-традер.бг.Ще го питам как го разбира той това че могат да варират.Да не ми прати пластмасови макети на носачи мащаб 1:10

А е като му гледам фиидбеците на тоя,ми се струва сериозен търговец.Специално загледах колко комплекта точно такива носачи е продал, и се учудих като видях колко много са.И все зелени коментари му лепнали.Може и да е свестен.300 лв или студена водица ?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот icoico » Сря 29 юли 2009 21:55


Може Крафт да му доставят части с отстъпка като на всеки сервиз и човека да си ги продава в Ибей...


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Чет 30 юли 2009 15:42


обичайната схема на интернет търговците е да заявяват части например в Италия (или някъде другаде където е достатъчно изгодно да ги произведат) (за справка предпоследния ми пост на 3та страница в тази тема). Частите идват с поръчаната от тъговеца марка (било то Herzog, Kraft, и т.н. и т.н.). Предвид ниската цена оставам с впечатление от писаното из форумите, че едногодишната експлоатация на подобни комплекти надминава очакванията на болшинството. Друг въпрос е кой колко често му се занимава с поръчки, чакане, майстори и т.н. и т.н.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Чет 30 юли 2009 16:06


Е братко за 300 лв комплекта,и като знам че майстора за една ракия и да го бия 3 пъти на табла ще ми го сложи без пари, защо да не чакам като пич.И 1 година да изкарат съм на кяр.Сегашните за 4 месеца се скапаха,но това се случва единствено и само заради карането,основно по селата,и градско, няма как да не се скапят.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 31 юли 2009 8:14


именно колега, за мен също е оправдано
още повече че напоследък шанса да си намериш (от чужбина на поносима цена) от така наречените маркови комплекти е все по-малък и по-малък


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот dekotd » Пон 03 авг 2009 18:26


здравейте колеги,и аз преди седмица амених всичките носачи и двата накраиника,носачите ми ги донесе един приятел от германия,като се прибираше в отпуск.марката е
"оптимал",а смяната си я извърших сам.цената на частите беше 560 лв.мен ми се стори поносима в сравнение с това което предлагат тук,а инъче оригиналните на L,O,мисля ,че беше към 500 евро може и да е над 500,не съм сигурен.а инъче возията сега е съвсем друга.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Пон 03 авг 2009 18:37


Ти монтьор ли си ?

Така и така, гледам че си от СТ,че направо да дойда при тебе на по бира да ми ги смениш а :Mr Green Fun :Mr Green Fun ?

Последна промяна от feikot на Пон 03 авг 2009 19:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пон 03 авг 2009 19:33


dekotd,
Откъде в немско купихте optimal комплекта. От интернет търговец или директно от магазин за авточасти. Колко време долу горе ти отне смяната.

това тук би трябвало да е твоят комплект
Изображение
Изображение
Изображение


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот dekotd » Вто 04 авг 2009 18:39


дирекно от магазин мисля,моят човек,ми каза,че ползва някаква отстъпка в този магазин.а мисля ,че ги доставиха от дюселдорф,не съм се интересувал,а кутиятя не съм я виждал защото ги беше намушил из багажа си и мисля ,че доплаща защото са тежки.А относно смяната ,не несъм монтьор,ама не ми се дават грешни пари на фона на финансовата криза.смяната не е сложна ,стига да не се закуче нещо.При мен проблем ми създаде болта който държи горните носачи,голям бой падна mhihi ,а инъче на единия неможах да изжадя шарнира и се наложи да ходим на майстор.30 лв за смяната му.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Вто 04 авг 2009 18:42


Загорка,Виктори,и ръфълс.И смяна на носачи.Безценно. ;)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Пет 07 авг 2009 16:46


А някой да е чувал марката МАПКО,защото им дават 100 000 км гаранция,е да ама сигурно само аутобан. Дали са качествени, защото до няколко часа,ще Ви попитам и за още една марка,дали са качествени.
http://cgi.ebay.de/QUERLENKER-SATZ-AUDI ... eile_Zubehör?hash=item29ff8c7c8c&_trksid=p3286.c0.m14


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 07 авг 2009 16:58


незнам колко ще ти е полезно, но все пак става дума за същата марка MAPCO. Mненията които намирам в немските форуми са само за окачването на опел, но така или иначе повечето които са слагали от тази марка се оплакват от качеството на гумените маншони. Иначе като гледам са приложили разни TUV сетификати, което принципно е добра гаранция за надежност. Интересно ми е само при какви условия влизат в сила тези 100 000 км гаранция която дават. Как следва да се възползваш от гаранцията в рамките на EU. Как ще приеме търговеца евентуална претенция, когато не може да се удостовери на колко км са поставени и до колко км са експлоатирани, единствено може да се засече време от датата на продажбата.
Но...ако все пак се абстрахираме от всички опасения и приемем всичко за вярно това означава да речем 5 години експлоатация (при средно 20 х.км/година) на цена с доставката 570-600 лв. ...не звучи лошо като цяло.

Последна промяна от fichtenweg на Пет 07 май 2010 23:21, променено общо 1 път.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 209 госта