Смяна на втулки на предни носачи.

Техническа и сервизна информация за Passat
Гост

Смяна на втулки на предни носачи.

Мнениеот Гост » Пет 08 окт 2004 16:11


Чудя се дали ще мога да ги сменя в домашни условия. Не ми е проблем да сваля носача и прочие. Притеснява ме повече избиването и най вече набиването на втулките в носача. Мисля да ги избивам с чук а пък набивам новите с менгеме. Не зная каква е стегнатостта на сглобката и това ме притеснява.Някой сменял ли е да ме светне как го е направил.
Колата е Пасат




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пет 08 окт 2004 17:12


Правил съм го на Голф, но мисля че няма да има голяма разлика. Иначе става точно както си го описал избиваш с чук, набиваш на менгеме и си готов. :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
Rado
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Rado » Пет 08 окт 2004 20:21


Значи за кои става на вапрос кои втулки???Има тампони заден ипреден
Предният е крагал и не се сменя много лесно и вав впрочем тои не се скапва така лесно да да е за смяна
Задните са кофти ама малко,те са крагли,продават се заедно с втулката и са около 10/12 лв.Ас си ги купих за 10.
свалиането или избиването какту му казваме е лесно слагането е сащо лесно ама да знаесш как
1 Вземиси такива бес борт,другите не могжеш да ги набиеш те са с 3 десети по големи и само на хидравлична преса
2 имат си посока
3 не пренатягаи никога ама никога винта на скобата дето даржи стабилизиращата кам носача тя е с уграничител и се каса ново е 20 кинта
3 ако са тези тампони дето ти казвам само с хидравличен крик ще стане пред блока за около 15 минути ако си схватлив разбирасе..
КАсмет и на слука...


Гост

Мнениеот Гост » Пет 08 окт 2004 21:11


Става въпрос за задната втулка кръглата/болта и е вертикален/.........
Утре ще се пробвам. За съжаление съм си купил от тези които са с борд т.е от тези които се набиват докато опрат в борда.Ще ги мъча. Имам пистолет за горещ въздух и се чудя ако грейна малко носача дали няма да е малко по-лесно. Абе ще го мъча утре.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Съб 09 окт 2004 18:09


Преди час приключих. Общо за 7часа смених двете задни втулки на предните носачи двата тампона на макферсона и едно спирачно цилиндърче на задната гума. Най много ме забави набиването на първата втулка щото с менгеме не стана и се наложи да импровизирам но пък всичко стана точно. Прав беше човека по горе...... оказа се че втулките бяха не с три десети а с близо пет десети по-голям диаметър.
Добре че живея в панелка и имам винтов крик. Набих ги като си направих импровизирана преса. Използвах рамката на прозорците на мазетата/те са от много дебел винкел / запънах крика в единя края и с петата му набих втулката в носача. Малко куриозно обаче втората втулка я вкарах от раз........ а и най-вече си свърших работата. Това е утре имам по-лека програма: ще сменям спирачната течност и ако намеря от къде да си купя маншон за карето ще сменям и маншон.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 09 окт 2004 22:38


Нали знаеш как се избива карето - да не търгнеш с големия чук.


Гост

Мнениеот Гост » Нед 10 окт 2004 10:27


niksisoft написа:Нали знаеш как се избива карето - да не търгнеш с големия чук.

Я сподели. Веднъж са ми сменяха маншона в сервиз и долу горе гледах какво правят. Та доколкото си спомням го чукнаха за да излезе. Става въпрос за външното каре до гумата.........


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Пет 15 окт 2004 11:21


Какви маншони слагате на каретата? Аз купувам за Лада Самара - стават перфектно и струват 3 лв./бр. :D
А карето го избивам от полуоската с чук, не знам друг начин. :?


Потребителски аватар
XaBaTa™
Мнения: 1464
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот XaBaTa™ » Пет 15 окт 2004 11:23


споко ... и на мене ми сменяха преди няколко дена маншон и като гледах и в сервиза не знаят друг начин :lol: :lol:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 15 окт 2004 11:30


основно каретата са 2 типа-едните изизат с чукане а другите със зегер клещи.
по разпространени са тия с избиването. но ако не тръгне с няколко удара (средно силни)-трябва да се извие настрани да се избърше греста и да се търси зегерката вътре надълбоко.


Гост

Мнениеот Гост » Нед 17 окт 2004 18:44


маншоно го смених без никакви проблеми........обаче ми превъртя болта с който се захваща шарнира за шенкела........както и да е тръкнах го с флекса обаче колкото и да внимавах съм тръкнал маншона на шарнира и сега има една малка дупчица.............какво да правя едва ли ще намеря само маншон пък не ми се купува цял шанрир заради един маншон.......на някой да му се намира разбит шарнир със здрав маншон.........
silent


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Нед 17 окт 2004 21:08


маншони се продават при Жан в Младост 1 по 2лв


Гост

Мнениеот Гост » Пон 18 окт 2004 7:27


popeye написа:маншони се продават при Жан в Младост 1 по 2лв

Супер........моля те дай ми по-точен адрес или телефон.......благодаря предварително!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта