Passat B5 - кои са най-качествените носачи?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Чет 25 юни 2009 14:28


здравейте,
току що ми пристигна Meyle HD комплекта 116 050 0029/HD всичко със стабилизатори

ето и снимките:

meyle1
meyle2
meyle3
meyle4
meyle5
meyle6
meyle7




Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот kondzhagyulo » Чет 25 юни 2009 19:33


kris11 написа:
KirilGeorgiev написа:От доста време следа темата и направо не знам какви са тези носачи дето се разбиват за 15 000км.Карам В5.5 от Бг до този момент нищо не сам купил а и за напред не мисла да взимам.Хода редовно в Турция и си пазарувам части от там .Носачите не знам колко струват но другите части които съм взимал са доста по евтини .Мога да погледна и дам инфо.Ако отидат 3 човека с 1 кола ще им излезе по 65лв.Мога даже да ги заведа .


За 155 - ца и Marea "As Metal "- 75 лв. във Варна. Vema, Moog, Federal Mogul oт 125 -150 лв.
На турските след време се износват гумените втулки, но се сменят лесно , Шарнира не мърда.
На изброените други марки след 15-18 000км се разбива шарнира така, че чак чука .като се свали носача и се удари болта -върти се ,маншона е здрав. Имам съмнение , че в Бг се продават рецикле носачи на цените на нови. купувал съм и от София от реномирани магазини- все тая е.


И аз чувам май доста положителни мнения за "AS METAL". Цените са доста ниски сравнение с другите, а качеството - същото, че може би и по-добро. А....? При условие че навъртам по 700-900км. на седмица и се налага да сменям окачване през 7 месеца и давам 600-700 минимум за кит от "по-реномирани марки", а той издържа колкото "AS METAL" - дали си заслужава?
Колега fichtenweg колко ти излезе всичко до тук? И гаранцията наистина ли е 4 години?


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Чет 25 юни 2009 20:10


всичко 364.90 EUR - това включва доставка 29.90 EUR /самият комплект e 335 EUR/ Да, гаранцията е 4 години.
Това е най-ниската транспортна цена която можах да намеря за Meyle. Иначе този комплект няма претенциите да се нарежда сред най-реномираните марки, нещо средно е. Ще гледам по нататък щом го поставя да ви давам ъпдейти за качеството на комплекта.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 25 юни 2009 20:16


Вие как карате бе хора ? Колата ми е на 305 000км и по предницата нищо не е сменяно.Тези части нямат ли някаква гаранция?Ако трябва да сменявам носачи на 7-8 месеца :horror:


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Чет 25 юни 2009 20:25


KirilGeorgiev написа:Вие как карате бе хора ? Колата ми е на 305 000км и по предницата нищо не е сменяно.Тези части нямат ли някаква гаранция?Ако трябва да сменявам носачи на 7-8 месеца :horror:


:mrgreen: имат разбира се, но в рамките на разумното, не знам дали има производител който да дава гаранция толкова много години. А иначе ако твоят автомобил действително е изкарал 300к без смяна, значи си изкарал късмет явно. Болшинството от автомобилите които се продават в бг, както повечето знаят са с коригирано показание на километража. Лично аз не сменям на 7-8 месеца. Имам моя пасат от 2 години и малко, досега имам сменени всичко на всичко два броя горни носачи (на дясното колело) - не мисля че това е твърде зле.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Сря 01 юли 2009 20:21


Така...ето и малко резултати. Окачването бе монтирано вчера, като до момента съм минал не повече от 50-на км. Волана се усеща малко по-тежък отпреди, но така или иначе при преодоляване на неравности (дори и най-незначителните), не се усеща абсолютно никакво потракване. Доста е осезаема и разликата в поведението на автомобила в завои. Тази сутрин огледах добре демонтираните оригинални носачи - абсолютно всички носеха знака на Audi и бяха от различни марки - TRW и Lemfoerder. Абсолютно всички подвижни връзки на всички носачи бяха доста разхлабени, с изключение на 2та горни Febi-Bilstein, които бях поставил преди година. Зимните и летните гуми са един и същи размер - 195/65/15. Изминавам около 20 х.км годишно - по- голямата част от тях извънградско.


Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот besnia7 » Сря 01 юли 2009 21:41


Колега кви пари ти взеха за работата по смяната на цялото окачване?


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Сря 01 юли 2009 21:59


правих смяната при познат, беше ми обещал отдавна а иначе и аз гледах да помагам колкото мога, не съм плащал нищо но пък и аз съм му правил услуги.
Преди да дойдат частите бях поразпитал тук там в София колко би ми излязло само за труда и чух отчайващи суми: между 200 и 670 лв.


Потребителски аватар
karnobatliev
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 29 май 2009 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: svilengrad

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот karnobatliev » Нед 05 юли 2009 13:24


slance написа:майтап си правите с тия рециклажи.да приемем че караш с 140 на магистралата,излиза ябьлката която майстор тричко/символично/е разкопсоловал и пьлнил с тефлон.колата става като разчекната жигула,а ти си в трьстиките.и ако имаш семейство ризкуваш и техния живот.икономията е майка на мизерията.като не можете да поддьржате тези коли,не ги купувайте.

:applause: браво колега ще им го кажа и аз сьс една поговорка- като искаш да яздиш камила ще се научиш да и душиш прадните


vasosbg
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот vasosbg » Вто 07 юли 2009 12:46


относно монтажа на 8-те носача съм говорил с един познат за 150 лв. / смяна на 8 носача , + 2 преди амортисиора, + всички консумативи /масло, филтри и т.н/!ако някой има желание мога да му дам координати /добри отзиви има за него - до завод Тих труд - Дружба/


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот fichtenweg » Вто 07 юли 2009 19:05


това вече що годе се доближава до нормалната цена за труд


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Сря 29 юли 2009 17:06


http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... TQ:DE:1123

С 45 евро доставка. Ама някой може ли да ми каже каква марка са че не мога да разбера от тоя немски.Виждам си колата там,ама дали става дали не става.Ако някой може да преведе текстовете ( те са 3 реда,ама с автоматичния какда му вярвам като querlenker ми го превежда като ядец)


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот kirhadj » Сря 29 юли 2009 18:54


Така го превежда. Но щом колата ти е в списака значи стават, а за марката никъде не виждам коя е. Може би трябва да питаш продавача.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Сря 29 юли 2009 19:18


Забих му въпроса,да видим кога ще ми отговори.Цената е много апетитна.На началното обслужване за долен ляв ми взеха 180 лв. А сега комплекта,с всички подробности ми излиза 300лв. Ем къдей киру на кирия ??


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: B5- кои са най качествените носачи?

Мнениеот feikot » Сря 29 юли 2009 19:31


Hello,

The brand of this kit is "Kraft Germany". This company produce OEM-parts for VW and Audi.

Best regards

O.Lange

Значи са Крафт.Деа тия не правиха ли шоколади :Mr Green Fun :Mr Green Fun .
Марката добра ли е според знаещите,защото аз хич хабер си найн.Само от опит разбрах че МООГ не струват.За 3000 км се разскърца и разтропа.А с тия с които дойде,чак сега (около 6000 км)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 157 госта