Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Мнениеот kris11 » Пон 04 яну 2016 17:54


vra43v написа:При мен пък има друга аномалия, като натисна лостчето се включва задната чистачка но не пръска нищо и след 2-3 сек започва да пръска на предното стъкло :rolleyes

Отвори си капаците на лоста и виж за скъсан гъвкав проводник/ като ширмовка/ Скъсаното може да опира и дава контакт.
При мен беше скъсан десния. Оправя се намясто без допълнително разглобяване
151830_06.jpg

ОФФ Снимката е примерна от нета. АЗ на място само свалих капаците , калайдисах ширмовката и мястото и я запоих.После затворих капачките




Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 02 апр 2019 12:49


Здравейте съфорумници, притежавам пасат б5,5 от 2001г комби.Дилемата ми е следната, (съжалявам ако има тема или мнение точно по моят въпрос, но аз лично не намерих), та... Дюзата на задната чистачка не пръскаше, съответно при левия калник върху чейнджъра се изсипваше течността, слабата връзка беше коляното. Оправих проблема с нова дюза уж оригинална. След близо година, ми прави впечатление две неща.
1- не пръска по цялото стъкло както преди а само до няма и средата, много малко и много слабо, преди пръскаше със сила чак до антената.
2- и по обеспокоителното е че се движи Дюзата заедно с чистачката. Преди не се движеше, и аз мисля че не трябва да се, но знам ли.
Туко що ми дойде новата дюза и се оказа че проблема остава. Моля помогнете. Обобщавам Мотор работи, чистачка работи, дюза пръска, но по слабо и се върти заедно с чистачката!! Поздрави и благодаря предварително!


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Мнениеот Vladislav.lilov » Пон 22 апр 2019 18:13


Няма ли мнение?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Мнениеот silent » Съб 24 авг 2019 14:56


Мнението е че е скъсана тръбичката във вала на чистачката и вероятно ти пълни и моторчето на чистачката с вода. Не се продава като резервна част. Може да се преправи с тръбичка и дюза от задната чистачка на Б3..с малко фантазия.


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B5.5 комби не пръска течност на задна чистачка

Мнениеот jagler » Чет 29 авг 2019 7:56


Трябва да се провери тръбичката която отива за задната чистачка:тя минава през гумените маншони с кабели не помня левия или десния горе до пантите на 5та врата или багажник.Моята се вадеше едно Г-образно съединение до левия стоп се намира,то се съединява обаче от налягането ако е подпушено и се изважда и ти пълни багажника до резервната гума с вода ако цвъкаш за задната чистачка.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта