Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
amineznam
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот amineznam » Пет 19 юни 2009 9:33


slance написа:майтап си правите с тия рециклажи.да приемем че караш с 140 на магистралата,излиза ябьлката която майстор тричко/символично/е разкопсоловал и пьлнил с тефлон.колата става като разчекната жигула,а ти си в трьстиките.и ако имаш семейство ризкуваш и техния живот.икономията е майка на мизерията.като не можете да поддьржате тези коли,не ги купувайте.


По принцип съм съгласен за риска който поемам с рециклиран носач, но...
майстор тричко според мен си разбира от работата, а и не съм първия на който е рциклирал такъв чарколак. Има хора, които вече 2 години карат така и нямат оплаквания. Освен това ми се струва, че за да излезе ябълката (изведнъж без дори да има и минимално похлопване преди това) трябва бая зор да види или с други думи трябва да мина с 140 през някоя яма за да стане фал.




Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Пет 19 юни 2009 11:08


fichtenweg написа:поръчал съм си точно такъв ремонтен комплект на Meyle, но все пак да видим какъв ще се окаже след поставянето. По немските форуми често се срещат и много негативни мнения относно този така нашумял производител. Самите немци също много коментират че вече са попадали на неоригинални части, пък какво остава да кажем ние за бг. Аз самия също не можах да си направя окончателни заключения от изписаното в нета, но все пак реших да ги пробвам.

По-често се коментира производителя, отколкото тънкостите на които трябва да се обръща внимание при подмяна на предното окачване. Предполагам този момент също е засяган някъде в някоя тема, но изглежда не съм могъл да попадна на конкретната, така че ако сте наясно с важните моменти (или вече сте препатили) при подмяна на целия този ремонтен комплект дайте съвет за какво да внимавам.


Аз лично много негативни мнения изчетох тук във форума за тях.
Най-доволни са останали от lemforder и такива ще търся и аз, но мисля да не е от Б-я, че цената тук им е двойна и не се знае дали са оригинални или ментета, а няма и как да се рабере преди да ги сложиш и да изревеш след 10 000 км.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 19 юни 2009 11:12


LMO (Lemförder) са заводското оборудване, така че за тази марка спор няма. Кажи все пак като намериш къде да ги поръчаш дали имат доставка до бг и колко ще ти дойдат в крайна сметка дотук.


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот ipget » Пет 19 юни 2009 11:28


Добре,
след толкова много писане пак няма нещо конкретно.
Всички искаме да намериме най-качествения вариант на това окачване и на възможно най-изгодната цена.
Та предлагам да намериме от къде да си доставяме примерно LEMFORDER (може и други качествени носачи и други части) и да го напишеме в една тема та всеки да може да я прочете веднага, когато има нужда от частите и да се знае, че няма проблеми.
Защото в момента има няколко теми, всеки пише нещо (от което можеш да си извлечеш полезна информация, но трябва да четеш сума ти страници), но няма конкретно решение - кои са качествени, от къде могат да се купят на най-изгодната цена и да са истински.

Поздрави


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Пет 19 юни 2009 11:39


fichtenweg написа:LMO (Lemförder) са заводското оборудване, така че за тази марка спор няма. Кажи все пак като намериш къде да ги поръчаш дали имат доставка до бг и колко ще ти дойдат в крайна сметка дотук.


За сега само от USA съм намерил по 60-70 лв. по-евтино излиза на парче носач, но за доставката ще трябва да се плаща и на митницата ще добавят още пари и накрая не си струва главоболията.
Иначе имам познат в Германия, ако някой знае някакъв онлайн магазин от там да каже, че аз нищо не намирам.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот AmW » Пет 19 юни 2009 11:43


Значи момчета е тва успях да открия аз :

http://www.eurocarparts.com/ecp/p/Car-Parts

Доста сериозна фирма за части са и продават качествени продукти.
Та значи, до сега говорих по телефона с тях и цените който ми дадоха са

Цял кит lemfoerder струва 218 паунда + доставка от 80 паунда до България.
Доста се впечатлих от цената която ми даде този пич и му казах, че може и да поръчам няколко, на което той отговори, че ще измислиме друга по изгодна цена :)
Разбира се, всеки може да поръчва и по отделно носачи, а цените може да видите с сайта. От 40 до към 70 паунда за носач са.

А има и друг вариянт. Мога и аз да ги доставя, тъй като ще се прибирам началото на август и се ще измисля място в колата :)


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 19 юни 2009 11:58


ipget написа:Добре,
след толкова много писане пак няма нещо конкретно.
Всички искаме да намериме най-качествения вариант на това окачване и на възможно най-изгодната цена.
Та предлагам да намериме от къде да си доставяме примерно LEMFORDER (може и други качествени носачи и други части) и да го напишеме в една тема та всеки да може да я прочете веднага, когато има нужда от частите и да се знае, че няма проблеми.
Защото в момента има няколко теми, всеки пише нещо (от което можеш да си извлечеш полезна информация, но трябва да четеш сума ти страници), но няма конкретно решение - кои са качествени, от къде могат да се купят на най-изгодната цена и да са истински.

Поздрави


ipget това което поставяш за крайна цел е много идеално и практически невъзможно, все си мисля че не може да сe определят някакви носачи като непрепременно най-добри. Аз например смятам че MOOG са по-добри от LMO, но какво от това. Всичко което четеш тук са си просто мнения които са заключени от съпоставянето на много фактори. Аз съм попадал на оплаквания по форуми също и от много известни марки, включително и LMO. Няма обаче да срещнеш информация например кой с какъв размер джанти кара, колко си товари колата и ред много други неща които са от голямо значение. В разни други теми ще видиш например че има много колеги които са доволни от доста евтината марка Herzog и т.н. и т.н. Сравнението е толкова относително, че според мен няма как да се заключи в крайна сметка кой каква марка (евтина или не) ще му легне добре. Склонен съм да мисля, че както много други неща и избора на окачване е въпрос на самата употреба. Ако начина на употреба предразполага да ползваш по-дълго време по-евтините Herzog - защо не.

Последна промяна от fichtenweg на Чет 25 юни 2009 19:07, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Пет 19 юни 2009 13:31


AmW
: vw fen


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот dmcdjveli » Пет 19 юни 2009 14:22


Здравейте и от мен. Аз на скоро смених два носача и при смяната разбах, че повредените носачи са фабричните и марката им е TRW. Майстора каза, че от неговата практика е стигнал до извода, че TRW са по-добри от Lemforder (цена-качество). Това дали е така не знам, но явно има и TRW и Lemforder фабрични носачи.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 19 юни 2009 14:30


dmcdjveli написа:Здравейте и от мен. Аз на скоро смених два носача и при смяната разбах, че повредените носачи са фабричните и марката им е TRW. Майстора каза, че от неговата практика е стигнал до извода, че TRW са по-добри от Lemforder (цена-качество). Това дали е така не знам, но явно има и TRW и Lemforder фабрични носачи.


не изключвам разбира се Wolfsburg да слагат и TRW, но как точно разбра че при теб са фабрично поставените

Последна промяна от fichtenweg на Нед 05 юли 2009 11:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот ipget » Пет 19 юни 2009 16:27


Аз приемам мненията на всички и не съм казал, че Lemforder са най-добри. Може и TRW и SWAG и HERCOG и каквито и да са, но да са качествени и на добра цена.
Идеята ми е да се намери възможно най-КАЧЕСТВЕНИЯ вариант на възможно най-ИЗГОДНАТА цена. И крайната цел е да се намери от къде и как да се купуват тези неща. :screwy


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот ChimeyJimmey » Пет 19 юни 2009 18:43


Защо пропуснахте MOOG? :roll:


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Пет 19 юни 2009 19:32


ipget написа:Аз приемам мненията на всички и не съм казал, че Lemforder са най-добри. Може и TRW и SWAG и HERCOG и каквито и да са, но да са качествени и на добра цена.
Идеята ми е да се намери възможно най-КАЧЕСТВЕНИЯ вариант на възможно най-ИЗГОДНАТА цена. И крайната цел е да се намери от къде и как да се купуват тези неща. ...


колега ipget
ще се опитам да поясня, за да не оставаш с впечатление че с горния ми пост те опонирам, или нещо такова.
Никъде не ставаше дума дали приемаш мненията или не, а какво ти носят като информация (след като масово се сравняват ремонтни комплекти като се казва: моят - марка еди каква си се строши след еди колко си хил. км., а твоят след колко се счупи и т.н.)
Намирал ли е някой пълен ремонтен комплект от следните марки: TRW, MOOG или Lemfoerder. Ако да, дайте да видим къде. Какво разбираш под добра цена. TRW, MOOG или Lemfoerder надали може да се намерят под 500-600 EUR - за тези бих казал че може да се очаква да издържат по-дълго при по-неблагоприятни условия. Предполагам че дори да се намерят в чужбина (като цял комплект) + доставката до бг ще излязат като цяло долу горе колкото да си ги купиш от тук. Не знам дали могат да се намерят изгодно изобщо.(Все пак зависи какво имаш предвид изгодно)
Предполагам SWAG също като HERZOG са от масово предлаганите по e-bay и от тях надали може да се очакват качества като на горните марки.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот dmcdjveli » Пет 19 юни 2009 19:47


fichtenweg написа:не изключвам разбира се Wolfsburg да слагат и TRW, но как точно разбра че при теб са фабрично поставени
Като ги свалихме, а и на всички останали носачи и накрайници на колата видях, че пише TRW и логото на VW заедно с фабричните номера на VW. Доколкото знам само на оригиналните части има логото на VW и фабричен номер. Може и да не съм прав, но поне така смятам аз, а и километрите на които е колата също ме карат да си мисля, че са фабрични. Това е лично мое мнение и не знам дали съм прав, но така мисля поне.

fichtenweg написа:Намирал ли е някой пълен ремонтен комплект от следните марки: TRW, MOOG или Lemfoerder. Ако да, дайте да видим къде. Какво разбираш под добра цена. TRW, MOOG или Lemfoerder надали може да се намерят под 500-600 EUR - за тези бих казал че може да се очаква да издържат по-дълго при по-неблагоприятни условия.
Да, напълно те подкрепям ! Мога да намеря на "добра" според мен цена, но не мога да гарантирам дали са оригинални, понеже не ги внасям аз, но смятам, че може да им се има доверие поне за TRW.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот AmW » Пет 19 юни 2009 20:41


fichtenweg написа:
ipget написа:Аз приемам мненията на всички и не съм казал, че Lemforder са най-добри. Може и TRW и SWAG и HERCOG и каквито и да са, но да са качествени и на добра цена.
Идеята ми е да се намери възможно най-КАЧЕСТВЕНИЯ вариант на възможно най-ИЗГОДНАТА цена. И крайната цел е да се намери от къде и как да се купуват тези неща. ...


колега ipget
ще се опитам да поясня, за да не оставаш с впечатление че с горния ми пост те опонирам, или нещо такова.
Никъде не ставаше дума дали приемаш мненията или не, а какво ти носят като информация (след като масово се сравняват ремонтни комплекти като се казва: моят - марка еди каква си се строши след еди колко си хил. км., а твоят след колко се счупи и т.н.)
Намирал ли е някой пълен ремонтен комплект от следните марки: TRW, MOOG или Lemfoerder. Ако да, дайте да видим къде. Какво разбираш под добра цена. TRW, MOOG или Lemfoerder надали може да се намерят под 500-600 EUR - за тези бих казал че може да се очаква да издържат по-дълго при по-неблагоприятни условия. Предполагам че дори да се намерят в чужбина (като цял комплект) + доставката до бг ще излязат като цяло долу горе колкото да си ги купиш от тук. Не знам дали могат да се намерят изгодно изобщо.(Все пак зависи какво имаш предвид изгодно)
Предполагам SWAG също като HERZOG са от масово предлаганите по e-bay и от тях надали може да се очакват качества като на горните марки.



Няколко поста по на горе съм написал каква е офертата !?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта